PDA

Zobacz pełną wersję : Napisz do nas - wieczny problem?



zoki
15-10-2006, 19:01
Witam

Tak jak w tytule, komponent kontakt w wersji dostarczanej wraz z instalacja nie dziala. Po PRAWIDLOWYM wypelnieniu formularza pojawia sie napis "Upewnij sie ze formularz jest kompletny i prawidlowo wypelniony". Testuje to i na serwerze (platnym) i na lokalu (krasnal). Efekt ten sam.
Poszperalem dzis (caly dzien :( ) na forum i w zasadzie odpowiedzi nie znalazlem. Co poniektorzy forumowicze zalecaja sprawdzenie ustawien poczty (mam chyba ustawione OK bo rejestracja dziala bez problemu, maile aktywacyjne i informujace admina o rejestracji dochodza) ale to sie raczej tyczy problemow z powiadamianiem zwrotnym (na mail) wysylajacego formularz a nie opisanej przeze mnie kwestii.
Poza tym wydaje mi sie (jesli sie myle to mnie poprawcie) ze po wypelnieniu formularza "Napisz do nas" i wyslaniu go, tresc powinna byc zapisywana w jakims pliku na serwerze beposrednio, a nie wysylana mailem (bo i po co?)
Jesli tak jest to, gdyby ten formularz dzialal, gdzie powinny byc widoczne te zapytania? W skrytce pocztowej admina (poczta wewnetrzna) w panelu administracyjnym?

Dziekuje za ainteresowanie i ewentualne podpowiedzi co z tym fantem zrobic

Dylek
15-10-2006, 19:29
Napisz do nas dziala tak, ze wprowadzona tresc ląduje na skrzynce pocztowej zdefiniowanej w com_contact (plus ewentualnie na mailu nadawcy, jesli tak zaznaczyl). Kopia nie jest zapisywana o ile wiem.
A ze nie dziala? Moze masz jakiegos bota antyspamerskiego, ktory cos tam sprawdza i dziala nie tak jak powinien? Na joomlapl.com mozliwosc wysylania maili do tworocw serwisu jest uruchomiona i jakos nikt sie nie skarzyl ze nia dziala. Poza tym dostajemy maile pisane ta droga (Joomla 1.0.11 na dzien 15.10.2006).

zoki
15-10-2006, 20:00
Dzieki Dylek za odpowiedz. Najwiekszym problemem jest nie to ze nie wysyla tylko ze wiecznie wyskakuje komunkat zeby sprawdzic prawidlowosc wypelnienia formularza. Widzalem juz na forum ze ludzie mieli podobne problemy, z tym ze odpowiedzi co z tym zrobic nie znalazlem (gdybym znalazl to nie utworzylbym tego tematu)

Dylek
15-10-2006, 20:38
Dlatego wlasnie sugerowalem Ci sprawdzenie antyspamow (jesli je posiadasz).

kuka
01-02-2007, 17:25
witam!
Mam ten sam problem - sprawdziałam i żadnego antyspmau nie mam. Nawet zrobienie "napisz do nas" - jako typ tabele-kategorie kontaków - też nie pomaga.
pozdrawiam
kuka

Mati_19
04-03-2007, 21:36
Ja w tej chwili tez mam ten problem i nie wiem co mam zrobic. Czy jest w stanie ktos pomoc ?
Nie mam zadnego anty spamu.

wlodzimierz007
08-03-2007, 23:22
Co zrobic jezeli antyspama nie mam, ustawienia sa ok a poczta nie przychodzi, mimo ze kopia na maila osoby piszacej dochodzi??
Jaki inny program mozecie polecic, choc wolalbym rozwiazac ten problrm. Użyłem szukajki i odpowiedzi na moje pytanie nie znalazlem...

alvi
16-03-2007, 13:57
Zastanówcie się nad swoimi mailami, na jaki ma zostać wysłany formularz. Ja miałem podobny problem jak chciałem wysyłać z napisz do nas na poczta@pozytywnewibracje.eu. Kiedy korzystałem z poczta@interia.pl problem zniknął. Jak dla mnie bardzo dziwne.

Gorsze jest to ze mam serwer na nazwa.pl i mam problem żeby wogóle te wiadomosci z napisz do nas dochodziły. Rejestracja bez problemu a te maile nie wiem gdzie się tracą.

I znowu muszę przyznać że pod tym względem Limbo jest lepszy bo wszystko przychodzi na skrzynkę wiadomości i wogóle nie wychodzi poza bazę danych. Nie ma nic takiego dla Joomla żeby było mniej problemów?

Jon Eck
20-03-2007, 09:32
Witam!

Czy ktoś z Was już się uporał z tym problemem? Jest to kluczowy element mojego serwisu i głowę daję, że wcześniej działał, ale nie przypomnę sobie w której wersji - testowałem na pewno w 1.0.8.
Teraz mam 1.0.12 z polskim frontendem i nie działa. Help!

retel
03-04-2007, 18:27
Mam dokładnie ten sam problem na tej samej wersji Joomla.
Bez względu na ustawienia konfiguracji poczty i wpisów w kontaktach zawsze ten sam komunikat "Upewnij się, że formularz jest kompletny i poprawnie wypełniony"

ghand
07-04-2007, 19:26
Zauwazyłem jednak ciekawą sytuację moze to komus podpowie jak rozwiązać problem; mianowicie wpisanie w formularzu "adresu zadeklarowanego w joomli" jako konfiguracja konta smtp powoduje wysłanie maila na adres "napisz do" bez komunikatu"sprawdz popr.wypełnienia"

OlgaG
21-04-2007, 19:12
Hmm, u mnie komunikat "Upewnij sie ze formularz jest kompletny i prawidlowo wypelniony", pojawia się tylko w momencie gdy zaznaczona jest opcja wysłania kopii wiadomości na swój adres e-mail???:confused:

Bez zaznaczenia tej opcji śmiga bez problemu, ale potrzebuję jej. Czy ktoś miał podobny problem?

brzoza
25-04-2007, 09:17
Zauwazyłem jednak ciekawą sytuację moze to komus podpowie jak rozwiązać problem; mianowicie wpisanie w formularzu "adresu zadeklarowanego w joomli" jako konfiguracja konta smtp powoduje wysłanie maila na adres "napisz do" bez komunikatu"sprawdz popr.wypełnienia"

Uporałeś się z tym może?
Bo ja też mam na Active24 i też wyskakuje mi identyczny komunikat....


pozdr,
Brzoza

idek
30-04-2007, 00:01
czy nie ma może czasem jakiegoś dodatku umożliwiającego wysyłanie maili (formularz kontaktowy) na podany adres?

mam ten sam problem, z tego co szukałem i widze tutaj, nikt jeszcze się z tym nie uporał... nie mam zadnych antyspoamów.. a mimo to zawsze po kliknięciu w "wyslij" pojawia sie info by sprawdzić czy formularz jest poprawnie wypełniony i kompletny.. no i klikam OK i wracam do pustego formularza ..

da się zrobić coś, by wrzucić w to miejsce włąsny formularz? taki napisany w php.. ? ktoś się orientuje jaki plik trzebaby wyedytować w tym celu? no chyba, że jest jakiś dodatek :)

barti101
30-04-2007, 00:05
Męczę sie z tym 2 dzień i nic jeszcze nie znalazłem na ten temat sensownego, a problem jest tym większy, ze chce ustawić poczte na gmaila, gdzie obowiązuje port 995, zresztą i na na interii tez mi nie chodzi

Danielcom
30-04-2007, 00:20
Zauważyłem że poczta działa najlepiej na nazwa.pl beż (żadnych konfiguracji) natomiast postanowiłem przenieść stronę na serwer OVH i poczta przestała działać, na razie rozwiązałem problem robiąc odnośnik prosto do adresu e mail, al e jak ktoś rozwiąże ten problem to będę wdzięczny za każda informację.

abcklocki
01-05-2007, 12:13
Czy jest szansa na polaczenie formularza "napisz do nas" z pocztą na gmail ????

papugam
10-05-2007, 21:25
Mam podobny problem i czekam na jakos sensowna odpowiedz tylko ze ja zauwazyłem u mnie na serwerze yoyo.pl inna rzecz jak wpisuje dane do formularza to wyskakuje to wspaniałe okienka ktore kocham "sprawdz czy formularz ....." u mnie nie wyskakuja ta wiadomość tylko w jednym przypadku..... Jak w pole adres e-mail w formularzu wpisze maila na z ktorego ma mi wysyłac (mam ustawione ze ma isc z o2 i jak wpisze ten adres to jest wszystko ok ) co to moze byc !! sprobuje jeszcze z innych skrzynek ale juz powoli trace cierpliwosc

idek
10-05-2007, 23:34
jaki z tego wniosek? cos jest kompletnie skopane.. więc co ja z tym zrobilem?

wywaliłem formularz joomla, mimo, że podobał mi sie bardzo no i profesjonalnie tez jakoś wyglada l.. na coś dużo bardziej prostego wysyłającego maile na z góry określony adres.. ma dużo mniej opcji, ale przynajmniej działa, bo nie można sobie pozwolić, by kontakt na stronie nie działał!

a z resztą jak ktoś chce, to może zobaczyć jak to rozwiązałem, i jakby co mogę opisac to dokąłdniej, jak to zrobic jakby był ktos chętny, a rozwiazanie takie musiałem zastosowac, bo jak widac na nasz problem nie mozna poradzic nic innego..

http://www.twarzawtwarz.net/component/option,com_contact/task,view/contact_id,1/Itemid,3/ ojoj.. jaki długi link.. muszę jeszcze pomeczyć mod_rewrite:)

papugam
11-05-2007, 00:20
Myśle ze lepiej by było znalesc bład niz kombinowac inaczej. Dobrze ze sobie poradziłes. Napewno przydało by sie rozwiazanie zamienne ale moze ktos z adminów znajdzie bład. Bo jest to chyba nie takie łatwe. A jak widac po opisach to duzo ludzi ma z tym problemy.

magdaa
11-05-2007, 17:59
u mnie ten problem zniknął w momencie poprawnego skonfigurowania w PA poczty - a konkretnie - ustawienie jej na SMTP. Na upartego można próbować posłużyć się zewnętrznym komponentem na przykład Contacts XTD (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,59/Itemid,35/) (odpowiednik com_contact rozbudowany o kilka dodatkowych pól - na przykład adres strony www) na joomla extensions lezy wersja sprzed 385 dni. Nie sprawdzałam, czy jest nowsza i nie sprawdzałam, czy leży gdzieś na joomla.pl w wersji PL.

mosfet
28-05-2007, 01:44
Też zauważyłem, że jak się poda w polu "adres e-mail" maila jakiego ma strona joomli, to mail pójdzie elegancko... a jak ktoś poda swojego to wyskoczy to cholerne okienko "
pewnij się, że formularz jest kompletny i poprawnie wypełniony.":mad:

mosfet
28-05-2007, 02:18
Mam sposób :)

Jak już kilka osób pisało, problem nie występuje, gdy się wpisze taki sam mail jak się podało dla joomli. Powęszyłem troszke jak to jest wysyłane i można zrobić tak:

otworzyć do edycji plik /components/com_contact/contact.php

linikja 435:
$success = mosMail( $email, $name , $contact[0]->email_to, $mosConfig_fromname .': '. $subject, $text );

zamiast zmiennej $email napiszcie 'z palca' adres z jakiego joomla wysyła.

$success = mosMail( "adres_mojej_joomli@tlen.pl", $name , $contact[0]->email_to, $mosConfig_fromname .': '. $subject, $text );

i chodzi elegancko :)

mosfet
28-05-2007, 02:23
Właśnie sprawdziłem opcje z kopią dla wysyłającego mail. Też śmiga.

najwyraźniej coś jest nie teges z pobieraniem adresu z bazy... więc na razie z palca. Jestem za cienki w uszach żeby powiedzieć czemu $email w linijce 435 nie jest taki jak trzeba...może ktoś się tym zajmie? :)

idek
28-05-2007, 22:36
niestety u mnie nadal to samo.. nic nie pomogło... a jakby może wyłaczyć opcję sprawdzania poprawności, to moze to by coś dało ?

mosfet
28-05-2007, 23:07
A jak masz skonfigurowaną pocztę? Panel konfiguracji Joomli, globalne, fiszka "Mail" korzystasz z konta SMTP? Bo ja korzystam z konta na tlenie. Mailer: SMTP Server Mail From: mosfet_stronka@tlen.pl From Name: mail z mojej stronki Sendmail Path: tu moze byc cokolwiek bo zewnętrzny serwer z tego nie korzysta SMTP Auth: Tak SMTP User: mosfet_stronka SMTP Pass: bardzotajnehaslo666777 SMTP Host: poczta.02.pl Podaj swojego konfiga (oczywiście NIE PODAWAJ prawdziwych loginów i haseł :)

Sasni
21-07-2007, 23:21
A jak edytować stronke napisz do nas? żeby wpisać swoje adresy, numery telefonów itd? Gdzie to jest bo szukam i szukam i ni/c!!

Mati_19
22-07-2007, 08:20
W panelu administracyjnym. Komponenty -> Kontakty -> Katalog kontaktów.

Tam edytujesz Kontakt już obecny, domyślny bądź Tworzysz nowy, odpowiednio przypisując go później do Menu.

Sasni
27-07-2007, 20:16
Ale niestety nie wysyła bo drze się żeby wypełnić formularz do końca...

Mati_19
27-07-2007, 20:18
Na jakim hostingu masz postawionego CMSa?

Mati_19
27-07-2007, 20:19
Zapraszam na rozmowe na gg po 22.oo o to nr 3766071 cos poradzimy.

mariuszole
07-11-2007, 16:41
Rozwiązanie problemu dla tych co mają konto w OVH:
Należy się zalogować do managera v3, zakładka "Serwer wirtualny", następnie "Historia powiadomień" -> "Odblokowanie wysyłki".

Wtedy wszystko bardzo pięknie działa :)

woonski
25-11-2007, 13:14
mi na poczcie WP też nie działa :(

idek
03-12-2007, 01:15
Problem widzę, że nadal trwa.. w jednym joomlu udało mi sie go usunąć poprzez wyłączenie w PA wszelkiego rodzaju sprawdzania sesji.. Tym razem problem sie znowu pojawia.. i apeluję prosząc do wszytskich osób, które maja pojęcie o php, ja niestety nie znam się na tym zajmuje sie grafika i htmlem + css...

Jesli możesz zajrzyj w pliki kontaktu i myślę, że poprzez wyłączenie opcji sprawdzania (usunięcie kodu, który za to odpwoiada) można by to naprawić... ?

veren
04-03-2008, 23:52
U mnie działa wszytko jeśli chodzi o wysyłanie za pomocą formularz zamieszczony na stronie "Napisz do nas" ale nie widoczna jest ikona przycisku "Wyślij".

Co zrobić aby był widoczny przycisk "Wyślij" ?

Pozdrawiam

Samoel
06-06-2008, 01:59
Ja rozwiazalem problem formularza, zauwazylem ze Mail delivery failed zwraca mi taki adres email: email@email.com

Znalazlem go w panelu administracyjnym -> components -> kontakt -> kontakty i zamienilem go na adres przypisany do joomli podczas instalacji.

Ustawienia globalne w "Mail" mam "PHP mail function" i wszystko dziala juz ok :]

Jesli komus to pomoze to bedzie mi wesolo :]