PDA

Zobacz pełną wersję : Ja_Purity prawa zwijana kolumna



intruz
16-02-2011, 21:25
Witam,
zostałem nowym administratorem strony, którą mój poprzednik stworzył w szablonie Ja_Purity. Pierwszy raz pracuję z Joomla, już wiem większość potrzebnych mi do pracy rzeczy, jednak muszę zmienić banery w prawej zwijanej kolumnie i tu tkwi problem. Najzwyczajniej nie wiem jak się do niej dostać, żeby podmienić skrypty. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak mam to zrobić?
Dodam, że jest to strona organizacji studenckiej, stąd mój brak profesjonalizmu.

Dołączam link do strony, jakby ktoś miał wątpliwości o którą kolumnę chodzi.

http://www.elsa.gda.pl/

Nie jestem totalnym amatorem, jednak wcześniej budowałem strony sam je pisząć i opierając na stylach css, a tutaj komplenie nie mogę się połapać przeglądając pliki strony, a w panelu administracyjnym nie znalazłem żadnego edytora tej kolumny.

Proszę o pomoc

ostry
16-02-2011, 21:52
Poszukaj w panelu admina w modułach - będzie pewnie jako moduł "custom html" albo "banners".

tlewap
16-02-2011, 22:00
Musisz zapoznać się ze strukturą joomla, jeśli przeglądałeś już wiadomości na ten temat, zapewne wiesz, że takie elementy nazywamy modułami, moduły przypisujesz do konkretnych pozycji. Cała prawa kolumna w Twoim szablonie nazywa się right. Wejdź więc w zarządzanie modułami i przefiltruj według pozycji: right. Przejrzyj wszystkie wylistowane moduły.

intruz
16-02-2011, 22:36
Znalazłem! Szukałem wcześniej w modułach, ale tutaj panuje mały bałagan, a nie byłem pewny czy dobrze szukam. Teraz jak już wiedziałem, ze tam muszę szukać to od razi dałem radę. Wielkie dzięki za pomoc!

Oczywiście reputacja na plus dla was ode mnie.