PDA

Zobacz pełną wersję : Brak stylu css przy właczonym cache - strona rozjeżdza się



team.4g
16-02-2011, 22:33
Proszę o pomoc,

Przy włączonym cache w Joomli, strona rozjeżdża się - wszystko ustawiane jest do lewej strony (obrazki, reklamy itd). Po wyłączeniu cache wszystko wraca do normy, czyli jeżeli strona przygotowywana jest dynamicznie to jest poprawna, jeżeli pochodzi z pamięci to jest tak jakby bez formatowania stylem css.

Muszę właczyć cache bo mnie chcą wyrzucić z hostingu, z powody zbyt dużego obciążenia procesora i zbyt dużej ilości odwołań do bazy danych.

Dzięki za wszystkie sugestie.

tlewap
16-02-2011, 23:10
Włącz cache, następnie:
1)Narzędzia->Pamięć podręczna, zanacz wszystko i usuń.
2)Narzędzia->Usuń przedawnione pliki->Usuń przestarzałe
3)Wejdź na frontend, wciśnij Ctrl+F5

team.4g
17-02-2011, 13:04
Niestety nie działa, tak wygląda testowa strona z włączonym cache:

http://www.sl-lab.pl/interes/gotowy-pomysl-na-biznes-dla-tych-ktorzy-nie-maja-pomyslu-a-chca-zarobic


Mało tego walidację przechodzi w3.org:

This document was successfully checked as XHTML 1.0 Transitional!

żadnych błędów, po wyłączeniu cache działa poprawnie, przy pierwszej odsłonie strona prawidłowo wygląda, ale po odświeżeniu (czyli obraniu z cache) już jest rozjechana...

---------- Post dodany 17-02-2011 o 13:04 ---------- Poprzedni post był 16-02-2011 o 23:19 ----------

Porównałem kod przesyłany do przeglądarki rozwalonej strony:

<link rel="stylesheet" href="templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="templates/jcommunication/css/template.css" type="text/css" />

I poprawnej:
<link rel="stylesheet" href="/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="/templates/jcommunication/css/template.css" type="text/css" />

Okazuje się, że pliki już przygotowane w cache, nie mają ukośnika więc ścieżka do plików css jest błędna. Ma ktoś pomysł dlaczego??

palyga007
17-02-2011, 13:32
brak poprawnie wypełnionej zmiennej $live_site w pliku configuration.php

team.4g
17-02-2011, 13:43
Mam tak:
var $live_site = '';

A jak powinno być?

Tak:

vat $live_site='http://moja_domena.pl/';

??

palyga007
17-02-2011, 13:50
TAK.

To powinno pomóc.

team.4g
17-02-2011, 14:38
Niestety dalej w linkach nie ma slesza "/", nie pomogło.

Jakieś inne propozycje?

Doszedłem do częściowego rozwiązania problemu, otóż wy edytowałem plik index.php temp-latki i dopisałem cały link:

<link rel="stylesheet" href="http://www.moja-domena.pl/templates/system/css/system.css" type="text/css" />


co ciekawe:

dopisując tylko slesz, przy z cachowaniu strony jest on usuwany.

palyga007
17-02-2011, 15:23
chwilę mnie nie było.
Podejrzewam błędnie stworzony szablon.

Porównaj swój szablon z innym szablonem np Beez:


<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template;?>/css/template.css" type="text/css" />

zwróć uwagę na wpis
<?php echo $this->baseurl ?>
czy tego typu wpisy znajdują się w Twoim szablonie?

team.4g
17-02-2011, 17:18
Tak jest:

<link rel="stylesheet" href="/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="/templates/<?php echo $this->template ?>/css/template.css" type="text/css" />

Spróbuje to przerobić....

---------- Post dodany o 17:18 ---------- Poprzedni post był o 16:17 ----------

Poprawiłem, działa, do strony dodawany jest cały url, dzięki palyga007 za pomoc