PDA

Zobacz pełną wersję : pozycjonowanie i brak strony w wyszukiwarce



tuptup
17-02-2011, 11:04
Witam,

na wstępie zaznaczam, że generlanie jestem laikiem wiec moje pytania zapewne będę dziwne:zagubiony:.

Proszę o pomoc w doprowadzeniu do stanu w którym przynajmniej da się wyszukać moja stronę za pomocą np wujka google :zagubiony: www.jamsession.net.pl (http://www.jamsession.net.pl) To moje pierwsze dzieło więc rewelacji nie ma i jeszcze że tak powiem w fazie embrionalnej :DD

Co zrobilem do tej pory:
1. Dodałem do katalgów google, wp, onet
2. Wpisałem metadane i opis strony w artykułach i na stronie głównej (wszedzie to samo własciwie)
3. Czekałem cierpliwie okolo 4 tygodni ale chyba coś jest nie tak.

Slyszałem też, że trzeba dodać plik xml z mapą strony ale nie wiem jak to zrobić oraz że trzeba dodać znaczniki b1 do b5 ale też nie wiem gdzie mam to zrobić i w jaki sposób. Do tego ponoć dobrze jest umieścić linki do mojej witryny na innych stronach wiec to planuje też zrobić. Czy nie jest tak że nawet jak strona jest źle/słabo wypozycjonowana to powinno się ją dać wyszukać wpisując caly link w google? i to oznacza że np. roboty google wogóle nie byly na mojej stronie?

z góry dzieki za wszelką pomoc. :)

majki
21-02-2011, 09:40
z indeksacją google to nie ma reguły - jedne strony zostają dodane do indeksu na 2gi dzień inne dopiero po 3-4 tygodniach.
witryny na Joomla! są indeksowane na tej samej zasadzie co inne strony HTML.
poszukaj w google "jak dodać link do google" (http://www.google.pl/search?q=jak+doda%C4%87+link+do+google) - jest kilka sposobów na przyspieszenie indeksacji niż samo "add url" w google.com

i taka uwaga - dla "poprawy" pozycjonowania każdy art opisuj indywidualnymi meta-tagami

tuptup
21-02-2011, 09:50
Dzis spojrzalem w google i strona chyba sie niezle zaindeksowala bo jest dosc wysoko:) juupi:) Czy aby poprawic jeszcze pozycjonowanie pomoze cos usuniecie "www" z nazwy mojej domeny? bo znalazlem takie informacje i co z tymi znacznikami B1- B5 jak i gdzie je umiescic i w jaki sposob zrobic mape strony?

Zauwzylem tez ze duzo gorzej wyszukuje sie po nazwie jamsession pisanej razem (przy wyborze tylko jezyk polski w wyszukiwaniiu jest na pierwszej stronie ale bez wybrania jezyka jest gdzies baaardzo daleko)

majki
21-02-2011, 10:20
dla SEO nie ma różnicy czy linkujesz z/bez "www" - ważne abyś konsekwentnie stosował tylko jeden sposób, np. tylko z "www".

do generowania map strony są odpowiednie komponenty - znajdziesz je spokojnie w necie.

znaczniki B1-B5? nie mam pojęcia o co chodzi - chyba masz na myśli H1-H6, czyli znaczniki nagłówków, które należy stosować w ramach poprawnego formatowania tekstu.

tuptup
21-02-2011, 10:33
Oczywiscie chodzilo mi o H1-H6 :) ale nie wiem czy powinienem je gdzies wstawiac czy nie w tym przypadku. Rozumiem ze odnosnie tworzenia mapy strony chodzi o komponent do joomla?

majki
21-02-2011, 10:48
tak w skrócie - zasady poprawnego formatowania tekstu (nie tylko dla publikacji internetowych, ale np w MS Word również dobrze jest je stosować):


treść pisana w paragrafach,
rozdzielenie fragmentów tekstu nagłówkami H1-H6 (h1 występuję tylko raz na danej podstronie i jest tytułem danego artykułu),
linki z poprawnym anchor-text'em i/lub atrybut title="",
itp itd...

tak, dla Joomla jest kilka komponentów generujących różne mapy stron.

tuptup
21-02-2011, 11:00
A gdzie powinienem umieszczac np znacznik H1? zakladam ze powinienm go uzyc co do nazwy strony tylko nie wiem w jaki sposob zrobic to w joomla
Nie wiem też jak powinny wygladac poprawne anchory ale ja linki wstawialem tylko w artykulach juz do konkretnych innych stron w internecie. Chyba ze chodzi tez w tym przypadku o linki np w dniu poniedzialek gdzie sa do wyboru dwa rozne jam session do klikniecia.

majki
21-02-2011, 19:44
gdzie umieścić znacznik H1?
w sumie dowolnie, najlepiej w div'ie odpowiedzialnym za zasadniczą treść Twojej witryny - możesz za pomocą nadpisywania szablonów skonfigurować aby tytuły sekcji / kategorii i/lub artykułów oznaczone były jako H1.
pozostałe znaczniki umieszczasz normalnie w treści art.

poprawne anchor-text'y polegają na linkowaniu tekstów w taki sposób, że osoba widząca link od razu wie do czego prowadzi.
np. zamiast wpisaniu "zobacz tu" (gdzie "tu" jest linkiem) lepiej ustawić link na tytule, materiału do którego linkujesz.

tuptup
22-02-2011, 09:16
A jak wymusic ponowne zaideksowanie przez roboty google? poprawilem blad przekierowania domeny i teraz w kodzie zrodlowym widac nareszcie to co byc powinno(m.in meta, opis strony itp) a nie jakas dziwna ramke;) Zdaje sie ze strona jeszcze sie nie zaindeksowala a widac ja w wynikach wyszukiwania google bo dodalem ja do stron zaufanych dmoz. Az sie dziwie ze jest na 1 miejscu po wyszukaniu hasla "jam session":spoko:

majki
26-02-2011, 15:24
skoro widać Twoją domenę w indeksie google to znaczy, że została już zaindeksowana - najwyżej nei wszystkie podstrony jeszcze odwiedził robot sieciowy.
na ponowną indeksację nie masz za dużego wpływu (pewne fachowcy od SEO mają inne zdanie) - możesz jedynie dodawać nowe materiały i linki do swojej strony. zasada jest prosta:
więcej linków = więcej możliwości wejść na Twoją stronę dla robotów...

ps. gratuluje wysokiej pozycji !
Joomla jest na tyle fajną aplikacją, że można na niej osiągać dobre wyniki SEO.

tuptup
28-02-2011, 09:43
W narzedziach google mam informacje ze sa podwojne tagi tytulowe Na stronie "Welcome to the Frontpage"( zmienilem ta nazwe juz na "jam session") w lokalizacji :
/
/index.php

Nie wiem co z tym zrobic:)

Szukam tez pomocy odnosnie spolszczenia CB wersja 1.4 w Rozszerzeniach i opcji "install plugin" nie moge dodac jezyka PL. Jest gdzies dedykowany pakiet jezykowy do wersji 1.4? i joomla 1.5? to co sciagalem (wersja 1.2.3)nie chce sie zainstalowac . I czy to dobre rozwiazanie do stworzenia bazy danych muzykow ?

majki
02-03-2011, 10:40
co to poprawnych tytułów i metatagów, o ile dobrze Cie zrozumiałem, wpisz po prostu poprawne dane i czekaj na ponowną indeksację robota google.

odnośnie CB nie pomogę Ci niestety - nie korzystałem nigdy z żadnych komponentów społecznościowych...