PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z logowaniem się do panelu administracyjnego joomla na home.pl



barmans
17-02-2011, 16:50
Witam
Na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli nie zrozumiale się wyrażę, gdyż jestem początkującym w temacie
Mam problem z logowaniem się do zaplecza joomla, która zainstalowałem na serwerze home.pl. Pragnę wspomnieć iż mam poprawnie zainstalowane dwie wersje joomla na osobnych pod katalogach które uruchamiają się prawidłowo. Jedna joomla zainstalowana była od podstaw, druga przeniesiona wraz z baza danych z domowego serwera. Chciałbym również zaznaczyć iż na domowym serwerze bez problemu się loguje. Przy przeniesieniu na serwer w pliku configuration php edytuje się tylko ścieżk, i dane odnoście bazy a nie ma nic co danych logowania do panelu. Po wysłaniu zapytania do konsultanta home.pl oświadczał mi że nie zajmuje się sprawami technicznymi joomli. Także nie wiem czy wina leży po stronie joomli czy może konfiguracji serwera. Może macie Państwo pomysł o co w tym chodzi

pozdrawiam
barmans

palyga007
17-02-2011, 16:51
dużo słów mało treści.
Nie napisałeś najważniejszego:
W czym leży problem.

//@ppilus ale tylko 2 minuty :)

ppilus
17-02-2011, 16:53
Na czy właściwe polega problem ?

//edit: ponownie się spóźniłem :( ale czytałem kilka razy by znaleźć w czym problem. Niestety nie udało się.

barmans
17-02-2011, 17:00
problem polega na tym że nie mogę zalogowac sie do panleu administratora swieżo zainstalowanej jak i przeniesionej z domowego komputera, napewno podając prawidłowe dane dostepu, gdyż na stronę którą nadal mam na domowym komputerze loguje się wez problemu a na przeniesioną na home.pl juz wpisując te same dane pokazuje się komunikat że nie prawidłowe dane,

palyga007
17-02-2011, 17:11
czyli nie są prawidłowe.

Użyj skryptu "ratuj admina" napisanego przez @jolaass

http://forum.joomla.pl/showthread.php?21877-Jak-przywr%C3%B3ci%C4%87-has%C5%82o-administratora&p=207159&viewfull=1#post207159

ppilus
17-02-2011, 17:12
Wcześniej możesz jeszcze sprawdzić kodowanie configuration.php

barmans
17-02-2011, 17:31
dziękuje za podpowiedź, skrypt na pewno sie w przyszłosci przyda ale niestety nie pomogło,
Plugin joomla z kategorii user jest włączony
Plugin joomla z kategorii authentication jest włączony

Konto Super Administratora istnieje, login to: admin
Hasło Super Administratora zostało zmienione

ale nic z tego

---------- Post dodany o 17:31 ---------- Poprzedni post był o 17:28 ----------

do ppilus

w jaki sposób mogę sprawdzić kodowanie configuration.php i jakie ma być? utf-8 general_ci?

ppilus
17-02-2011, 17:32
utf-8
np. otwórz w notepad2, notepad++

barmans
17-02-2011, 17:47
po otworzeniu w notepad++ w format ustawione jest na koduj w utf-8 (bez BOOM)

---------- Post dodany o 17:47 ---------- Poprzedni post był o 17:41 ----------

czyli dobrze ustawine kodowanie czy ustawic na koduj w utf-8 ?

Jola
17-02-2011, 19:53
A co się dzieje jeśli utworzysz nowe konto rejestrując się od frontu?

barmans
18-02-2011, 08:31
dziekuje za odpowiedzi, problem raczej rozwiązany przy kilkukrotnej zmianie hasła przez "ratuj admina" w końcu udało sie zalogować. Super
pozdrawiam