PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent katalogujaco-wyszukujacy



zoki
16-10-2006, 01:12
Pare slow wstepu (moze byc przydlugie ;) ) celem wyjasnienia co tak naprawde potrzebuje.
Otoz prowadze strone internetowa malego wydawnictwa naukowego. Wydawnictwo to drukuje 4 razy w roku ksiazke ktora jest zbiorem artykulow roznych naukowcow. Do tej pory na stronie byly linki poukladane rocznikami. Po otwarciu rocznika pojawial sie wykaz artykulow (tylko autor i tytul) gdzie kazdy z nich byl zlinkowany do dokladnego opisu (streszczenie, slowa kluczowe) otwierajacego sie na kolejnej stronie. Jest to rozwiazanie bardzo proste, by nie rzec prymitywne.
Chcialbym teraz zastosowac system wyszukiwawczy, w ktorym mozna by wyszukiwac wg roznych parametrow (rocznik, numer w roczniku, autor, slowa kluczowe, itd). Wynik wyszukiwania mialby postac autor-tytul-typ artykulu-pare linijek streszczenia i bylby to oczywicie link do pokazania pelnych informacji o tym artykule. Zrobilem baze w PHPMyAdmin ale oczywiscie to za malo i trzeba by zapewe napisac jakis skrypt obslugujacy ta baze, a niestety moja wiedza nie pozwala mi to zrobic.
W zwiazku moje pytanie. Czy jest jakis gotowy komponent ktory by obslugiwal takie cos, albo, co byloby jeszcze lepsze, komponent ktory by i tworzyl i zarzadzal taka baza z poziomu przegladarki. Rozumiem przez to mozliwosc nie tylko dodawania rekordow do bazy z poziomu panelu admina, ale tez mozliwosc dodawania pol w tabeli.

Sorry za przydlugi post ale chcialem opisac dokladnie czego poszukuje

Dzieki za ewentualne podpowiedzi