PDA

Zobacz pełną wersję : FCK



radziof
17-02-2011, 21:36
Witam
Mam problem niby nic ale zawsze.
Chciałem sobie zainstalować editor FCK.
Ściągnąłem go sobie zainstalowałem w joomli w dodatkach
odhaczyłem Tinymce a zaznaczyłem FCK
jak przechodzę do artykułów żeby je edytować to pojawia mi się taki błąd

Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in plugins/editors/tinymce.php on line 56

Warning: Attempt to assign property of non-object in libraries/joomla/html/editor.php on line 309

Nie wiem o co chodzi. Moja przygoda z joomlą zaczęła się parę dni temu.
Zauwarzyłem że ten sam błąd pojawia się jak wgrywam inne edytory.

Proszę o pomoc
Pozdrawiam.

ppilus
17-02-2011, 21:41
a zmieniłeś w konfiguracji domyślny edytor i ten przypisany użytkownikowi ?

radziof
17-02-2011, 22:00
Standardowy edytor jest o tyle zły że w typowej konfiguracji likwiduje większość spacji a w ustawieniu
"czyść podczas zapisu - nigdy" powoduje że dodaje sam od siebie zbędny kod mam na myśli tu
mce_href itd.

Dlatego szukam alternatywy dla takiego zachowania.
A nikt nie jest w stanie znaleźć złotego na ten nieszczęsny
mce_href

tomeekm
17-02-2011, 22:25
Spróbuj zainstalować JCE -> http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor

radziof
17-02-2011, 22:49
Zaraz spróbuje

---------- Post dodany o 22:43 ---------- Poprzedni post był o 22:30 ----------

JCE zadziałało :)
Teraz sprawdzę jak chodzi dziekuje

---------- Post dodany o 22:49 ---------- Poprzedni post był o 22:43 ----------

Będąc w już w temacie JCE mi działa a czy ktoś zna sposób na to żeby mi ten edytor sam nie wstawiał / do br czy żeby nie robił <br /> gdy ja chcę <br>

Pozdrawiam

ppilus
18-02-2011, 07:07
Dlaczego <br/> jest bardziej poprawne od <br> masz napisane np. tutaj:
http://wrzasq.pl/blog/43.html
http://www.w3schools.com/TAGS/tag_br.asp

radziof
18-02-2011, 08:56
No tak tylko nie chodzi mi o to czy to jest bardziej poprawne czy nie tylko o to że jak chcę mieć w jednej linii <br> a w drugiej <br/> to dlaczego nie.
Chodzi mi o to że czasem http://validator.w3.org/ pokazuje że jest <br> jest błędne a na innej stronie pokazuje że <br/> jest błędem.
No i dlaczego to ja mam podporządkowywać się jakiemuś oprogramowaniu a nie on mi przecież to jest dla mnie, jeszcze nie mam chipa w głowie.
;)

Pozdrawiam

PeFik
18-02-2011, 09:36
No i dlaczego to ja mam podporządkowywać się jakiemuś oprogramowaniu...
z tej prostej przyczyny, że nie potrafisz jeszcze napisać go samemu :D

radziof
18-02-2011, 10:13
Z takim podejściem to równie dobrze można powiedzieć bierz pan czerstwy chleb bo nie umiesz wypiekać więc świeżego nie będzie

ppilus
18-02-2011, 10:16
Z takim czy innym podejściem nie jeden by wziął ten czerstwy i jeszcze podziękował.

radziof
18-02-2011, 10:37
Super
Tak się rodzą chałtury i minimalizm.
Jak coś się robi to robi się po to żeby by to funkcjonowało i ułatwiało życie a nie żeby jakoś tak było (jakoś to będzie).
Może lubisz jak masz coś co czasem działa jak chcesz, ja wolę jak coś spełnia chociaż moje podstawowe wymagania.
Ja wolę świeży chleb a jak będę miał ochotę na czerstwy to poczekam trochę i będzie. Ale mam przynajmniej wybór.

A tak na marginesie trochę zjeżdżamy z tematu.

PeFik
18-02-2011, 11:46
Ja wole chleb pełnoziarnisty, i uczę się języków obcych, aby nie męczyć ludzi tylko programistę zza oceanem, który kodował ów produkt, aby mi powiedział, czemu on nie działa "tak jak powinien". Czyż nie. Bo chyba należy pytać u źródła, a nie u pani w sklepie czemu chleb nadmuchany, a nie z ziarna.

radziof
18-02-2011, 12:19
Mówiłem że już odbiegamy od tematu.
Ja nie pytałem dlaczego ten program ma taką wadę tylko czy ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu, a tu jakaś dziwna polemika się wywiązała z Panem PeFik który ma jakieś rozdmuchane eGO i zamiast odpowiadać na pytania bawi się w docinki i chyba tylko dla niego śmieszne dowcipy.
SORRY ponad 2 000 postów na forum musi strasznie nobilitować i już nie ważne co się pisze byle by pisać. Pfffrrr pan i władca na forum?
Chyba ci kiepsko idzie ta nauka bo masz chłopie problem z czytaniem ze zrozumieniem.

PeFik
18-02-2011, 13:59
Nie zauważyłem polemiki, ani nobilitacji poprzez pisanie na forum, ale ... cóż, najwyraźniej radzio wie lepiej, bo jest na forum od kilku dni.

trzepiz
18-02-2011, 14:18
@radziof - więcej pokory

Po 7 napisanych postach, w których jedynie wymagasz pomocy brak podstawowego czynnika jakim jest "cierpliwość". Większość użytkowników forum (tak myślę używa Tiny MCE lub JCE) więc nie dziw się, że Wszyscy nie rzucili się z pomocą i rozwiązywaniem Twojego problemu. Czekać cierpliwie - może ktoś zajrzy i pomoże lub jak napisał @PeFik - zgłosić się do autora oprogramowania.

@radziof, @PeFiK nie musiał, a coś jednak zaproponował - polemika nie była by potrzebna gdybyś wykonał krok i sam zaczął poszukiwania rozwiązania.