PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wewnętrzną komunikacją witryny



zaxxx
19-02-2011, 02:57
witam
mam troszkę dziwny tak mi się wydaje problem, ale znając życie pewnie mam coś źle skonfigurowane. Mam nadzieję że uda mi się zrozumiale napisać... A więc, zauważyłem że jak dodaje jakieś nowe artykuły nie zależnie od kategorii, są one oczywiście widoczne na stronie i wygląda wszystko OK, jednak kiedy klikam na odnośnik "Więcej" wyświetla typowy błąd o nie znalezieniu strony. Co mnie zaciekawiło w górnym Menu, mam oczywiście Home do powrotu na stronę główną, lecz kiedy na niego kliknę, włącza się strona główna i jest OK wtedy mogę normalnie czytać artykuły. Lecz adres witryny po kliknięciu na HOME wygląda tak: www.strona.com/index.php/home - z naciskiem na słowo HOME, kiedy przeglądam stronę w takiej postaci, mogę wszystko przeglądać, jednak problem w tym że no kiedy klikne na forum otwiera się www.strona.com/forum - już bez słowa HOME co skutkuje tym że kiedy wybiorę jakiś artykuł z lewej strony jest lipa, błąd strony... nie mam pojęcia czemu to home musi być, jak już musi to niech się dodaje do wszystkich linków ponieważ jesli go nie ma to nic nie działa poprawnie, nie mam pojecia gdzie i jak szukać problemu.

Jeśli to coś może pomóc to, jeśli wejdę na stronę np z wyszukiwarki a więc wpisze www.strona.com
to kiedy chcę kliknąć na odnośnik do artykułu "Czytaj więcej..." link wygląda tak:

http://www.strona.com/index.php/component/content/article/46-mewss/76-technologie
a jeśli kliknę najpierw HOME z menu i później kliknę na artykuł "Czytaj więcej..." to link wygląda do artykułu tak:

http://www.strona.com/index.php/home/46-mewss/76-technologie dodam że w tym przypadku link działa, lecz jeśli np wejdę na forum jak pisałem wyżej a więc www.strona.com/forum i chcę coś wybrać z lewej strony lub prawej to linki nie działają...
włączyłem diagnostykę strony i w oknie wyświetlają się komunikaty:

Nie znaleziono artykułu: #46

Call stack
# Function Location
1 JSite->dispatch() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/index.php:68
2 JComponentHelper->renderComponent() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/includes/application.php:124
3 require_once() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/libraries/joomla/application/component/helper.php:162
4 JController->execute() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/components/com_content/content.php:35
5 ContentController->display() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/libraries/joomla/application/component/controller.php:236
6 JController->display() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/components/com_content/controller.php:53
7 ContentViewArticle->display() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/libraries/joomla/application/component/controller.php:310
8 JError->raiseError() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/components/com_content/views/article/view.html.php:57
9 JError->raise() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/libraries/joomla/error/error.php:171
10 JException->__construct() /home/deekeynet/ftp/cl/wys/libraries/joomla/error/error.php:136
co kolwiek by to znaczyło...

dzięki
Pozdro

---------- Post dodany 19-02-2011 o 01:57 ---------- Poprzedni post był 18-02-2011 o 06:06 ----------

Pousuwałem wszystkie sekcje i kategorie artykułów, zrobiłem je na nowo, jak wyłączę linki dla SEO to jest OK ale jak włączę (co mi bardziej odpowiada) to niestety problem nadal występuje...