PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia katalogu pod WWW



k3r10n
18-02-2011, 11:43
Mam za sobą pierwszą pomyślną instalacje witryny Joomla na serwerze webd - parametry konta pozwalają mi na utworzenie jednej bazy danych więc pojawia się problem, żeby zrobić subdomene i uruchomić nową witrynę na tym samym serwerze.

Co do tej pory zrobiłem?
1. Przejrzałem to i inne fora - 2h 15min i dłużej aby dowiedzieć się jak uruchomić drugą witrynę
2. Utworzyłem subdomene : subdomena.konto.webd.pl i przypisałem katalog /katalog
2. Mam gotowy katalog z witryną na localhost, który w całości skopiowałem do /katalog
3. Czy zmieniłem plik configuration.php? Tak - w jednym miejscu - mianowicie zmieniłem przedrostek do tabel w bazie danych. Czemu tylko? Bo dodałem nie całą bazę ale dodałem do istniejącej bazy na serwerze tabele z nowym prefixem różnym od 'jos_'
4. Zmieniłem tylko ten wpis-ustawienie bo pierwsza witryna działa a druga ma się łączyć z tą samą bazą danych, tym samym użytkownikiem, hasłem i adresem serwera.
5. Dopisałem do pliku .htaccess :
AddType x-mapp-php5 .php
AddHandler application/x-httpd-php5 .php
AddHandler cgi-php5 .php
// zalecenie admina
6. configuration.php zapisałem w utf-8
7. Przeglądam zaimportowane tabele i znajduje się w nich wszystko co być powinno - kodowanie, porównywanie? - tak samo jak w przypadku poprzedniej witryny.
8. Wpisuję adres subdomena.konto.webd.pl - mam: Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /home/k3r10n/jurex/plugins/system/plugin_googlemap2.php on line 69
9. Nie może chodzić o to, że strona nie działa bo w skrypcie jest jeden błąd - w poprzedniej witrynie na początku miałem to samo i udało się to ogarnąć.
10. Na koniec wykonałem trick polegający na wyeksportowaniu bazy - zmienie w gvimie nazwy wszystkich przedrostków z 'jos_' na 'inny_' - zapisalem jako sample_data.sql w katalogu instalacyjnym ktory skopiowalem z cala witryna na serwer bez pliku configuration.php - uruchomilem instalke - wczytałem dane przykładowe i poszlo(..) - to znaczy witryna jest ale pusta i w ogóle nie korzysta z sample_data.sql :/

Więc zastanawiam się co jest problemem?
- czy witryna musi być w /home/user/public_html/[witryna]? zapytam admina odnośnie ustawienia np open_basedir - ale nie sądze, żebym szybko uzyskał odpowiedz ;/
- prawa dostępu plików?
- czy public_html do katalog 'specjalnie' skonfigurowany pod WWW?
- czy jest w ogóle możliwe utworzenie 'pod-witryny' w katalogu public_html pierwszej witryny?
- uprawnienia usera do bazy? - nie sądze bo ma pełne [ALL] a baza ta sama z której korzysta pierwsza witryna i ten sam użytkownik
- ustawione logs i tmp mam na ścieżki pierwszej witryny - testowałem i /katalog/logs /katalog/tmp i również nic
- brak pomysłów innych, szukam dalej[..]

Jakby ktoś rzucił 'tip' to szczerze chyba ozłoce.

PeFik
18-02-2011, 11:54
Jakby ktoś rzucił 'tip' to szczerze chyba ozłoce. ale ile KG proponujesz ? i czy taniej nie będzie kupić droższy pakiet, gdzie masz więcej niż 1 bazę danych, hmmm ? Pozdrawiam szczery do bólu autor książek o Joomla i nie tylko.

Gall Anonim
18-02-2011, 11:57
Proponuję uprościć sprawę,
Stwórz jedną witrynę, na jednej dostępnej BD (tylko nowej oraz czystej) i przy jej wykorzystaniu inne strony na subdomenach - wątek był omawiany na forum w ostatnich trzech miesiącach - odnajdziesz go wertując forum lub moje wymądrzenia - jak już Zrobisz całość i będzie hulało - a Uznasz iż przydały Ci się informacje z forum - ozłoć PCJ dotacją.
Pzdr

k3r10n
18-02-2011, 12:02
Zapewne po to ustawia się przedrostki tabel w pliku configuration.php aby można było radzic sobie pomimo tylko jednej bazy danych - o ile pusty szablon i pusta witryna ruszyła o tyle w ogóle nie korzysta z tabel z prefixem skonfigurowanym w configuration.php.

Choćbym miał się pochlastać to wcześniej muszę uruchomić te witrynę. Obawiam się trochę wyczyszczenia bazy - może na sam koniec to zostawię. Spróbuję jeszcze zainstalować ją w katalogu pierwszej witryny i tam podczepie subdomenę - wysłałem już 2 maile do adminów z konkretnymi zapytaniami ale zanim coś dostanę to pewnie minie czasu trochę.

Napiszę szczerze, że chyba lepiej jest budować stronę od podstaw na serwerze a w DirectoryIndex wstawić jakiś tymczasowy html i mieć spokój.

k3r10n
20-02-2011, 21:04
Problem został rozwiązany, kroki:


Skopiowanie katalogu witryny do katalogu public_html/katalog_docelowy
Stworzenie subdomeny i przypisanie do niej katalogu public_html/katalog_docelowy
Modyfikacja pliku .htaccess, dodanie: AddHandler application/x-httpd-php5 .php
Modyfikacja configuration.php - zmiana przedrostka tabel (w porównaniu do poprzedniej witryny, która współdzieli baze i serwer konieczna jest modyfikacja przedrostka tabel).

Dzięki za zainteresowanie, odpowiedź wrzucam - może sie przydać oby nie zaszkodziło. Do następnego, pozdrawiam!