PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana rozdzielczości logo.



rossa
18-02-2011, 12:29
Witam. Od wczoraj szukam w necie gdzie się da jak mogę zmienić wielkość (rozdzielczość) logo w templatce. Przyznam, że już wcześniej na różnych szablonach zmieniałem coś takiego ale na tej nie mogę nigdzie się tego doszukać. Przewertowałem już chyba wszystkie pliki templatki kilkakrotnie i nigdzie nie widzę parametrów odpowiedzialnych za rozdzielczość logo. Dotyczy: www.ebit.net.pl

Za ewentualną pomoc z góry dzięki.

tlewap
18-02-2011, 12:39
Zainstaluj firebuga, z jego pomocą znajdziesz nazwę obrazka i jego klasę.

rossa
18-02-2011, 12:47
Mam firebuga i dzięki niemu wiem jaka jest teraz nadana rozdzielczość logo ale nie mogę (nie potrafię) przy jego pomocy zlokalizować pliku, który jest odpowiedzialny za te parametry. Szukam już tego od wczoraj więc może jakaś podpowiedź? Z góry dzięki;)

---------- Post dodany o 12:47 ---------- Poprzedni post był o 12:44 ----------

Wiem też jaka jest nazwa foto logo oraz wiem gdzie się ono znajduje a sprawa rozbija się o to, że chcę wstawić inne logo o innej rozdzielczości.

trb
18-02-2011, 13:08
http://www.ebit.net.pl/images/icetheme/logo.png - i co dalej chcesz z nim zrobić? nie kumam o co chodzi z tą rozdzielczością. zrób nowy w fotoszopie i podmień

ppilus
18-02-2011, 13:12
To podmień plik l/images/icetheme/logo.png na taki jak chcesz. Nie rozumiem w czym problem.

rossa
18-02-2011, 13:19
Chcę to logo podmienić na nowe ale ponieważ nowe ma inną rozdzielczość chcę najpierw zmienić parametry rozdzielczości.

---------- Post dodany o 13:19 ---------- Poprzedni post był o 13:12 ----------

A rozdzielczość rozumiem, że się sama ustawi (dostosuje) do rozmiaru nowego logo, tak?

trb
18-02-2011, 13:22
pisząc rozdzielczość masz na myśli wielkość/rozmiar pliku graficznego?
jeśli tak to nie używaj parametrów html/php do zmiany wielkości obrazka na stronie bo będziesz miał hu.....ę
wgraj go do fotoszopa i ustaw taki sam rozmiar jak oryginału,

ppilus
18-02-2011, 13:22
Zamiast pytać sprawdź.

rossa
18-02-2011, 17:47
Sprawdziłem;) I jak się spodziewałem nie rozwiązuje to problemu ponieważ logo, które jest w templacie jest to rozciągnięty prostokąt a moje nowe logo jest w kwadracie. I gdyby chodziło tylko o to by podmienić logo w w tej samej rozdzielczości (wielkości, proporcjach) nie byłoby problemu. Kiedy podmieniłem na moje nowe logo dostosowuje się ono do proporcji wcześniejszego logo. Z pewnością gdzieś są zdefiniowane jakieś parametry ale nie mogę namierzyć, w którym pliku. Przeryłem wszystkie w templatce i nic?

Jakieś propozycje?

tomaszek83
18-02-2011, 17:57
jaka to jest templatka? i skąd jest sciągnięta?

rossa
18-02-2011, 18:07
Nazwa: IT_TheSoftware_Template_1.5.0 a źródło zachowam dla siebie jeśli można;) Wiec?

zbig1972
18-02-2011, 18:10
Przede wsiem to powiedz jaka to tempatka. Ja tu widzę it_thesoftware. Chcesz wstawić plik na logo o wymiaraah 57x64 px, a chcesz żeby sie pokazywał jako 301x66 px Skoro znasz szerokość i wysokość loga to reszta to już pikuś. Skoro twoje stare logo jest takie szerokie, pewnie coś koło 301 px to szukaj w cssie zapisu np. width: 301px (wpisz tu dokładną cyfrę jaka wyswietla ci photoshop twojego starego loga). Sprawdź, czy nagłłówek opisujący dana pozycję to coś w rodzaju "h1.logo a {" (tak przynajmniej jest opisany w templatce ja_purity w innej będzie bardzo podobny) i nowe logo zbuduj na tej samej szerokości. Tyle tylko, ze twoje logo jest kwadratem, więc musisz je wkomponować w grafike bardziej szeroką nadając jej tło takie same jakie masz w backgroundzie. Bo to sprawi ze tło loga zniknie w reszcie twojej templatki a kwadrat loga zostanie nie naruszony. Możesz przecież to logo opisać jako plik .png i stworzyć wielki przeźroczysty szeroki prostokąt, a na drugiej warstwie umieść kwadratowe logo. Zapisz jako png. Przekopiuj na ftpa. Sprawdź rozrzerzenie twojego pliku z logo w css, czy ma rozszerzenie .png. Jeśli nie ma to zmieć. No i to byłoby już chyba wszystko. Podmieniasz pliki i po sprawie.
Przyślij mi to logo na maila i rozmiary to ci stworzę odpowiedni plik.......

tomaszek83
18-02-2011, 18:14
Nazwa: IT_TheSoftware_Template_1.5.0 a źródło zachowam dla siebie jeśli można;) Wiec?

nie można, bo piratom nie pomagamy... templatka ma support na www.icetheme.com ale tylko dla użytkowników którzy legalnie kupili ten szablon. tyle ode mnie... ciekaw jestem tylko co na to moderatorzy;)

rossa
18-02-2011, 18:19
Strona otwarta. Moje nowe logo jest w kwadracie a wyświetla się w prostokącie jak widać: www.ebit.net.pl. Na moje na pewno chodzi o ustawienia w którymś pliku templatki ale przeryłem wszystkie i nigdzie nie widzę. Więc gdzie szukać? Może jestem tępy ale nie mogę sobie poradzić z tak banalną może sprawą:( Pomocy!

zbig1972
18-02-2011, 18:30
Jesz ci raz powtórzę: Wstawiasz plik na logo o wymiaraah 57x64 px, a chcesz żeby sie pokazywał jako 301x66 px Skoro znasz szerokość i wysokość loga to znajdź prawdopodobnie w template.css albo jakimś podobnym zapis:

width: 301px;
display: block;
background: url(../images/logo.png) no-repeat;
height: 66px;
Potem zamień tę szerokość z 301 na 57 i z 66 na 64. Pościągałem sobie te twoje loga ze stronki i tak to powinno wyglądac.

tomaszek83
18-02-2011, 18:37
nie jest to zapisane w pliku .css, tam jest inaczej:podstep: ale skoro kolega legalnie jak sądzę nie nabył templatki to nie dowie się jak to jest. Na icetheme.com jest opisane jak zmienić logo.

rossa
19-02-2011, 08:41
W takim razie może ktoś podpowie, w którym pliku będą te ustawienia bo w templates.css faktycznie tego nie ma?