PDA

Zobacz pełną wersję : sprawdzanie strony validatorem



gabriel8822756
18-02-2011, 16:33
Witam... mam dość proste pytanie...
Dlaczego jak dodaje moduły i komponenty do strony nie zmieniając nic w ich kodzie validator wywala mi co raz więcej błędów. Sprawdzam stronę tym http://validator.w3.org/ i co zrobić żeby przy instalowanych dodatkach tych błędów nie było gdyż przy większej ilości dodatków strona zaczyna wolniej chodzić.
Pozdrawiam Gabriel

PeFik
18-02-2011, 16:37
A to dlatego, że to działa podobnie jak wsiadanie dodatkowych osób do samochodu, serio.
Nie każda jest ogolona, ma wyprasowaną koszulę, czyste buty etc.

Tak samo dodatkowe rozszerzenia były i są osobnymi "bytami" stąd winę na ogół ponosi ich twórca, a nie ty jako admin strony. Dumając dalej, wiesz także dlaczego samochód z 1 osobą jedzie szybciej niż z 5, czyli zapakowany na max-a.

Mam nadzieje, że mój jakże plastyczny opis pozwoli ci zrozumieć istotę.

gabriel8822756
18-02-2011, 16:49
A to dlatego, że to działa podobnie jak wsiadanie dodatkowych osób do samochodu, serio.
Nie każda jest ogolona, ma wyprasowaną koszulę, czyste buty etc.

Tak samo dodatkowe rozszerzenia były i są osobnymi "bytami" stąd winę na ogół ponosi ich twórca, a nie ty jako admin strony. Dumając dalej, wiesz także dlaczego samochód z 1 osobą jedzie szybciej niż z 5, czyli zapakowany na max-a.

Mam nadzieje, że mój jakże plastyczny opis pozwoli ci zrozumieć istotę.


No to już rozumiem bardzo fajnie to wytułmaczyłeś:) a powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy wyłaczone dodatki też wplywają na wadilacje strony???
nastepne pytanie...Czy tych błedów mozna w jakos rozsadny sposób się pozbyć??? ( chodzi tu o czas bo sprawdzanie kodu linijka po linijce jakos mi się nie widzi)
aaaa i jaka jest norma bledów widzianych przez http://validator.w3.org/ ????
Pozdrawiam

PeFik
18-02-2011, 16:57
Dziękuje,
Dodatki - niekoniecznie, o ile nie ingerują w treść, ale to sporadycznie.

Bardziej skupił bym się na : Modułach, Komponentach. Te pierwsze nawet łatwo czasami poprawić, kod jest w modules/nazwa-modulu/ ..... i tu szukać.

Uzyskanie 100% walidacji bywa bardzo trudne, albo wręcz "niemożliwe"* w przypadku rozbudowanych stron www.


* wymagana bardzo dobra znajomość programowania + dużo czasu

gabriel8822756
18-02-2011, 17:00
Dziękuje,
Dodatki - niekoniecznie, o ile nie ingerują w treść, ale to sporadycznie.

Bardziej skupił bym się na : Modułach, Komponentach. Te pierwsze nawet łatwo czasami poprawić, kod jest w modules/nazwa-modulu/ ..... i tu szukać.

Uzyskanie 100% walidacji bywa bardzo trudne, albo wręcz "niemożliwe"* w przypadku rozbudowanych stron www.


* wymagana bardzo dobra znajomość programowania + dużo czasu

Czyli raczej nie ominie mnie sprawdzanie kodu??? no i powracam do tej normy jaka ona jest i czy w ogóle jest???

PeFik
18-02-2011, 17:03
niestety ku wielu rozpaczy winę za taki stan rzeczy ponoszą przeglądarki, które wybaczały (i nadal to robią) webmasterom ich błędy poprawnie wyświetlając stronę www, w językach programowania - troszkę inaczej to wygląda. Więc skoro działa, wiele osób wypuszcza taki moduł/komponent etc.

gabriel8822756
24-02-2011, 14:10
Czysta joomla i komponent VirtualMart oraz moduly i dodatki vadilator pokazuje okolo 140 bledow. Czy to jest mozliwe czy poprostu to ja cos knoce?

palyga007
24-02-2011, 14:18
Bez linku do strony troszkę kiepskakwo, ale to jest jak najbardziej możliwe.

gabriel8822756
24-02-2011, 15:39
i domyslam sie ze ze bledy na stronie maja wplyw na jej dzialanie??? i dla czego VM plus moduly daja tyle bledów skoro jest to zrobione dla joomli???

gabriel8822756
22-03-2011, 12:27
A teraz mam dla was drodzy zagadkę..:) zrobilem sobie odpoczynek od robienia strony, co mnie zdziwilo??? iz po powtórnym sprawdzeniem strony wadlilatorem wyskoczylo tylko 5 bledów a nic na niej nie zmienialem

gabriel8822756
30-03-2011, 02:29
jakies pomysły?