PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie mogę dostać domeny dormowe?



Marta2011
18-02-2011, 17:23
Chciałabym mieć własną domenę jednak nie mam kasy słyszałam, że niektóre strony dają na przykład na rok darmową domenę. a potem jak się chce przedłużyć to się płaci. Mnie jednak chodzi tylko o to by zarejestrować domenę za darmo na rok potem jej nie przedłużę tylko zlikwiduję. Powiedzcie mi gdzie tak mogę zrobić?

tomaszek83
18-02-2011, 17:30
nie masz kasy? no nie żartuj... domeny kosztują po 12zł (np. na home.pl) :D

Marta2011
18-02-2011, 17:38
No dobra nawet jeśli sa tanie ja na razie nie chce kupować do póki moja strona nie będzie na prawdę dobra. No i czy tak zdobytą darmową domenę mogę przenieść na darmowy serwer np yoyo.pl czy inny który obługuję joomlę. Znudziło mi sie robienie strony na komputerze lokalnym bo nik nie może jej ocenić.

tomaszek83
18-02-2011, 17:39
za darmo domeny nikt Ci nie da... no chyba że będzie egzotyczna w stylu domena.yoyo.pl to i może owszem znajdziesz... ale to już subdomena. A domenę możesz zaparkować na jakim chcesz serwerze.

Marta2011
18-02-2011, 17:41
przecież są różne promocje z tymi domenami bez serwera czy tylko z serwerem.

tomaszek83
18-02-2011, 17:43
no to poszukaj... home.pl ovh.pl nazwa.pl wpisz w google "domeny" i poszukaj sobie promocji.

Marta2011
18-02-2011, 17:48
No tylko się pytam czy jakoś mogę ja zaparkować na innym serwerze bez większych problemów i czy rzeczywiście one są na rok.

trzepiz
18-02-2011, 17:59
No tylko się pytam czy jakoś mogę ja zaparkować na innym serwerze bez większych problemów i czy rzeczywiście one są na rok.

Domena to tylko nazwa, która wskazuje na jakiś serwer - TAK możesz ją "zaparkować" gdzie chcesz .. Możesz kupić w home a serwer będziesz miała w Niemczech - i bez problemu ją "wydelegujesz".
Każdy usługodawca sprzedający domeny "nazwy" umożliwia zaparkowanie jej gdzie tylko sobie życzysz .. Możesz ją nawet skierować na komputer domowy (jeśli będziesz miała takie życzenie)

Czy na rok ? - Tak, zazwyczaj domenę kupujesz na rok i po upływie tego czasu musisz ją "odnowić" czyli zapłacić za kolejny rok. Oczywiście jeśli chcesz możesz opłacić domenę na 10lat.

tomaszek83
18-02-2011, 17:59
a to już raczej pytanie nie pod ten adres... musisz zapytać się hostingodawcy czy możesz u niego zaparkować domenę :lol: a co długości ważności domeny to też raczej pytaj tych co sprzedają domeny (choć ja się nie spotkałem nigdy żeby okres ważności domeny był inny niż rok)

---
witaj @trzepiz

Marta2011
18-02-2011, 18:02
Mam coś ekstra zobaczcie co wy na to? http://najtanszedomeny.pl/Najtansze-domeny/Rejestracja-testow

Robster
18-02-2011, 18:04
Domena to pikuś, najczęściej jak wykupujesz jakiś pakiet hostingowy, to domenę i tak dostajesz za free w ramach usługi. Kiedyś 1and1.pl oraz ovh.pl miały promocję hostingu oraz domeny za free na dwa lata, ale promocja już się skończyła.

Marta2011
18-02-2011, 18:06
czy to sie opłaca czy nie?

Robster
18-02-2011, 18:14
Tylko w ryj za darmo się nie opłaca dostać :) Chodź nawet o to ostatnio trudno.
Oczywiste jest, że nie są to serwery z super parametrami, ale zazwyczaj z lepszymi niż w najtańszej ofercie. No i druga sprawa, po tych dwóch latach musisz za przedłużenie hostingu zapłacić, a biorąc pod uwagę, że masz już stronę z jakimś tam pagerank i użytkownikami, to ciężko się bawić w przenoszenie witryny na inny serwer, więc zostajesz tam gdzie jesteś. Taki odpowiednik Windowsa we wczesnych latach i uzależnianie od swojego produktu.

Marta2011
18-02-2011, 18:23
No cóż trzeba będzie pomyśleć by u kogoś trzymać przez pewien czas stronkę bo bez serwera nie widzę by można było nawet gdziekolwiek dostać domenę za darmo.

tomaszek83
18-02-2011, 18:28
to kup sobie samą domenę za kilkanaście złotych... nie mów że nie masz nawet tyle kasy.