PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z java i dynamiką



lomankor666
18-02-2011, 20:26
Otóż mam joomle 1.5.22 stable, szukałem dodatków które wewnątrz artykułów pozwolą wstawić rozwijalne linki, tzn. klikamy na link rozsuwa się tekst klikamy na drugi ten suę chowa a rozsuwa drugi, i znalazłem kilka jest to albo bot Content-Slider, albo Tabs&Slides in Content http://www.joomlaworks.gr/content/view/15/42/ problem w tym że żaden nie działa tzn pokazuje suchy kod w artykule czyli {slide=test}Tekst{/slide} zamiast rozwijalnej belki, ktoś zna przyczynę?

tomaszek83
18-02-2011, 20:43
a po instalacji włączyłeś ten dodatek w PA->Narzędzia->Dodatki?

lomankor666
18-02-2011, 20:48
Naturalnie dodatek opublikowany, dodam że FAQ slider również nie działa tzn wyswietla poprawnie tytuł linka ale nie można w niego kliknąć, to samo z Tabs&Sliders wyswietlają linki ale nie można w nie kliknąć (na pasku stanu po najechaniu nań jest napisane java:void(null)), nie wiem co może być przyczyną



Kolejny postęp w rozwiązaniu problemu to umieszczenie <jdoc:include type="head" /> pod pod znacznikiem <head>, tylko tym razem pod przeglądarką chrome nie działa slider a działają rozwujalne linki, po usunięciu wpisu <jdoc:include type="head" /> pod FF działa slider a nie działają linki niech ktoś pomoże.

Porządkując, kod:


<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template?>/css/style.css" type="text/css" media="all"/>
<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template?>/assets/stylesheets/master.css" type="text/css" media="all"/>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template?>/assets/javascripts/dojo.formalize.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template?>/jcor/lib/jquery-1.4.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template?>/jcor/lib/jquery.jcarousel.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template?>/jcor/lib/jquery.jcarousel.js"></script>
<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template?>/jcor/skins/tango/skin.css" type="text/css" media="all"/>
<script type="text/javascript">
jQuery(document).ready(function() {
jQuery('#mycarousel').jcarousel({
start: 1
});
});
</script>
</head>


dobrze działa pod FF ale nie działa pod Chrome, natomiast po wyrzuceniu <jdoc:include type="head" /> pluginy nie działają w FF i Chrome ale slider w banerze w Chrome juz działa.