PDA

Zobacz pełną wersję : Google maps - problem z wyświetleniem poprawnej mapy.



ser_edison
19-02-2011, 00:04
Witam, z uwagi iż jestem nowy na forum proszę o wyrozumiałość :)

Używam joomla.1.5.17
Przeglądarka Firefox 3.6.16

Stosując się do tej instrukcji: http://tech.reumer.net/Google-Maps/Demo-Google-Maps/my-maps-of-mapsgooglecom.html

krok po kroku, doszedłem do miejsca gdzie od 3 dni nie mogę pchnąć tematu dalej, a bardzo mi zależy by się z tym uporać, ale do rzeczy:

a) Zainstalowałem dodatek do joomla, Plugin Googlemap wersja 2.12o (tak przynajmniej piszą)

b) Wygenerowałem kod API, przypisany oczywiście do domeny na której chce korzystać z mapy.

c) Ów kod API, wpisałem w panelu, w ustawieniach dodatku.

d) Stworzyłem mapę w www.maps.google.com, ( Ot mapa Polski z naniesionymi kilkoma punktami)

e) Zapisałem ją i wyeksportowałem na mój komputer plik kml, który bezpośrednio odnosi się do mojej mapy. - sprawdzałem plik tworząc nową mapę i importując plik z kompa na serwer, po operacji widzę swoją mapę :) - więc na pewno to ten plik kml i na pewno działa.

f) Plik ów wgrałem na serwer do katalogu images

g) Po wpisaniu ścieżki w adres przeglądarki: nazwadomeny/images/nazwapliku.kml
dostaje możliwość pobrania go na dysk, więc wszystko do tej pory działa

h) I najważniejsze, chcąc umieścić mapę na stronie, stworzyłem dedykowany artykuł pod tytułem 'Mapy" i w treści artykułu
wkleiłem kod:

{mosmap kml='http://nazwadomeny/images/nazwapliku.kml'}

I) I co się okazało? - że jest Mapa, ale nie moja, wyświetla mi mapę całego świata, nawet nie Polski, Europy, cały świat - wygląda to tak jakby kod nie odwoływał się do mojej mapy, tylko do ogólnej jakiejś googlowskiej.

Sprawdzałem wszystkie kroki po 5 razy, robiłem wszystko tak jak należy, i nie potrafię zlokalizować błędu, co robię nie tak?

Stąd moje pytanie, czy mogę liczyć na Waszą pomoc drodzy forumowicze w rozwiązaniu problemu, jeśli wiecie jak zamieszczać mapy przygotowane przez Was z zaznaczonymi kilkoma lokalizacjami na mapie, proszę o poradę jak wybrnąć z problemu.

Pozdrawiam serdecznie

---------- Post dodany 19-02-2011 o 00:04 ---------- Poprzedni post był 18-02-2011 o 22:47 ----------

Temat do zamknięcia, już sobie poradziłem :)

Rozwiązanie: skróciłem nazwę pliku kml z cztero-wyrazowej na jednowyrazową i działa jak należy :)

Pozdrawiam

P.S: Mam nadzieję że ktoś skorzysta z tego postu :)