PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a zliczanie danych w Analytics



hym23
19-02-2011, 11:03
Witam,
ostatnio zastanawiam się czy Analytics dobrze zlicza osoby odwiedzające moją witrynę. Mam pewne przypuszczenia, że raczej nie. Gdy wchodzę na stronę często widzę w module Gościmy parę osób 2, 3, 6 itp. Niestety po całym dniu Analytics pokazuje mi tylko 3-4 wejścia:/ Wczoraj i przed wczoraj ranking odwiedzin podskoczył mi o 29000% a dziś 1400%.
Cały miesiąc został zliczony do liczby max 280 Odwiedziny a liczba Odsłony to aż 2200.

Witrynę ze względu na specyfikę treści jest tak zrobiona, że być może jest dużo wejść bezpośrednio do poszczególnego artykułu(bezpośrednio z wyszukiwarki Google) a nie przez stronę główną i Analytics nie zlicza odwiedzin moich podstron:/

Kod śledzący Analytics jest wklejony jest za pomocą "System - BIGSHOT Google Analytics"
Podejrzewam że obsługuje jedynie stronę główną. By może powinien być wklejony do wszystkich artykułów?? o ile się tak da?

Czy moje przypuszczenia są słuszne?
Jeżeli tak, proszę o jakąś poradę jak można by było ten cały system "uszczelnić".
Czy dobrze kombinuję, że powinienem wkleić kod Analytics na poszczególną podstronę?
a może jakiś joomlowy liczki odwiedzin?

palyga007
19-02-2011, 11:10
Czy dobrze kombinuję, że powinienem wkleić kod Analytics na poszczególną podstronę
Konia z rzędem jeśli znajdziesz w Joomla! chociaż 2 pliki "podstron"

Moduł mod_whosonline znany jest z tego że oszukuje i ja bym się za bardzo tym co on pokazuje nie przejmował.

Jeśli nie chcesz używać modułu do wklejania kodu z Analytics to zawsze możesz wkleić ten kod w plik index.php Twojego szablonu.
Instrukcja jak to zrobić znajduje się w panelu administracyjnym usługi google'a

hym23
19-02-2011, 12:34
Może źle się wyraziłem przez pod stronę miałem namyśli artykuł do którego wchodzą bezpośrednio osoby z wyszukiwarki google Analytics tego nie rejestruje...



Kod Analytics mam wklejony za pomocą dodatku "System - BIGSHOT Google Analytics".

A może zły kod wkleiłem na stronie? Wybrałem w Analytics – „Pojedyncza domena (domyślnie)” z opcji:

Co śledzisz?
Pojedyncza domena (domyślnie)

Jedna domena z wieloma subdomenami

Wiele domen najwyższego poziomu

Może tutaj popełniłem błąd?