PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z SWFObject module



Mateluta
19-02-2011, 10:54
Witam serdecznie, zainstalowałem sobie SWFObject module i są takie problemy oraz pytania do Was:
1. po wrzuceniu filmiku flash do Joomli! (za pomocą omawianego modułu) zachowuje się on dziwnie - np. zdarzenie najechania na MovieClip (MouseOver) zmieniło się miejscami ze zdarzeniem MouseOut. Dostałem białej gorączki.
2. NIe ma dźwięku - tu pytanie: jak budować ścieżki w pliku fla, np. do pliku mp3? W jednym folderze mam plik swf i mp3. Jak w pliku swf zbudować ścieżkę do mp3? Względem czego buduje się ścieżki w plikach flashowych?


Bardzo Was proszę o cenne wskazówki - będę wniebowzięty

---------- Post dodany o 10:54 ---------- Poprzedni post był o 10:49 ----------

OK już sobie poradziłem, chciałem usunąć temat ale nie wiem jak.
Ogólnie rzecz biorąc ścieżki należy ustalać względem głównego pliku index.php Joomli (również w plikach flashowych). Pozdrawiam!

Mateluta
20-02-2011, 13:07
No i jednak problem powrócił. Otóż tak: za pomocą SWFObject moje piękne intro flash działało wyśmienicie. Po wejściu w podmenu już nie działa!!! Na pewno problem leży w ścieżkach, bop sprawdziłem. Nie wiem jednak jak te wszystkie ścieżki ustawić. Poniżej w punktach opiszę co i jak u mnie jest:
1. Mam plik Preloader.swf, w którym m.in. znajduje się taka linijka (odpowiada za wczytanie głównego pliku intro.swf):

loader.load(new URLRequest("templates/moj-szablon/intro/intro.swf"));
Ta ścieżka spisuje się świetnie, dopóty, dopóki nie wejdę w podmenu mojego serwisu. Jeśli wejdę w podmenu, ścieżki się zwyczajnie chrzanią!
2. W ustawieniach modułu w polu File Path mam tak:

templates/moj-szablon/intro/Preloader.swf - i znowu ta ścieżka zdaje egzamin dopóty, dopóki nie wejdę w jakieś podmenu (czyli głębiej w serwis)
3. W pliku intro.swf ładuję dżwięk :

sound = new Sound(new URLRequest("templates/moj-szablon/intro/blip.mp3")); I znowu z tą ścieżką dźwięk jest, ale tylko do momentu, kiedy wejdę w podmenu.

Jak WY sobie z tym radzicie? Macie jakiś pomysł? Przecież nie będę chyba robił tylu zestawów plików ile mam poziomów menu (poza tym to chyba niemożliwe z racji tego, że moduł mogę zainstalować tylko raz...).. Eh, zawsze jakiś problem wypłynie...

Bardzo proszę o jakieś wskazówki... Dzięki

---------- Post dodany o 12:49 ---------- Poprzedni post był o 12:30 ----------

Dodam, że po wejściu w podmenu intro działa, jeśli np. za pomocą Firebuga zmienię scieżkę do intro.swf a nie Preloader.swf. Wynika z tego, że problem lezy w ścieżce w pliku Preloader.swf. Order dla tego, kto powie jak rozwikłać tę wielką zagadkę...

---------- Post dodany o 12:52 ---------- Poprzedni post był o 12:49 ----------

Wystarczy, że w pliku Preloader.swf do ścieżki na początku dopiszę ../ (to samo do ścieżki do blip.mp3)... Czy muszę tworzyć jakieś ify czy można to jakoś inaczej rozwiązać? Jak do tego podejść?

---------- Post dodany o 13:07 ---------- Poprzedni post był o 12:52 ----------

Już sobie sam poradziłem - do ścieżki dodałem takie coś: ../../ To chyba jedyny sposób. POzdrawiam