PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Facebook LikeBox



galizelle
19-02-2011, 12:14
Witam serdecznie,
od kilku dni bezskutecznie próbują zainstalować moduł wtyczki społecznościowej Facebook - LikeBox. Gdy robię to poprzez stronę Facebooka, generuje mi dwa kody: FBXML i iframe, ale żaden z nich po wklejeniu kodu na stronę się nie wyświetla...

Ściągnęłam specjalny moduł LikeBox na Joomla! ze strony: http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/republish/12589 - pobrało mi plik zip - .... I tu zaczyna się problem, bo nie mam zielonego pojęcia, co dalej z tym zrobić, jak to wkleić na stronę... Proszę o pomoc.

I proszę o wyrozumiałość - w Joomli dopiero raczkuję:)


// Załącznik usuwam - na forum nie udostępniamy plików do pobrania.

seba.adm
19-02-2011, 12:25
Witam

Od razu uprzedzę - pobrany przez Ciebie moduł instaluje się bez problemu: PA -> Rozszerzenia -> Instalator -> Plik z pakietu. Po zainstalowaniu przejdź do modułów, odnajdź go na liście (FB LikeBox FanPage) i przejdź do jego ustawień.
W szczegółach po prawej stronie znajdziesz opcję Page Id - wklej tam ID twojej strony z FB (www.facebook.com/pages/nazwa_twojej_strony/104194686323562 <--ID twojej strony
Pozostałe opcje ustawiasz opcjonalnie wg potrzeb.

---
Jeszcze jedna ważna opcja w konfiguracji: Enable Connect Script: --> ustaw na Nie

galizelle
19-02-2011, 12:50
Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak pytanie, który plik dokładnie z pobranej paczki zainstalować. Po rozpakowaniu mam m.in. mod_fbfanpagelikebox PHP i mod_fbfanpagelikebox XML i inne pliki i nie wiem, który zainstalować... Na razie wyświetla mi się po wklejeniu tych dwóch "nieznany typ archiwum". Dziękuję.

seba.adm
19-02-2011, 12:53
Pobranego pliku wcale nie musisz rozpakowywać. W instalator wrzucasz ten który pobrałeś. Proponuję zajrzeć na wiki.joomla.pl i trochę poczytać na temat instalacji modułów / komponentów / dodatków. To podstawy zarządzania w Joomla!

galizelle
19-02-2011, 13:08
SUPER, już praktycznie się udało!! :))
Tylko została jeszcze jedna sprawa - LikeBox wyświetla mi się na szarym tle. Zawsze z modułach ustawiałam sobie Przyrostek klas CSS modułu na: _czysty i wtedy tło znikało. Tutaj jednak nie mam takiej opcji i nie wiem co zrobić, żeby tło się nie wyświetlało. Może głupie to pytanie, ale dopiero się uczę:) Dziękuję jeszcze raz.

seba.adm
19-02-2011, 13:11
Przyrostek klasy modułu, akurat dla tego konkretnego ustawiasz w zakładce Parametry rozszerzone.

galizelle
19-02-2011, 13:13
Udało się! Bardzo dziękuję:) Sama bym sobie nie poradziła. Pozdrowienia!

max-301
07-10-2011, 08:55
Przyrostek klasy modułu, akurat dla tego konkretnego ustawiasz w zakładce Parametry rozszerzone.

A ja nie mam zakładki Parametry rozszerzone. Mam tylko Parametry modułu.
Nie mam też Enable Connect Script.