PDA

Zobacz pełną wersję : Super administrator w CB



zajacrob
19-02-2011, 17:40
Po zainstalowaniu CB, jakoś automatycznie ustawiłem, lub też tylko zatwierdziłem siebie jako Super Administratora, natomiast w panelu Joomla jestem nadal Administratorem. Wszystko gra, ale nie mogę w CB zmienić swoich danych, gdyż następuje odmowa, jakobym nie posiadał uprawnień do zmian tego profilu użytkownika, a przecież mogę się logować, mogę dokonywać innych zmian.
Pytanie - czy jest możliwość edytowania profilu SuperAdministrator w CB, czy też powinienem ponownie zainstalować CB i nie przypisywać sobie pozycji Super Administrator, tylko Administrator?

mjmartino
19-02-2011, 17:50
W komponencie CB masz userów przecież ich synchronizujesz .. to siebie odnajdź i zmień sobie uprawnienia ;)

zajacrob
19-02-2011, 21:57
w CB jestem Super Administratorem i mogę zarządzać CB, jak i Joomla, tyle że nie mogę zmienić swoich danych w CB, nie mogę też skasować ani zmienić danych innych SA, a teoretycznie powinienem mieć taką możliwość {tak wyczytałem na wikijoomla w poradniku CB} , a po zainstalowaniu CB użytkownicy zostali zsynchronizowani.

seba.adm
19-02-2011, 22:35
Witam.

To może od początku - gdyż Ja też za bardzo nie rozumiem o czym mówisz. CB instalowałeś jako Administrator czy jako Główny Administrator (Super Administrator)?

... jakoś automatycznie ustawiłem, lub też tylko zatwierdziłem siebie jako Super Administratora
Tutaj też nie wiem o czym mówisz. Pierwsze słyszę żeby gdzieś w trakcie instalacji samego komponentu wybierać grupę użytkownika. Ewentualnie napisz, czy w zakładce User Management, możesz dodać nowego użytkownika z prawami Głównego Administratora.

zajacrob
20-02-2011, 20:17
Przepraszam, to mój błąd :zagubiony:. Administrowałem użytkownikami od strony CB i od tej strony chciałem zmienić uprawnienia drugiego SA, ale nie było to możliwe, więc niejako dla sprawdzenia chciałem zmienić swoje uprawnienia, też okazało się to niemożliwe. A po prostu niejako zapomniałem że istnieje jeszcze panel administracyjny Joomla, tam mogłem zmienić uprawnienia, a to automatycznie zsynchronizowało się z CB i drugi SA ma obniżone uprawnienia. Cały problem okazał się nie istnieć, kiepska pamięć, lub złe przyzwyczajenie.
Dzięki za próbę pomocy. :up: