PDA

Zobacz pełną wersję : Przy instalacji wyskoczył blad ?



laha321
20-02-2011, 12:08
Witam

Jak już wrzucilem pliki zainstalowalem i przed tym bylo jedno pole czerwone mianowicie configuration.php i pisalo ze moge dalej instalowac i po zakonczeniu cos zrobic wbijam na strone i blad :

No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Znalazlem rozwiaznie po angielsku >> http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=265091

Na poczatku rozumiem ze trzeba zmienic configurastion.php-dist na configurastion.php i cos zrobic w pliku tego juz nie wiem i potem zapisac

for anyone having the above issue:

1. rename the configuration file to configuration.php as stated above

but then you have to edit the configuration.php file

in the file find the db, user, password fields a few lines down and re-enter all the correct database info that applies to your website.

save the corrections, and overwrite the existing file

make sure it is configuration.php

and delete the installation folder or rename it something else

you should be good to go : )

pomocy :hmm:

tomaszek83
20-02-2011, 12:18
pytasz kolego o podstawy. A jak instalowałeś to nie pisało co trzeba zrobić jak jest configuration.php na czerwono? Na pewno pisało... ale jak się klika "Next->Next..." to tak właśnie jest.

Otóż configuration.php na czerwono oznacza że plik z ustawieniami jest niezapisywalny. W takiej sytuacji instalujemy i na końcu instalacji zostaje nam wyświetlona zawartość pliku configuration.php. kopiujemy ją i zapisujemy w pliku configuration.php przy pomocy klienta FTP.

--------------
Zainstaluj sobie na nowo i zamiast biadolić że "pisalo ze moge dalej instalowac i po zakonczeniu cos zrobic wbijam na strone i blad" to zrób to coś po zakończeniu...

To coś opisałem powyżej

laha321
20-02-2011, 12:20
Czyli od nowa musze wrzucac cale pliki ????? to bedzie kolejne 30 minut mozesz mi podac caly ten kod do tego pliku a wrzuce

no i wiem nie czytalem po prostu :zagubiony:

palyga007
20-02-2011, 12:36
No to zainstalujesz jeszcze raz tym razem uważnie czytając to co robisz.

Temat zamykam.