PDA

Zobacz pełną wersję : Losowy moduł (inny moduł po odświeżeniu strony)



damsaw
20-02-2011, 14:37
Mam kilka sond do głowsowania, ale nie sposób wyświetlić je wszystkie na stronie głównej. Ma być tylko jedna sonda. Chciałbym, aby się one zmieniały po każdym odświeżeniu strony.
Czy ma ktoś pomysł jak to zrobić? :zagubiony:

PeFik
20-02-2011, 17:50
hmm, najłatwiej dać inną sondę na każdej podstronie, chyba że ktoś kuma programowanie.

damsaw
20-02-2011, 18:45
No właśnie musi być na stronie głównej. Tak jak działa moduł losowych zdjęć...

PeFik
20-02-2011, 20:10
ew. kilka sond można dać w zakładkach. Od strony programistycznej ci nie pomogę.

damsaw
21-02-2011, 10:12
Myślałem, że może jest jakiś taki moduł lub komponent, który ma takie możliwości.
pozdro

palyga007
21-02-2011, 10:28
Czy jest rozwiązanie w postaci jakiegoś modułu to nie wiem, ale jak to wykonać przynajmniej teoretycznie to Ci mogę powiedzieć.

1. każdej sondzie przypisujesz inną pozycję ( np sonda1, sonda2,sonda3 )
2.w pliku index.php szablonu przy pomocy f-cji losującej losujesz liczbę z zakresu 1-6
kokatenujesz to ze słowem "sonda"
i masz np sonda1
Następnie w kodzie szablonu gdzie ma się wyświetlić sonda dajesz kod

name="<?php echo $sonda; ?>" />

I powinno śmigać.
Jeśli jesteś zielony w PHP to Ci to napisze, ale jeśli chcesz się pobawić to zachęcam.
Może jest jakiś inny sposób, ale ten nie wydaje mi się bardzo zły:)

damsaw
21-02-2011, 16:24
Pobawiłbym się z chęcią jak bym odrobinę znał PHP, ale niestety tak nie jest:(

Bardzo prosiłbym Cię o pomoc w napisaniu tego. Myślę, że nie tylko mnie by się to przydało, bo to nie tylko do sond można wykorzystać:)

palyga007
21-02-2011, 18:25
W pliku index.php templatki w miejscu gdzie ma się pojawić losowo wybrana sonda wstaw kod:


<?php $sonda='sonda'.rand(1,6);?>
<jdoc:include type="modules" name="<?php echo $sonda ?>" />


Sondom przypisz pozycje od sonda1 do sonda 6

Myślę, że zadziała.

damsaw
21-02-2011, 23:41
Użyłem do wyświetlania sondy modułu nice poll. Tłumacząc go znalazłem takie coś:

SELECT_POLL=If you not select poll will be publish random Poll.

I wszytko jasne! Dotychczas zaznaczałem jedną sondę do wyświetlenia. Wystarczyło nie zaznaczać żadnej aby osiągnąć taki rezultat jaki chciałem.

Dzięki za zaangażowanie wszystkim, a szczególnie palyga007. Temat uznaje za zamknięty.

Pozdro:lol: