PDA

Zobacz pełną wersję : Ograniczony dostęp do zdjęć dla Autorów



pawinf
20-02-2011, 15:39
Autor dodaje artykuł. Pod oknem do wprowadzania tekstu jest przycisk "Grafika" wyświetlający wnętrze katalogu images\stories.

Jak uniemożliwić użytkownikowi przeglądanie całej zawartości tego katalogu, a jedynie wybranego podkatalogu?
Czy możliwe jest by każdemu użytkownikowi wyświetlał się tylko jego własny podkatalog z jego zdjęciami?
Czy istniejące domyślnie w tym katalogu zdjęcia są wykorzystywane przez system J!, czy też w sumie niepotrzebne i można je usunąć bez żadnych konsekwencji?

pawinf
12-03-2011, 13:02
Wie ktoś?

zwiastun
12-03-2011, 13:33
1. Nie ma takiej możliwości
2. Nie ma takiej możliwości
3. W tym katalogu jest sporo różnych zdjęć, wykorzystywanych i niewykorzystywanych przez Joomla! Możesz usunąć spokojnie katalogi /food i /fruit

kurtz
12-03-2011, 13:52
możliwe, mam gdzieś w archiwach nierozwijany już dodatek, który powstał podczas migracji z linii 1.0.x do 1.5.x. dodatek powstał w wersji 1.0 i na tym jego autor poprzestał, a chwilę potem został zdjęty z jed.

nazwy już nie pamiętam. w chwili obecnej jest on jedynie kodem, nie dodatkiem.

podczas rejestracji w katalogu images/stories tworzony jest zgodny z id nowego użytkownika folder np images/stories/62 zintegrowany z edytorem. wielokrotnie sugerowałem na forach, że mogę zrobić fork tego kodu, ale nikt nie zainteresował się.

ostatecznie kod zostanie zaimplementowany w dwa edytory wizualne [ komercyjne ] i dostępny [ jakoś, nie wiem jak, bo problemem jest licencja - być może jako płatny tutorial ] jako dodatek w com_tuiyo i com_socialengine.

zwiastun
12-03-2011, 14:01
@kurtz: fajnie, tylko co z tego wynika?
Bo "teoretycznie" to wszystko zrobić można (no prawie wszystko, poza znanym zabiegiem z parasolem).

kurtz
12-03-2011, 14:18
jasne. z czasem będzie dostępne.

opcja dostępna jest również w komponencie blogów od azrul'a. tam ma to w standardzie i to od kilku lat.

Jola
12-03-2011, 14:36
Witam,
ja wiem jak to zrobić ale nie jest to modyfikacja za uśmiech. :)

kurtz
12-03-2011, 14:39
za dwa ;)

żeby nie być gołosłownym.

http://extensions.joomla.org/extensions/news-production/authors/6743

zwiastun
12-03-2011, 14:42
To co innego :)

pawinf
21-03-2011, 21:26
mnie nie stać na uśmiechy. chodziło mi o wprowadzenie jakiegoś porządku w tych zdjęciach. zrobię po prostu tak: stworzę foldery o nazwie takie jak nazwy działów tematycznych na serwisie i każdy będzie wrzucał zdjęcia do odpowiedniego katalogu - minimum porządku. hej, na razie

piotreczek100
23-06-2011, 22:22
Witam,
ja wiem jak to zrobić ale nie jest to modyfikacja za uśmiech. :)
Jola a mocno drogie byłoby zmodyfikowanie tego pluginu pod 1.6 ?:)