PDA

Zobacz pełną wersję : zawiła sprawa z menu bocznym i banerem na głównej



pelirrojo
20-02-2011, 17:16
Mam problem, którego nie mogę rozgryźć. Sprawa wygląda tak:

Na głównej mam przegląd artykułów (moduł qaccordion) i sklep virtuemart.
Chodzi o to. że gdy jestem na podstronie i klikam np. na kategorie sklepu wszystko jest ok.

Problem pojawia się, gdy jestem na stronie głównej.. tam znajduje się baner )który jest tylko na głównej) i wtedy produkty sklepu pokazują sie pod tym banerem.

Czy dałoby się zrobić tak żeby sklep i przegląd artykułów uruchamiany ze strony głównej wywalał ten baner?

Może odpowiedź jest na wiki ale nie wiem pod jakim hasłem tego szukać.

Z góry dziękuję za pomoc

Moja strona: www.galeriabialykruk.pl

Bazyl
20-02-2011, 18:15
Witam,

Rozumiem, ze baner z krukiem ma być tylko na głównej?
Albo warunek w kodzie, albo wstaw go w moduł i przypisz tylko do startowej.
Ale co z żyrandolem?

ppilus
20-02-2011, 18:19
Tutaj masz gotowy przykład jak to zrobić by banner był tylko na głównej.
http://forum.joomla.pl/showthread.php?49405-Usuni%C4%99cie-pokazu-slajd%C3%B3w-z-templatki-Brander&p=217423&viewfull=1#post217423

pelirrojo
20-02-2011, 18:47
Chyba źle się wysłowiłam.. nie chodziło mi o baner z krukiem tylko moduł nivoslider znajdujący się poniżej, który nazwałam banerem.
Baner z krukiem ma wyświetlać się cały czas (jedna jego wersja na głównej, a druga na podstronach)
Natomiast nivolider wyświetla się tylko na głównej dzięki ustawieniom pozycji menu i temu kodowi:

<?php if($this->countModules('right')) : ?>
<div id="rightnews">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml" />
</div> <!--end rightnews -->
<?php endif; ?>

Chodzi mi o to, że gdy chcę wejść do sklepu albo klikam na aktualności ze strony głównej to ten nivo slider mi się wyświetla (gdy z podstrony - to nie)
Nie wiem czy da się tak zrobić, żeby znikał gdy wchodzę do sklepu lub aktualności..

---------- Post dodany o 18:47 ---------- Poprzedni post był o 18:44 ----------

a druga sprawa to, gdy już jestem w sklepie i wybieram - pokaż szczegóły produktu, to nivoslider mi grzecznie znika, ale razem z nim baner kruka.. :(

Bazyl
20-02-2011, 18:49
Moduły przypisuje się do określonych pozycji menu.
Twój widzę tylko na startowej.

alex51
20-02-2011, 18:55
Czy moduł nivoslider nie może być tradycyjnie zainstalowany, opublikowany i przyporządkowany do konkretnej wybranej pozycji menu - Start?

pelirrojo
20-02-2011, 19:06
no właśnie chodzi o to, że moduł nivoslider ma przypisaną pozycję tylko do strony głównej - na reszcie podstron znika, żeby nie było po nim pustego miejsca w index php wpisałam
<?php if($this->countModules('right')) : ?>
<div id="rightnews">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml" />
</div> <!--end rightnews -->
<?php endif; ?>

Miałam nadzieję, że gdy będę wchodzić do sklepu, to moduł nivoslider będzie znikał, tak jest gdy klikam sklep z pozycji podstrony, ale gdy ze strony głównej to nivo zastaje, to samo dzieje się z aktualnościami. Można to zobaczyć dokładnie klikając 1% w aktualnościach i ten sam artukuł 1% w menu głównym - górnym w zakładce "o Fundacji"

---------- Post dodany o 19:04 ---------- Poprzedni post był o 19:03 ----------

temat jest dla mnie trochę zawiły, z góry dzięki za sugestie..

---------- Post dodany o 19:06 ---------- Poprzedni post był o 19:04 ----------

szczerze mówiąc porwałam się trochę z motyką na słońce, bo to moja pierwsza strona

alex51
20-02-2011, 19:07
Nie ma potrzeby dodawania czegokolwiek dla uzyskania efektu na którym Ci zależy. Załatwia się to w ustawieniach modułu i nie powinno być pustego miejsca. Aktualnie puste miejsce jakie widać na podstronach jest w miejscu wyświetlania flasha.

pelirrojo
20-02-2011, 19:14
serio nie widzisz kruka na podstronach? takiego dziobiącego napis.. a mi się ładnie wyświetla

alex51
20-02-2011, 19:20
Teraz go widzę, a zdążyłem go poznać już wcześniej. :)

pelirrojo
20-02-2011, 19:35
musiałam dodać countModules bo ten moduł nivoslider jest w osobnym divie, jak znikał na podstronach to zostawiał puste miejsce, bo div ma wymiary 730x280
tak mi się wydaje, ale sprostuj mnie jak źle rozumuje..

alex51
20-02-2011, 19:43
Wydaje mi się, że jak na osobę, która jak sama wspomniałaś robi pierwszą stronę w Joomla!, zbyt mocno wkraczasz w kwestie modyfikacji kodu, zamiast wcześniej próbować ustawiać to wszystko w tradycyjny sposób.

pelirrojo
20-02-2011, 22:07
aha..to znaczy, że nie mam z tym racji, a skoro nie mam racji, będąc tak bardzo przekonana, że mam rację, to znaczy, że nie mam zielonego pojęcia :)
spróbuje pomanipulować w ustawieniach modułów

---------- Post dodany o 20:32 ---------- Poprzedni post był o 19:54 ----------

próbowałam, ale to nic nie daje, problem jest w tym, że gdy klikam na sklep to on uruchamia się na stronie głównej pod banerem

---------- Post dodany o 20:34 ---------- Poprzedni post był o 20:32 ----------

a gdy wchodzę na szczegóły prosuktu, baner znika wraz z flashem kruka..

---------- Post dodany o 22:07 ---------- Poprzedni post był o 20:34 ----------

uprościła trochę wszystko, zrezygnowałam ze znikającego moduły, jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju i nie potrafię tego obejść: gdy klikam na szczegóły konkretnego produktu znika mi flash z krukiem.
Jeśli ktoś wie gdzie jest "pstryczek" od tego byłabym niezmiernie wdzięczna za podpowiedź..

alex51
21-02-2011, 06:55
Nie powiedziałem, że nie masz racji, tylko chciałem zasugerować testowanie tworzenia strony w oparciu o gotowe standardy, np. najpierw na fabrycznym szablonie a później eksperymenty na innych szablonach. Przede wszystkim muszę powiedzieć, że mam duży szacunek dla Ciebie i Twoich osiągnięć jako osoby początkującej a już tak wiele umiejącej dokonać w Joomla! i w żadnej swoich wypowiedzi nie miałem zamiaru negować Twoich poczynań. Chciałem jedynie wskazywać prostsze i typowe dla Joomla! sposoby osiągania zamierzonych przez Ciebie efektów.
Pozdrawiam
Aleksander

pelirrojo
21-02-2011, 11:03
udało się wszystko dopiąć, kruk jest na swoim miejscu, problem rozwiązany - rzeczywiście bardziej zaawansowany sposób nie znaczy lepszy. Dzięki Alex,