PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stroną - wszystko puste



drakerc
20-02-2011, 19:19
Witam, na początku dodam, że informacje o tym dodałem już w zleceniach, ale może tutaj ktoś wpadnie na jakis pomysl za darmo

Posiadam witrynę internetową używającą Joomli 1.5.22. Wszystko jest dosyć spore, ponad 20GB danych, jednak baza jest dosyć mała. Strona działała na mocnym serwerze. Niestety, dwa dni temu padł główny HDD, raid zdążył tylko wykonać backup większości plików i wszystko się... no, zniszczyło. Mam backup najważniejszych plików oraz całej bazy danych (strona oparta jest na komponencie jdownloads), jednak przepadły tzw joomlowe foldery: nie ma components, plugins, modules, etc. Wrzucili nam na serwer nowy HDD, więc wgrałem backup. Dograłem dwutygodniowy backup tych folderów których nie było, bo taki ostatnio mam no i teraz jest problem - zamiast właściwej strony wyświetla się pusta, biała strona. W kodzie html jak sprawdzam rowniez nie ma nic. Sprawdzilem logi apache, oto co sie wyswietla:

[Sun Feb 20 17:15:25 2011] [error] [client 87.106.213.68] PHP Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 24 bytes) in /var/www/vhosts/modbase.pl/httpdocs/libraries/joomla/error/exception.php on line 117

Nawet jak zwieksze w php.ini memory_limit do nawet 4GB, to i tak za 2 minuty będzie to samo. Sam nie wiem, co robić. Proszę o porady...

alex51
20-02-2011, 20:02
(...) przepadły tzw joomlowe foldery: nie ma components, plugins, modules, etc. (...)Należy wgrać na serwer całość rozpakowanego instalatora Joomla! 1.5.22 (pomijając folder Installation, choc bywa że jego obecność pod zmienioną nazwą _Installation bywa przydatna) stosując opcje nienadpisywania istniejących plików. Tym sposobem uzupełnisz braki w plikach i katalogach. Kolejną czynnością powinno być zaimportowanie kopii bazy danych i dodanie na serwer plików dodatkowych rozszerzeń.

drakerc
20-02-2011, 20:15
@Up
dokładnie tak zrobiłem. Niestety, gdy wszystko wgralem i uruchomilem, zamulenie znowu wystapilo i biała strona. Ustawilem maks limity i pozarlo mi 15GB ramu i prawie 8 pelnych rdzeni CPU, co jest dosyc dziwnym wynikiem. Sprawa jest dosyc beznadziejna, wiec tak jak pisalem w temacie ze zleceniami, bylbym wdzieczny za indywidualny kontakt via PW. Cena do ustalenia, bo to dosyc nietypowy problem.

alex51
20-02-2011, 20:24
Nie rozumiem związku poprawnej instalacji Joomla! 1.5.22 z ustawieniami limitów i innych przytaczanych nieznanych mi pojęć. Warunki potrzebne dla zainstalowania Joomla! są wyraźnie określone i można je znaleźć na wiki a do normalnego jego funkcjonowania wystarczy komplet plików na serwerze, poprawny plik configuration.php oraz dobrze zaimportowana baza danych.

drakerc
20-02-2011, 20:32
I wlasnie tu jest problem. Strona byla bardzo mocno rozwinieta - ogromna ilosc modulow, komponentow, etc. Utracilismy ich pliki wraz z padnieciem HDD i sam nie pamietam, jakie to były. W bazie jednak pewnie jakies wzmianki zostaly. Wydaje mi sie, ze serwer probuje je jakos zaladowac, a ich nie ma na serwerze, i przez to cala maszyna się zapycha.

alex51
20-02-2011, 20:39
W bazie danych są tabele z modułami i komponentami jak i dodatkami, ale aby one wszystkie działały niezbędnym jest obecność plików tych rozszerzeń na serwerze. Kłania się przy okazji komponent Akeeba, niezastąpiony przy robieniu kompletnych kopii bezpieczeństwa witryny, czyli pliki+baza. W obecnej sytuacji rekonstrukcja strony może być zajęciem dość kłopotliwym, bo wymagającym sporo poszukiwań w samej bazie danych a później odnajdywaniem brakujących rozszerzeń i ich uzupełnianiu. Obawiam się, że nawet zorientowanemu w temacie może to zająć nawet klika dni, co wydatnie moze wpłynąć na wycenę całej operacji. Życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedniego i odpowiedzialnego oferenta.

drakerc
20-02-2011, 20:46
No niestety, nie mogłem użyć Akeeby. Dysk na serwerze był jeszcze prawie nowy, tyle, że wykonywane były bardzo często ogromne operacje I/O i to go rozwalilo, a ja zostalem z roznymi backupami z roznych dat. Zainstaluje moze nową Joomle, wgram potrzebne komponenty i dodam niektore wpisy z MySQl. Dziekuje za rady. Prosilbym o zostawienie tematu otwartym, moze ktos miec jeszcze inne porady.