PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań..



Potar
21-02-2011, 12:13
Witajcie robie stronę dla przedszkola i potrzebuje.
1. Aby główny news nigdy nie zchodził na dół aby był zawsze na samej górze.
2. Aby każdy dodany news był pod tym jednym i aby na stronie było ich max 10 i do tego aby jako 2 linia nie zchodziły że w 1 lini są aż 2 newsy i sie tak nie ładnie zlewają.
3. Potrzebuje skrypt oraz jak go zainstalować galeria. Tak jak na tej stornie:
http://www.zs1grodzisk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=236%3Aprzegld-teatralny&catid=41%3Agaleria&Itemid=48

KYCu
21-02-2011, 12:46
Witaj,

Nic nie rozumiem. Co oznacza "nie zchodził w dół?". Co oznacza "aby jako 2 linia nie zchodziły że w 1 lini są aż 2 newsy i sie tak nie ładnie zlewają"

a to zdanie w ogóle nie ma składu " Potrzebuje skrypt oraz jak go zainstalować galeria."

Kolego, odrobinę wysiłku przy opisywaniu problemu. Wyrozumiałość też ma swoje granice.

Potar
21-02-2011, 12:54
Chodzi mi o to że daje pierwszy news i chcę aby przy dodawaniu nowych on był zawsze na górze strony a wszystkie nowe pod. A o 2 linie chodziło mi że jak dodawane są nowe newsy to schodzą tak jakby w dół strony i się grupują że 2 newsy w 1 lini a nie jedno pod drugim.

Wybacz pisałem na szybko, co do skryptu to tak jak na tej stronie potrzebuję właśnie takiego plugina.

tomeekm
21-02-2011, 12:56
Aby główny news nigdy nie zchodził na dół
Chyba koledze chodzi o to aby po dodaniu kolejnych artykułów ten jeden "główny" nie był przesuwany na kolejne pozycje po dodaniu nowych. Czyli jak dodajesz artykuł to ma się zapisywać na drugiej pozycji a ten "główny" ma mieć sztywna pierwszą pozycję. Tak mi się wydaje, że o to chodzi.

na stronie było ich max 10
To ustawiasz w danej pozycji menu
A galeria Phocagallery -> http://www.phoca.cz/download/category/1-phoca-gallery-component

Potar
21-02-2011, 13:02
Tak dokładnie o to mi chdozi. I jeszcze pytanie dotyczące drugiej lini newsów że się grupuja po 2 na jedną linie a nie jeden pod drugim i jeden na linie.

Co do galerii mam Restricted access

tomaszek83
21-02-2011, 13:48
to że się grupują to podstawy... www.wiki.joomla.pl
no ale będę miał litość dzisiaj... Menu->Main_Menu (menu główne oznaczone gwiazdką) -> Strona startowa (ta oznaczona gwiazdką "domyślne"), Parametry podstawowe->Ilość kolumn:1

Potar
21-02-2011, 17:34
dziekówa

a a propo tego jednego głównego artykułu jak go zrobić?

tomaszek83
21-02-2011, 17:44
sposobów jest kilka, o ile dobrze kojarzę to można Joomlę oszukać i dać datę utworzenia nowszą niż data publikacji wtedy zawsze będzie na pierwszym miejscu (ale mogę się mylić bo nie sprawdzałem, ale gdzieś kiedyś coś słyszałem że tak można). Kolejny sposób to zamiast stworzyć tego newsa jako artykuł można go wstawić jako moduł i umieścić w pozycji nad <jdoc:include type="component" /> (czyli tym miejscem gdzie się generują newsy i komponenty)

No to tak pokrótce... A tak w ogóle to czytaj kolego regulamin :) jeden temat=jedno pytanie:)

Potar
21-02-2011, 17:46
sposobów jest kilka, o ile dobrze kojarzę to można Joomlę oszukać i dać datę utworzenia nowszą niż data publikacji wtedy zawsze będzie na pierwszym miejscu (ale mogę się mylić bo nie sprawdzałem, ale gdzieś kiedyś coś słyszałem że tak można). Nie działa testowałem wczoraj

Za to druga opcja dzieki wielkie ;D

Co do regulamino to przeczytam, ae sam wiesz że spamowanie 10 tematami tylko męczy ;p

tomaszek83
21-02-2011, 17:54
no tak jak mówiłem, nie testowałem... ale opcja z modułem wydaje się lepsza i pewniejsza, no i na pewno działa;)
co do spamowania to ciesz się że temat nie wylądował w koszu... chyba trafiłeś na wyrozumiały dzień moderatorów:)