PDA

Zobacz pełną wersję : Rozjeżdżający się tekst. Proszę o pomoc.



KBC
17-10-2006, 09:01
Mam następujące problemy:
Na stronie głównej tekst dzieli mi się na trzy części (przykład: http://www.games-for-you.yoyo.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1) Wszystko fajnie tylko dlaczego cały ten tekst ściska się w połowie okna skoro pod spodem jest jeszcze tyle miejsca. Robią sie tylko niepotrzebne strony.
A drugi problem to to, że kiedy napiszę jakiś dłuższy tekst cały mi się on rozjeżdża i rozwala templatkę co bardzo brzydko wygląda (przykład: http://www.games-for-you.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=56). Czy może mi ktoś pomóc??
Zg góry dziękuję i przepraszam jeżeli jakoś, źle opisałem swój problem.

KBC
21-10-2006, 20:09
Pomoże mi ktoś?

stone
21-10-2006, 21:08
Co do pierwszej sprawyto białe miejsce pod spodem powstaje poniewąz kolumna po prawej jest dłuższa w tym momencie od części środkowej

Co do drugiej sprawy to musisz spradzić kod skórki jak się ustawione szerokości elemntów manibody i sidebarmenu

KBC
21-10-2006, 21:14
Sorki ale nic mi to nie mówi. Po pierwsze co zrobić żeby tak nie było. Po drugie a jak te mainbody i sidebarmenu mają byc ustawione?

stone
21-10-2006, 21:24
Fakt, czasem robie zbyt duże skruty myslowe.

Odnośnie pierwszego. Wejdz w menu->Menu Główne->Strona Głowna i ustaw liczbe kolumn na 1

Co do drugie sprawdź czy są podane jakieś wartości na początek w tych klasach albo daj plik css jako załącznik na forum

KBC
21-10-2006, 21:36
Co do tego pierwszego to teraz wszystko jest w jednej kolumnie ale na dole strony nadal pozostaje puste miejsce.
Co do drugiego to dodaje załącznik (mam nadzieję, że to o to chodzi). Podalem wszystko to co pisze w tym całym css-ie ale w pliku .txt bo .css forum nie kaceptuje.

zwiastun
22-10-2006, 12:27
Tekstu na stronie jest tyle ile masz. Możesz dla .contentpanenopen i ocntentpanen ustawić większa czcionkę, większe line-height. Trochę pomoże. No i mniej boksów po prawej

szuman
23-10-2006, 08:25
Proponowałbym ci takie rozwiązanie: zanim napiszesz kolejne newsy, które zapełnią lukę, przenieś moduły "Nowości" i "Popularne" na pozycje "User1" i "User2". Powinny być obsługiwane przez tą templatkę. W/w moduły wylądują nad lub pod newsami: zapełnią lukę, skrócą prawą kolumnę i dziury nie będzie na pewno.

KBC
23-10-2006, 16:24
Ale one już teraz są na User 1 i User 2. A teraz są w menu. Opisz dokładnie jak to zrobić :D

KBC
23-10-2006, 16:24
Ale one już teraz są na User 1 i User 2. A teraz są w menu. Opisz dokładnie jak to zrobić :D

Proszę o usunięcie tej wiadomości ponieważ wysłałem ja niechcący dwa razy.