PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla i dziwne zachowanie obiektu Flash[nieaktywny]



owen315
21-02-2011, 19:09
Witam,

mam bardzo dziwny problem związany z joomlą i osadzonym obiektem flash.

Strona pod adresem: http://www.oig-nop.pl/pl

Mapka flash na stronie głównej przestała działać poprawnie po instalacji komponentu Joomfish. Mapka jest tak jakby zblokowana przy pierwszym wejściu. Co dziwniejsze w mapce działa efekt onRollOver ale nie linkuje ( czyli onRelase już nie )

Problem jest tylko przy pierwszym wejściu na stronę, gdy przejdziemy na którąś podstronę i następnie znów na stronę główną, mapka zaczyna działać normalnie.

Link bezpośrednio do mapki : http://www.oig-nop.pl/map.swf

Tutaj działa czyli od strony flasha jest raczej wszystko w porządku, myślę że to kwestia złego osadzenia w dokumencie. Ale naprawdę to dziwne bo wcześniej działa normalnie i w źródle mapy nic nie było zmieniane.

Usiłuje naprawić ten problem już dawna i nie mam żadnych pomysłów na to co może być przyczyną.


Proszę o pomoc,
Pozdrawiam

Gall Anonim
21-02-2011, 20:02
Ciekawostka - bo u mnie jest ok - FF portable 4.0b11

tlewap
21-02-2011, 21:08
U mnie również działa, FF 3.6 winxp

a_m
21-02-2011, 21:15
u mnie również ok; owen315 - nie przeglądasz czasem strony w Operze?

owen315
21-02-2011, 21:39
Dziwnych przypadków ciąg dalszy widzę. Sprawdzam teraz pod różnymi przeglądarkami pod ff też i niestety nie działa.. chodzi tylko o pierwsze wejście na stronę i użycie mapki. Naprawdę działają wam przy pierwszym wejściu odnośniki i przekierowuje mapka na podstrony ?

To zastanawiające że każdemu z Was działa dobrze chociaż nie wiem czy powinno mnie to cieszyć bo problem staje się coraz trudniejszy do logicznego wytłumaczenia.

Niestety to nie jest przypadek złego działania tylko na moim komputerze bo dostawałem takie głosy także od użytkowników więc gdzieś ten problem jest.

A przeglądarka nic tutaj nie załatwia - osadzenie pliku flash nie jest przecież czymś skomplikowanym bardzo i powinno to działać i pod FF i pod Operą, IE,Chrome .

Potestujcie jeszcze, jak zauważycie ten błąd o którym mówię pomyślcie .. i pomóżcie .

Gall Anonim
21-02-2011, 22:50
Od pierwszego wejścia.
Pzdr