PDA

Zobacz pełną wersję : virtuemart tworzenie typów produktów



hofas87
21-02-2011, 20:07
Witam serdecznie

Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą.Mam zainstalowaną Joomle v 1.5.22 i virtuemart v 1.1.6 wszystko stoi na serwerze home.pl. Ogólnie sklep działa ok, jest tylko problem z tworzeniem typów produktu w momencie kiedy chce dodać nowy typ pojawia mi się informacja:

" Błąd: Tworzenie nowej tabeli do tego typu produktu zakończone niepowodzeniem!!"

Jak kliknę drugi raz na "ZAPISZ" skrypt przeniesie mnie do strony "głównej - lista typów produktu", gdzie znajduje się wcześniej definiowany typ. Identycznie jest z parametrami.

Następnie wybieram produkt, który chce dodać do danego typu, dodaje typ i jest ok nowa karta się pojawia. Wchodząc do tej karty, w liście rozwijanej pojawiają się wcześniej zdefiniowane parametry - wybieram powiedzmy 3 parametr z listy i robię "ZAPISZ"

Po ponownym wejściu w produkt, wchodząc w kartę typu produktu, niestety wybrany parametr jest niezapisany. W samej stronie też wyszukiwanie według parametrów nie działa. Można jedynie ustawić parametry lecz wyszukiwanie nie daje żadnych rezultatów.


Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc !
Pozdrawiam

Gall Anonim
21-02-2011, 20:11
Ile czasu temu Robiłeś instalację i kiedy pojawił się problem?

---------- Post dodany o 20:11 ---------- Poprzedni post był o 20:10 ----------

Kilka tygodni temu zmieniło się oprogramowanie na home i pojawiły się szopki z tym związane.
Pzdr

hofas87
21-02-2011, 20:19
Instalacja samej joomli jak i virtuemart były robione dokładnie 23.01.2011. Problem pojawił się w momencie kiedy szablon strony był ukończony i było w sklepie wgranych kilka standardowych produktów z vm.

Gall Anonim
21-02-2011, 20:31
No to moje gratulacje.
Osobiście pisałem o tym 05.02.2011 i o ile wiem problem pojawił się zaledwie kilka dni wcześniej - obstawiam że tkwi w tym samym miejscu co w przypadku czystej instalacji.
Patrz tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?48786-problem-instalk%C4%85-joomli-na-home&p=214232&viewfull=1#post214232) lub tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?48814-Home.pl-paczka-instalacyjna-Joomla-1.5.22-PL-po-ostatnich-zmianach&highlight=)
Naturalnie trzeba to odnieś do VM
Pzdr

hofas87
21-02-2011, 20:55
Dziękuję serdecznie za pomoc !

mr_jacek
23-05-2011, 14:58
Witam. U mnie wystąpił ten sam problem w home... Powiedzcie co dokładnie zrobić, bo próbowałem zmian TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM czy to w instalce, czy przez phpmyadmin, ale nie pomaga.
Dodam, że przy tworzeniu typu produktu występuje Błąd: Tworzenie nowej tabeli do tego typu produktu zakończone niepowodzeniem!!
Typ w końcu się dodaje, ale nie działa jak opisane na początku.