PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z artykułami w archiwum



od3n
21-02-2011, 20:30
Witam,
Mam problem dotyczący działania i przeglądania artykułów w archiwum, mam na stronie moduł który segreguje artykuły archiwalne według miesiąca, wchodząc w dany miesiąc wyświetlają się artykuły wszystko działa dobrze gdyby nie to, że w opisie artykułu są umieszczone linki a przeglądarka tego nie widzi dopiero gdy wejdę w "Więcej" te linki są widoczne... Jeszcze jedna sprawa, czy jest możliwość wyłączenia filtra miesięcy?

ppilus
21-02-2011, 21:18
Skąd ktoś może wiedzieć czy można wyłączyć jakiś filtr skoro nie podałeś przy pomocy czego sortujesz te art. wg miesiąca.

od3n
21-02-2011, 21:53
Artykuły są sortowane według roku i miesiąca

Jola
22-02-2011, 01:57
Witam,
za wyświetlanie (wybór) miesiąca odpowiada wpis w components/com_content/views/archive/tmpl/default.php linia 12

<?php echo $this->form->monthField; ?>Zakomentuj:

<?php /*echo $this->form->monthField; */?>Za usuwanie odnośników odpowiada wpis w components/com_content/views/archive/tmpl/default_items.php linia 57

<?php echo substr(strip_tags($item->introtext), 0, 255); ?>...zmień na:

<?php echo substr($item->introtext, 0, 255); ?>...edit
Uważam to za tak oczywiste, że zawsze zapomnę dopisać:
Zmiany zapisać korzystając z metody nadpisywania szablonem :)
Dodam, że taka modyfikacja może spowodować kłopoty jeśli kod adresu <a href> zostanie obciety w połowie (Wstępy artykułów w archiwum są obcinane do 255 znaków).

od3n
22-02-2011, 07:24
Dzięki wielkie :D Pomogło!

Jeszcze mam takie pytanie, w którym pliku mogę edytować panel logowania? chodzi mi o to żeby skasować
"Nie pamiętasz hasła" "Zarejestruj się" itp. oraz przy wyświetlaniu artykułów danego roku, data dodania jest pogrubioną czcionką, można to jakoś zmienić ?

ppilus
22-02-2011, 08:17
Rejestrowanie nowych wyłączyć możesz w konfiguracji globalnej /system -> http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.config.15#System
Plik o który pytasz to: /modules/mod_login/tmpl/default.php
Skorzystaj z nadpisywania szablonem. W tym celu skopiuj powyższy plik do /templates/TWOJ_SZABLON/html/mod_login/

od3n
22-02-2011, 22:04
OK dzięki chłopaki wszycho działa :D jedna kwestia, mówiąc o filtrze chodziło mi o filtr który znajduje się po wejściu w dany miesiąc w archiwum (formularz wyszukiwający)...

Jola
23-02-2011, 00:53
Chłopaki? :)
Nie rozumiem co to dokładnie oznacza: "chodziło mi o filtr który znajduje się po wejściu w dany miesiąc w archiwum"

od3n
23-02-2011, 06:34
Dobra napisze najprościej jak się da... Mam napisany artykuł dnia 10.04.2001, znajduje się on w archiwum, na stronie głównej mam wyświetlanie artykułów archiwalnych posegregowanych według roku i miesiąca, więc wchodzę w "kwiecień, 2001" i przeglądam artykuły napisane w tym miesiącu roku 2001, na stronie przeglądania mam umieszczony filtr(wyszukiwający) który bardzo mnie... denerwuje, nie jest mi potrzebny i szpeci stronę, i tu pojawia się moje pytanie, czy można ten filtr wywalić?

Przepraszam Jola, dziewczyną również dziękuje :D

Jola
23-02-2011, 19:58
Za wyświetlanie całego filtra odpowiada kod: components/com_content/views/archive/tmpl/default.php linia od 7 do 16:

<p>
<?php if ($this->params->get('filter')) : ?>
<?php echo JText::_('Filter').'&nbsp;'; ?>
<input type="text" name="filter" value="<?php echo $this->escape($this->filter); ?>" class="inputbox" onchange="document.jForm.submit();" />
<?php endif; ?>
<?php echo $this->form->monthField; ?>
<?php echo $this->form->yearField; ?>
<?php echo $this->form->limitField; ?>
<button type="submit" class="button"><?php echo JText::_('Filter'); ?></button>
</p>Usuń lub zakomentuj i zapisz korzystając z nadpisywania szablonem. :)