PDA

Zobacz pełną wersję : Intro? Gif? Na początku strony gif.



paker58
21-02-2011, 23:39
Witam!
Mam taki problem. Robię stronkę, mam już wszystko ale mam też gifa, takiego dużego. Chodzi o to żeby ten gif pokazał się na fulloknie w jakimś ładnym oramowaniu i po jednym pełnym przejściu gifa żeby się wyłączył i włączyła się normalna strona. Czyli takie jakby intro. Jak to zrobić ?
Czekam na informację!

Gall Anonim
21-02-2011, 23:44
Jest taki śmieszny moduł SplashR - może załatwić Twoją sprawę

ppilus
21-02-2011, 23:49
Można też tego gif'a wrzucić do index.html i zrobić przekierowanie na index.php po zadanym czasie. Ewentualnie dodać linka pt. "pomiń".

paker58
21-02-2011, 23:52
To jeszcze nie to ... :/ KUrde ;/ Coś co otwiera obrazek (z możliwością gifa) ale małego nie że tak na pełnym tylko tak np przyciemnia tło pokazuje tego gifa i włącza strone

---------- Post dodany o 23:52 ---------- Poprzedni post był o 23:51 ----------

A mógłbyś pokazać jak to by np wyglądało ? Tą komendę i gdzie umieścić ?

Gall Anonim
21-02-2011, 23:58
Można też tego gif'a wrzucić do index.html i zrobić przekierowanie na index.php po zadanym czasie. Ewentualnie dodać linka pt. "pomiń".
@ppilus - ten moduł to dokładnie ten mechanizm tyle że otwiera adres strony z postronki tejże witryny która jest zadeklarowana i można jeszcze dodatkowo ustawić aby otwierał się tylko raz podczas sesji albo ileś razy w tygodniu.
No i ma również Pomiń

ppilus
22-02-2011, 00:05
W tzw. międzyczasie rzuciłem okiem jak wygląda demo :) Przyznaję jednak, że nie instalowałem i wnikałem w szczegóły. Po prostu to powyżej uznałem za najprostsze.

paker58
22-02-2011, 00:08
No tak ale to splasHr otwiera się w taki m brzudkim oknie, da się to jakoś zmniejszyć ? Efekt twierania i wyłączania tego okienka etc ?

souacz
22-02-2011, 00:09
jesli chcesz coś takiego jakby lightbox, który po chwili znika to najlepszy byłby fleszyk...

Gall Anonim
22-02-2011, 00:12
@ppilus - kiedyś przystosowałem go do pojedynczego wejścia na forum - chodziło mi właśnie o to by tylko raz podczas sesji trzeba było "wchodzić" (nie mylić z logowaniem)
Pzdr
@paker58 - kwestia inwencji
O zresztą @ppilus - już podał rozwiązanie:)

ppilus
22-02-2011, 00:12
No tak ale to splasHr otwiera się w taki m brzudkim oknie, (...)
Jak mu dorobisz ładny css, np. z półprzezroczystym background to będzie ciekawszy :)

paker58
22-02-2011, 00:25
@ppilus - kiedyś przystosowałem go do pojedynczego wejścia na forum - chodziło mi właśnie o to by tylko raz podczas sesji trzeba było "wchodzić" (nie mylić z logowaniem) - zerknij jak to działa (http://www.forum.jawamdam.pl) (włączyłem na moment).
Czasówka jest wyłączona i pomiń również.
Pzdr
@paker58 - kwestia inwencji - proponuję abyś również zerknął zanim wyłączę.
O zresztą @ppilus - już podał rozwiązanie:)

No widziałem ale i tak nic "ładnego" w tym nie widzę. A gifa można pod flesza podstawić i na taki początek ? Bo mam prostego gifa (http://www.colina.pl/) Ten samochód. Mam strone w joomli i chodzi o to żeby ten samochód sobie podjechał i potem normalnie strona.

souacz
22-02-2011, 00:29
można, tylko trzeba mieć pojęcie o fleszu żeby to miało ręce i nogi.

Tak sobie myślę jakby to jednak było z tym splashR w rozwiązaniu, które proponował ppilus... Ten moduł ładuje zewnetrzną stronę (musiałbyś zrobić jakąś w html z tym gifem) w iframe... Mam zainstalowany na jednej stronce i własnie przyglądam sie plikom... Pomyslę, może jutro coś Ci zaproponuję. Ale nie obiecuję

paker58
22-02-2011, 00:31
Okej, dzięki z góry za pomoc :)

Gall Anonim
22-02-2011, 00:33
No widziałem ale i tak nic "ładnego" w tym nie widzę. A gifa można pod flesza podstawić i na taki początek ? Bo mam prostego gifa (http://www.colina.pl/) Ten samochód. Mam stronę w joomli i chodzi o to żeby ten samochód sobie podjechał i potem normalnie strona.
Nie prosiłem Cię o komentarz tylko pokazałem że nie musi się otwierać w takim "brzydkim okienku". Przykro mi że Ci się nie podoba :(
Pzdr
P.S. Na marginesie - Wstawiasz swój gif w podstronę i masz ten temat załatwiony modułem o którym pisałem. Pamiętaj również że joomla to nie pojedyncza templaka tylko ilość adekwatna do potrzeb.

paker58
22-02-2011, 00:37
Nie prosiłem Cię o komentarz tylko pokazałem że nie musi się otwierać w takim "brzydkim okienku". Przykro mi że Ci się nie podoba :(
Pzdr
Nie o to mi chodziło że brzydkie. Sam bym takiego nawet nie zrobił więc zwracam honor. Chodziło mi o to że musi być coś ładnego w stylu tak jak pokazałem na www.colina.pl coś takie no hmm przyciągającego etc. Nie mówię że tamto brzydkie-jeszcze raz powtarzam. ;)

Gall Anonim
22-02-2011, 00:42
Rzuć link do gifa to ściągnę i Ci w 10 minut zrobię demo na którejś testowej :-)

Dylek
22-02-2011, 00:48
Sorki ze sie wtrace - ale "klient" przychodzi na strone po INFORMACJE, a nie po *******y typu sliczne intra, filmiki czy inne radosne tworczosci projektanta strony - pamietaj, ze zbyt dluga animacja odstraszy klienta, ktory chcial SZCZEGOLOW, a nie multimediow.

paker58
22-02-2011, 00:50
http://www.oskjurex.net/uploads/images/galeria/strona_glowna/yaris.gif

przykładowo takie coś
Bo tamtego jeszcze nie zrobiłem więc tamtego gifa to ja sobie bez większego problemu mogę sam podstawic :)

---------- Post dodany o 00:50 ---------- Poprzedni post był o 00:49 ----------


Sorki ze sie wtrace - ale "klient" przychodzi na strone po INFORMACJE, a nie po *******y typu sliczne intra, filmiki czy inne radosne tworczosci projektanta strony - pamietaj, ze zbyt dluga animacja odstraszy klienta, ktory chcial SZCZEGOLOW, a nie multimediow.

Wiem, wiem, ale klient wymaga takie coś tylko że z CLIO bo takim w szczecinie się zdaje. Więc ja zrobię coś podobnego. Klient wymaga i dostanie.