PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom dostępu do wyświetlanej treści w Joomla 1.6



tomaszek63
22-02-2011, 12:28
Witam

Przenoszę dużą stronę (ok 4000 art.) z Joomli 1.5 na 1.6. Baza danych przerobiona, wszystko działa, pięknie się wyświetla. Jest jednak duży problem. Pełny dostęp do strony musi być dopiero po zalogowaniu. Przed zalogowaniem powinny się wyświetlać tylko zajawki w danej kategorii. A tutaj (zależy jak poustawiam wszystkie preferencje) przed zalogowaniem wyświetlają się dane kategorie bez żadnych zajawek. Jeśli parametry na publiczne, wtedy jest ok. Tylko że to mija się z celem mojego klienta.
Uprzedzam że szukałem i nie znalazłem. A to co jest na 1.5, nic nie pomaga.
Mam nadzieję że ktoś to rozgryzł. Próbowałem w różnych konfiguracjach.
Pozdrawiam

ppilus
22-02-2011, 13:33
Uprzedzam że szukałem i nie znalazłem. A to co jest na 1.5, nic nie pomaga.
Mam nadzieję że ktoś to rozgryzł. Próbowałem w różnych konfiguracjach.

Pomaga, pomaga tylko trzeba to co jest w 1.5. W Joomla! 1.6 jest analogicznie.
1. Artykuł - Dostęp = Rejestrowany
2. Pozycja menu - Pokaż łącza wszystkim

i działa :)

tomaszek63
22-02-2011, 15:47
Robiłem różne kombinacje, przed chwilą to z powyższego postu. Nic nie pomaga. Mam wgrane 3 -różne ustawienia na serwerach wirtualnych tej samej strony. Do tego kopia zapasowa tak że w każdej chwili mogę wrócić do stanu pierwotnego.
Niestety nie pomogło.

ppilus
22-02-2011, 15:50
To może zacznij naukę od Joomla! 1.5 do której masz dokumentację na http://wiki.joomla.pl

tomaszek63
22-02-2011, 20:47
Pozycje menu są ustawione na "Public", a publikacje na "Registered", co można jeszcze pomylić? I nie działa.

---------- Post dodany o 19:47 ---------- Poprzedni post był o 15:07 ----------

Może się narażę , ale propozycja nauki 1.5 to jak nauka obsługi tv lampowego kiedy się kupiło plazmowy. Na forum można się spodziewać pomocy, a nie kąśliwych uwag.

trzepiz
22-02-2011, 20:51
Może się narażę , ale propozycja nauki 1.5 to jak nauka obsługi tv lampowego kiedy się kupiło plazmowy

bardzo błędne porównanie .. Booo Joomla 1.5 będzie jeszcze żyła dłuuugo i dłuuugo - sam osobiście nadal proponuje klientom J! 1.5 .. To nadal wyśmienity i sprawny CMS.
Joomla 1.6 nie wprowadza aż tylu zmian, żeby od razu "rzucać się" na nią :) Proponuję dokładne przeanalizowanie "co się zmieniło w J! 1.6"

ppilus
22-02-2011, 22:07
1. Artykuł dla zarejestrowanych
2. Wejdź w edycję pozycji menu, z prawej strony odnajdź "Article Options", rozwiń je, opcję "Show Unauthorised Links" ustaw na "Yes"

tomaszek63
22-02-2011, 23:42
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Znalazłem podobny temat >tutaj (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=615&t=587554)<. Może i joomla 1.5 jest lepsza, ale klient nasz pan. W Joomli jestem zielony, siedzę we Flashu, a tam wszystko co nowe jest po prostu lepsze. Fakt że Joomla jest dużo lepsza w dużych sprawach.
P:zagubiony:zdrawiam