PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja joomla 1.5.22 na serwerze darmowego hostingu prv.pl



Nomadus
22-02-2011, 15:26
witam,
jestem nowym urzytkownikiem narzedzia joomla! i nie jestem zadnym programista.
Po wstepnej instalacji joomla! na domowym kompie w srodowisku XAMP staram sie gotowa juz stronke umiescic na zewnetrznym serwerze w necie. Z racji faktu, ze budzet jest ograniczony, zostalem zmuszony do wyboru darmowego hostingu. Zdecydowalem sie na serwer prv.pl gdzie oni sami wprawdzie udostepniaja narzedzie joomla ale w starszej wersji 1.0 ktora mnie z powodu rozwiazan technicznych raczej nie interesuje.
Zalozylem wiec nowy hosting i nowa baze danych, polaczylem sie przez FTP z ich serwerem i przegralem rozpakowane pliki joomli 1.5.22 pod moja nowa domene. Niestety po wpisaniu mojej domeny w przegladarce jest wyswietlany jedynie bialy ekran. (?)

Proby takie jak:
www.mojadomena.prv.pl
www.mojadomena.prv.pl/index.php
www.mojadomena.prv.pl/joomla/index.php
www.mojadomena.prv.pl/install/index.php

do niczego nie prowadza. Nie potrafie uzyskac wyswietlenia maski umozliwiajacej mi dalsza instalacje joomli.
Jezeli ktos z was ma juz doswiadczenia z prv.pl lub rozwiazal podobny problem, bylbym bardzo wdzieczny za udzielenie pomocy.
z gory dzieki!
pozdrawiam
nomadus

PS: szperanie po forum i necie do niczego konstruktywnego mnie nie doprowadzily

PeFik
22-02-2011, 15:30
szperanie po forum i necie do niczego konstruktywnego mnie nie doprowadzily
Rada "nieśmiertelna" nie idź dwa razy na pizze i w ten sposób zaoszczędzone pieniądze wydaj na serwer, poza tym na tym forum był juz poruszany temat darmowych i dobrych serwerów, więc oszczędź sobie i nam tych wpisów, nie uważasz.

tomeekm
22-02-2011, 16:42
Jezeli ktos z was ma juz doswiadczenia z prv.pl
Moje doświadczenie z tym hostingiem to takie, że w porę się z niego wyniosłem... Dopóki strona nie potrzebowała bazy danych to jeszcze było powiedzmy w miarę, ale przesiadka na Joomla utwierdziła mnie w przekonaniu żeby przenieść się w inne miejsce :)

Nomadus
22-02-2011, 16:50
Moje doświadczenie z tym hostingiem to takie, że w porę się z niego wyniosłem... Dopóki strona nie potrzebowała bazy danych to jeszcze było powiedzmy w miarę, ale przesiadka na Joomla utwierdziła mnie w przekonaniu żeby przenieść się w inne miejsce :)

Mozesz doradzic na jakim serwerze joomla dobrze funkconuje? wnioskuje, ze przeniosles sie na cos platnego ale byc moze znasz jakis bezplatny hosting?

tomeekm
22-02-2011, 17:01
Akurat strona, którą przeniosłem z prv znajduję się teraz na innym darmowym serwerze (http://www.cba.pl) i ma się dobrze :) Możesz założyć tam konto i przetestować. A jak nie to zostają Ci dalsze poszukiwania ;)

Nomadus
22-02-2011, 17:07
DZIEKI, przyjrze sie i prawdopodobnie zaloze konto, bo czas nagli.
mille gracje

ppilus
22-02-2011, 17:10
0,135 zł/dzień +/- tylko kosztuje dziennie płatny hosting. Bez reklam, bez kłopotu i jeszcze można od hostingodawcy wymagać jakości :)

tomeekm
22-02-2011, 17:19
@ppilus jeżeli chodzi o hosting to tak, ale jeszcze pozostają koszty domeny, które przeważnie po pierwszym roku idą w górę. Tak więc niekiedy koszty domeny po przedłużeniu są większe niż sam hosting. Ale fakt - płatny jest jakby nie patrzeć lepszy bo
Bez reklam, bez kłopotu i jeszcze można od hostingodawcy wymagać jakości :)
Pzdr :)

Nomadus
22-02-2011, 17:25
witaj PPilius, mozesz polecic jakas sprawna i sprawdzona firme?
zyje poza granicami kraju i nie mam kontaktu z ta branza u was, a suffix ma byc koniecznie ".pl"
pozdr.