PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dodawaniem linków



magura
22-02-2011, 21:21
Witam, mam pewien problem z dodawaniem linków przez użytkowników. Korzystam z wbudowanego komponentu zakładki . Gdy użytkownik chce dodac link pokazuję sie komunikat Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny. W panelu jest ustawione że dodawać mogą tylko zarejestrowani lecz ani oni ani po zmianie na publiczny dostęp komunikat się pojawia.
Proszę o pomoc

seba.adm
22-02-2011, 22:05
Witam

Zerknij tutaj: Pozycja menu --> Dodaj zakładkę. (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.menus.edit.15#Uk.C5.82ad_typu:_Dodaj_zak.C5 .82adk.C4.99)Zwróć uwagę na fragment:

Ta pozycja menu dostępna będzie jedynie dla użytkowników należących do grup autorzy, redaktorzy lub wydawcy. Użytkownicy z grupy Zarejestrowani (Registered) oraz Wszyscy (Public) nie będą w stanie przesłać propozycji zakładek nawet wówczas, gdy strona będzie dla nich widoczna. Jeżeli łącze będzie dostępne dla użytkowników nieuprawnionych, próba otwarcia strony spowoduje wyświetlenie komunikatu błędu.

magura
22-02-2011, 22:19
To nie ma możliwości by zarejestrowani użytkownicy mogli dodawac linki ?

seba.adm
22-02-2011, 22:42
W standardzie nie.

magura
22-02-2011, 22:43
A jest jakiś inny komponent do tego ? bo szukałem ale nic nie znalazłem, jedynie jakis moduł .

seba.adm
22-02-2011, 22:50
W tej chwili co mi przychodzi do głowy, to stworzenie np. dodatkowego formularza kontaktowego za pomocą komponentu aiContactSafe który przyjmie rolę formularza zgłoszeniowego takiego linku. Trzy proste pola: tytuł, adres strony, opis.