PDA

Zobacz pełną wersję : kodowanie znaków



robil
17-10-2006, 14:57
Zainstalowałem joomlę 1.0.11 pl, mysql 5.0.22. Ustawiony mam system kodowania znaków dla mysql - unicode (utf8), system porównań dla połączenia mysql - utf8_unicode_ci, metoda porównania napisów - latin1_swedish_ci. System porównań i metodę porównania zmieniałem na utf8_polish_ci, utf8_general_ci, latin2_generali_ci. Nic z tego. Na stronie wyświetlają mi się krzaczki zamiast polskich znaków. W tabeli jos_content zmieniłem krzaczki na polskie literki. Nic to nie dało. W pokaż żródło strony -<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?>. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co trzeba zmienić, aby strona wyświetlała się z polskimi znakami?

Podarowałem sobie joomlę 1.0.11 pl. Przegrałem Joomla_1.0.11-Stable-Full_Package.zip i polish_UTF-8.zip ze strony www.joomla.org (http://www.joomla.org). Polskie znaki wyświetlają się bez problemu. Kilka minut pracy i po instalacji.

stone
20-10-2006, 08:01
Dokładnie, standratowa edycja Joomli nie jest skierowana pod UTF, tylko sprawdź czy ten lagn co pobrałes jest uzupełniony o wszystkie wpisy