PDA

Zobacz pełną wersję : Jednakowe hasło dla wszystkich użytkowników



bizon
23-02-2011, 11:25
Witam
Da się to osiągnąć?
No i zmiana tegoż hasła dla wszystkich jednocześnie

Robster
23-02-2011, 11:35
A powiedz mi dlaczego by się miało nie dać zrobić? Samo pytanie wynika z lenistwa bo mogłeś sobie 3-4 konta na J! utworzyć i każde z tym samym hasłem. Przekonałbyś się czy się da czy nie.

A zmienić wszystkie hasła możesz w phpMyAdmin czy co tam masz na hostingu poprzez prostą instrukcję lub wykorzystując narzędzia w panelu.

bizon
23-02-2011, 12:01
Naturalnie tylko sprawa wygląda nieco inaczej. Użytkownik rejestrując się nie podaje hasła. Tworząc konto, czeka ono na ręczną akceptację. Jak zostanie zaakceptowane, dostaje na maila wiadomość że jest aktywowane i dostaje hasełko. No i co np miesiąc chciałbym móc szybko zmienić wszystkim userom te hasło.
A mógłbyś mnie naprowadzić jak zrobić to na phpmyadmin?

KejeN
23-02-2011, 12:57
@bizon poważnie chcesz aby wszyscy użytkownicy mieli identyczne hasło?

bizon
23-02-2011, 13:52
tak, ale nie dlatego że ja tak chce, klient chce ;)

KejeN
23-02-2011, 14:41
Ok, skoro tak:)
phpMyAdmin zakładka SQL :

UPDATE `nazwa_bazy_danych`.`jos_users` SET `password` = MD5( 'nowe_hasło' )
*oczywiście podałem tu standardowy przedrostek tabel (jos) jeśli podczas instalacji wybrałeś inny to podajesz taki jaki masz:)
Tak na marginesie dodam, że podzielam opinie kolegi @Robster-a odnośnie lenistwa, rozumiem że ktoś kto pierwszy raz słyszy o bazach danych itp. może nie wiedzieć nawet co wpisać w wyszukiwarkę, ale kolega chyba do tego grona nie należy.

bizon
23-02-2011, 18:19
@kejan - dzięki, działa :)
Skoro wyszedłem już na lenia pozwolę sobie jeszcze zapytać (chodź nie dotyczy to już joomli), czy pod phpmyadmin da się zmienić za jednym zamachem?
Aktualnie jest o niebo lepiej a niżeli miałoby być poprzez joomle, ale jednak mimo wszystko przy 100 userach hasło muszę wbić 100razy, chyba że znowu czegoś nie wiem.
Apropo lenistwa - nie jestem leniem. Wpisując cokolwiek odnośnie haseł i phpmyadmin wszystkie wątki które przeglądałem tyczyły się zmiany hasła dostępowego do bazy. To jest dopiero lenistwo.

jeszcze raz dzięki za pośrednie rozwiązanie problemu.

Robster
23-02-2011, 18:28
Jakie 100 razy? Formułka zapodana przez @KejeN (siema :up: ) zmienia hasła wszystkich użytkowników NARAZ.

"I nie nazywajmy szamba perfumerią". To nie jest domniemanie lenistwa, a stwierdzanie faktu. Gdybyś zajrzał do phpMyAdmin zobaczyłbyś że możesz zaznaczyć wszystkie rekordy w tabeli z użytkownikami i za pomocą "ołówka" edytować jednocześnie dowolną kolumnę.

I wracając do Twoich umiejętności rekonansowych. Wpisując w google "Zmiana wartości wszystkich rekordów naraz", pierwszy rekord jaki wyskoczy - http://forum.php.pl/index.php?showtopic=118756
Czasem lepiej stracić 2h na szukaniu samemu niż czekaniu tyle na odpowiedź, raz że po drodze dowiesz się zawsze czegoś jeszcze, a dwa nie zawracasz dupy innym :p

----------------
@KejeN czy ja wiem, piętnowaniem bym tego nie nazwał ^^ A dzień mam przedni :spoko:

KejeN
23-02-2011, 18:36
Aktualnie jest o niebo lepiej a niżeli miałoby być poprzez joomle, ale jednak mimo wszystko przy 100 userach hasło muszę wbić 100razy, chyba że znowu czegoś nie wiem.

Zgadza się kolejny raz czegoś nie wiesz :) Podane przeze mnie zapytanie zmienia hasła wszystkim użytkownikom jednocześnie - nawet super administratorowi.

//edit cześć Robster, gorszy dzień? Nie ma co tak kolegi @bizona piętnować:)

bizon
23-02-2011, 19:04
Spokojnie, wcale nie czuje się napiętnowany ;)
Nie mam problemów z zarzutami lenistwa, gdy wiem że są nie do końca sprawiedliwe w tym przypadku, a jak widzicie nie mam problemów z przyznaniem się że 'czegoś nie wiem', ale ok. Idąc tym tokiem rozumowania, po co zadawać pytania na forach, jak wszystko jest w google, tak?
Chyba nie myślisz że napisałem 'dzięki, działa' nie wchodząc do phpmyadmin -;-

Temat ogarnięty, dzięki raz jeszcze.

Robster
23-02-2011, 19:49
@bizon nie twierdze, że nie zajrzałeś w cale, ale nie zrobiłeś tego tak jak należy. Pytania się zadaje gdy jest to pytanie wartościowe bo nie widzę sensu przepisywania "internetu" na kolejne forum :blink:
Ale nowy jesteś i wolno Ci takie pytania zadawać (co nie znaczy, że nie będzie uszczypliwości), sam lepszy na początku nie byłem :wstyd:

Pamiętaj też co pisał @KejeN o zmianie hasła aministratora, bo z takim kombinowaniem możesz mieć niemiłą niespodziankę <tu_powinna_być_emota_diabełka_której_w_zestawie _nie_ma).

bizon
23-02-2011, 20:09
Pewnie, nie o to chodzi żeby przepisywać internet ;)
zawsze są 2 opcje
- albo danego problemu nie ma w google
- albo źle się szukało
Ja na ile umiałem szukałem o zmianie haseł użytkowników pod joomla, nie rozważałem w ogóle opcji od strony bazy danych.
Ale najważniejsze że już wiem jak sobie ułatwić robotę.

No to jedyny minus tej metody że zmienia wszystkim, ale lepiej zmienić wszystkim, a potem przywrócić jedno hasło dla siebie, niż wklejać dla każdego z osobna.
<piwo>

Robster
24-02-2011, 17:58
Możesz dodać warunek pomijający adminów i modów, kwestia 4-5 słów :) Popatrz dokładnie w tabele z userami.