PDA

Zobacz pełną wersję : Margines ujemny w IE problem, moduleteble, moduleteble H3



freeJoomla
23-02-2011, 16:51
Mam taki problem tworzę szablon i mam kłopoty z pewnym elementem, mianowicie chcę aby moduł utworzony w standardowej sekcji left wyświetlał się w następujący sposób tzn znacznik H3 z tytułem modułu był szerszy niż treść modułu zawartego pod nim, inaczej aby treść modułu miał wcięcia w wyniku działania marginesów bocznych left, right. Próbowałem rozwiązać to na zasadzie ujemnych marginesów cała klasa #sidebar div.moduletable ma marginesy boczne 7px, co zawęża treść modułu, a klasie #sidebar div.moduletable h3 dotyczącej nagłówka mam ustawione marginesy left, right ujemne -7px które rozszerzają. Zastosowanie to działa na wszystkich przeglądarkach testowanych przeze mnie oprócz niestety już legendarnego Internet Explorera. Może ktoś byłby w stanie mi pomóc być może chodzi o szczegół stosowałem haki ale też bez efektu.

Kod css wygląda następująco

#sidebar div.moduletable {
border: 1px solid #CCC;
font-size:11px;
padding: 0px 7px 5px;
}

#sidebar div.moduletable h3 {
font-weight: normal;
height: 19px;
background: #333;
font-family: Verdana, Arial, Century Gothic, Helvetica, sans-serif;
text-align:left;
font-size:11px;
color: #fff;
border-bottom:2px solid #679fd2;
padding: 0.25em 7px 0.15em 15px;
margin: 0 -7px 5px;
}Foto
http://wczytaj.pl/images/qnxhuh.jpg

KYCu
23-02-2011, 19:21
Która wersja IE zle wyświetla? może podałbyś link do strony, łatwiej by było pomóc?

freeJoomla
23-02-2011, 20:33
zapomniałem napisać chodzi o IE 7, niestety mam to jeszcze na localu obecnie, jednak zauważyłem że jest to chyba ogólny problem z ujemnymi marginesami pod IE 6, 7

KYCu
23-02-2011, 21:42
Tak, nie obsługują one jak należy css. Specjalnie dla nich trzeba pisać oddzielne style dla niektórych elementów strony.

Olałbym to. To akurat jest drobnostka, mało widoczna. Dał bym tylko wzmiankę, hack, który informuje użytkownika IE 7 i niżej, żeby sobie zaktualizował przeglądarkę, bo strona może być nieprawidłowo wyświetlana.

W marcu ma premierę IE 9 więc siódemka będzie leciała w niepamięć, podobnie ie6 :)

freeJoomla
23-02-2011, 21:44
Podoba mi się takie podejście i tak zrobię :)

dzięki za zainteresowanie tematem