PDA

Zobacz pełną wersję : Joomgallery problem po aktualizacji



minior
23-02-2011, 22:18
Jako, że jestem nowy na forum witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam problem z modułem Joomgallery po aktualizacji do 1.5.6.3 i pliku spolszczenia galeria nie wyświetla zdjęć,a daje komunikat:

"Warning: Division by zero in /home/minior/public_html/joomla/components/com_joomgallery/views/gallery/tmpl/default.php on line 12"

nie można dodawać kategorii, ani edytować np, opisu zdjęcia na zapleczu wyświetla się wtedy komunikat:


"TableJoomgalleryImages::store failed - Nieznana kolumna 'alias' w field list SQL=UPDATE `jos_joomgallery`SET`catid`='41',`imgtitle`='Melni k_43',`alias`='',`imgauthor`='',`imgtext`='Melnik
',`imgdate`='1284742954',`hits`='0',`imgvotes`='0' ,`imgvotesum`='0',`published`='1',`imgfilename`='m elnik_43_20100917_1621525298.jpg',`imgthumbname`=' melnik_43_20100917_1621525298.jpg',`checked_out`=' 0',`owner`='62',`approved`='1',`useruploaded`='0', `ordering`='-43',`metakey`='',`metadesc`='' WHERE id='2854'

Na zapleczu w opcji konfiguracja w miejscu ścieżek sa puste miejsca (napisy po nimi są zielone [zapisywanie możliwe]) po wpisaniu ścieżek i zapisaniu otrzymuje komunikat o poprawnym zapisie jednak ścieżki dalej są puste, a format daty, który też zmieniam wraca do tego sprzed zmiany.
Nadmienię, że na zapleczu w zakładce kategorie i obrazy widnieje struktura kategorii oraz poszczególne listy obrazków jednak po kliknięciu na poszczególny obrazek (w celu dodania np. opisu) miniatury się nie wyświetlają.

Bardzo proszę o pomoc by wszystko wróciło do normy, za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

minior
24-02-2011, 23:17
Problem rozwiązany, zaczeło działać po zaktualizowaniu joomli do nowszej wersji.
Jednak wystepuje jeszcze jedne problem, którego od kilku godzin nie mogę rozwiać, mianowicie przed instalacją miniatury w galeriach wyświetlały się zgodnie z ustawieniami w 3 kolumnach, a teraz mimo zdefiniowanych w ustawieniach 3 kolumn program generuje jedną długą kolumnę.
Wygląda to tak http://minior.org/joomla/galeria/wochy/tyrol/-sulden (http://minior.org/galeria/wochy/tyrol/-sulden)
Proszę o pomoc.

KYCu
25-02-2011, 01:08
Witaj,

a gdy ustawisz 2 albo 4 kolumny? sprawdzałeś? może po aktualizacji trzeba było oczyścić cache strony jaki "przedawnione pliki". Spróbuj ustawić inną ilość kolumn i powrócić na trzy.

minior
25-02-2011, 17:27
Witam,

Dziękuję za odzew.
Przetestowałem wcześniej ustawienia z 2 i 4 kolumnami było bez efektu.
Teraz wyczyściłem cache strony oraz "przedawnione pliki" niestety efektu brak mimo prób z różnymi ustawieniami ilości kolumn tj 2,3,4 (zarówno w galerii jak i w widoku kategorii).

Jeśli ktoś byłby skłonny poświęcić chwilę swojego czasu na zerkniecie na zaplecze w ustawienia to udostępnię konto.

headge
25-02-2011, 17:46
Zobacz czy pliki css z com_joomallery/assets/css są na swoim miejscu. I czy w nich masz zdefiniowaną jg_element_cat - powinna wyglądać na przykład tak:

.jg_element_cat { float: left; width: 33%;}

minior
25-02-2011, 18:56
Pliki css są 2 i wyglądają jak w złączeniu.

headge
25-02-2011, 19:26
Zmień więc te rozszerzenia z txt na css

minior
25-02-2011, 19:54
na serwerze są *.css na *.txt zmieniłem na potrzeby forum

headge
25-02-2011, 20:24
Firebug wskazuje że pliki css z joomgallery nie są załadowane ale w źródle je widać. To pewnie coś prostego a prostych błędów szuka się najdłużej ;) - awaryjnie możesz skopiować klasę (tudzież inne niezbędne) o której wspomniałem do css templatki, zanim nie znajdziesz przyczyny tego stanu rzeczy.

minior
26-02-2011, 10:36
Niestety, kolejne godziny spędzone z problemem nie przyniosły rezultatu. Problem jest bardzo dziwny i jak piszesz zapewne prosty w rozwiązaniu tylko trzeba to rozwiązanie odnaleźć.
Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

minior
28-02-2011, 20:51
PS. jeszcze jedna uwaga, zauważyłem, że na dole galerii wyświetlają się linki do pozostałych zdjęć nie mieszczących się w zdefiniowanej ilości. Jak wyłączyć tę opcje - nie mogę znaleźć w ustawieniach - przed aktualizacją tak nie było... czy to może być związane z problemem "jednej kolumny"?


http://minior.org/witryna/1.jpg