PDA

Zobacz pełną wersję : Podstrony pracowników



lambda
23-02-2011, 23:22
Witam,

jako zupełnie świeży użytkownik Joomli usiłuję zrobić stronę, na której pojawią się podstrony pracowników, edytowane właśnie przez nich, gdzie każdy będzie mógł przedstawiać własne treści. Nie mogę znaleźć żadnego dodatku, który by taką funkcjonalność zapewniał.
Ktoś polecił mi K2, ale jakoś nie potrafiłem dojść do ładu z tym dodatkiem. Czy znajdę ewentualnie coś innego? A może taką funkcjonalność zapewnia Joomla sama z siebie?

Nie szukam gotowca. Wystarczy wskazówka.
Pozdrawiam,
lambda

PeFik
24-02-2011, 00:26
Co to znaczy przedstawiać własne treści, każdy ma mieć swój profil , czy swój zbiór dokumentów , ew. coś innego ?

lambda
24-02-2011, 00:52
Dokładnie tak. Na podstronie ma być profil danego pracownika, jego własne dokumenty, zdjęcie, informacje itd.
Powiedzmy, że ma to być coś w rodzaju strony w szkole z podstronami pracowników (kim jestem, co prowadzę, moje pomoce dla uczniów, wyniki klasówek)
Strony wszystkich powinny być w tej samej wersji kolorystycznej, ale to jak rozumiem załatwiam szablonem.

PeFik
24-02-2011, 14:32
Można to zrobić na kilka sposobów np. JomSocial (obsługa profili) + JomSocial Extended Toolbar + komponent K2 (do artykułów z załącznikami etc.) + Community - K2 Toolbar (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/jomsocial-extensions/12255)

p.s.
...robiłem coś z lekka podobnego (tyle że dla pracowników). Spolszczenie do JS + inne u mnie na blogu - http://blog.elimu.pl/tag/jomsocial/

lambda
25-02-2011, 00:20
W tej chwili próbuję Joomli 1.6, zaś z tego co wyczytałem, K2 nie będzie z nią działać. JomSocial jest zaś komercyjne - jako że podejmuję dopiero nieśmiałe próby chciałbym w miarę możliwości przynajmniej na początku spróbować wykorzystać opensource'owe rozwiązania by trochę wgryźć się w temat. Czy takowe istnieją? Jeślii takich nie ma (wiedza kosztuje, słusznie :)), wówczas zakupię te dodatki.
Czy wobec powyższego warto mi wykorzystwać od razu Joomlę 1.6 czy może jednak wrócić do wersji 1.5 (i w odpowiednim czasie przeskoczyć do wersji 1.7 - z nią K2 ma już w pełni się integrować)

Dziękuję serdecznie za dotychczasowe odpowiedzi.
-------------------------------------------------------------------------------------------

W moich dotychczasowych poszukiwaniach darmowego dodatku nie odnalazłem nic ponad K2. Jomsocial zawiera masę dodatków mnie zbędnych. Czy naprawdę nie ma już nic ponadto?