PDA

Zobacz pełną wersję : mavicthumb wyśrodkowanie fotki



piotreczek100
24-02-2011, 03:12
Witam. Mam pewien problem. Mianowice na stronie www.cukiernia-grela.pl wykorzystałem plugin mavicthumb do robienia mini galerii. Sam dodatek jest naprawdę świetny jednak nie mogę sobie poradzić z tym aby fotki po powiększeniu pokazywały się wyśrodkowane razem z podpisem.
W chwili obecnej fotka jest centralnie na środku jednak ucina mi podpis.
Jak widać (http://www.cukiernia-grela.pl/torty/smaki) po powiększeniu fotki, można ją śmiało dać do góry, ale właśnie to jest moim problemem:( Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.

Jdwind
24-02-2011, 10:45
U mnie nic nie ucina...

piotreczek100
24-02-2011, 11:51
Hej
Chodzi mi o to że żeby zobaczyć jak nazwane jest zdjęcie to trzeba przewinąc troche stronkę. Chciałbym wszystko podnieść jakieś 30px do góry ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

nikszal
24-02-2011, 15:44
Moim zdaniem masz sztucznie wydumany problem. Przyjrzyj się swojej przeglądarce i powywalaj zbędne paski narzędziowe, które zwężają Ci okno podglądu. To pierwszy sposób na rozwiązanie Twojego "problemu".

Drugim sposobem jest zmniejszenie obrazków.

O ile ten drugi jest radykalny i wymagający trochę pracy, to z pierwszym sposobem sobie chyba poradzisz w kilkanaście sekund.

PS
Przy okazji odwiedź w domu internautów oglądających Twoją stronę i też poszerz im okno podglądu w przeglądarce wywalając zbędne narzędzia. Wówczas nikt nie będzie musiał przewijać obrazka do góry.

piotreczek100
24-02-2011, 18:01
Wiarus nie prosiłem nikogo o radę jak powiekszyć okno przeglądarki a jak podnieść wyświetlane elementy. Zdaję sobie sprawę że zmniejszenie fotek rozwiązałoby mój problem, jednak nie do tego dążyłem pisząc prośbę o pomoc. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będe wdzięczny, inni niech nie nabijają sobie liczników zbędnymi wypowiedziami. cyt." Moim zdaniem masz sztucznie wydumany problem." a może pomyślałbyś, że to nie ja mam problem tylko ktoś komu tworzę tą stronę i co powinienem mu powiedzieć że mądry wiarus z forum powiedział niech sobie Pan albo pozmniejsza fotki albo powyłącza paski narzędzi? Ciekawe czy jak prosisz kogoś o pomoc to oczekujesz pomocy czy "mądrych" rad?

tomaszek83
24-02-2011, 18:07
u mnie działa, więc nie widzę problemu. Kolego jak ktoś ma Ci pomóc skoro otwiera Twoją stronę i nie widzi tam problemu. Wszystko wyświetla mu się bez błędu.

nikszal
24-02-2011, 20:02
... Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będe wdzięczny, inni niech nie nabijają sobie liczników zbędnymi wypowiedziami. cyt." Moim zdaniem masz sztucznie wydumany problem." a może pomyślałbyś, że to nie ja mam problem tylko ktoś komu tworzę tą stronę i co powinienem mu powiedzieć że mądry wiarus z forum powiedział niech sobie Pan albo pozmniejsza fotki albo powyłącza paski narzędzi? Ciekawe czy jak prosisz kogoś o pomoc to oczekujesz pomocy czy "mądrych" rad?

Póki nie oddasz ukończonej strony klientowi, to problem jest Twój, a nie klienta. Robiąc zawodowo strony chyba znasz podstawy HTML i CSS?

Z braku czasu nie zamieszczę tutaj kilku screenów Twojej strony, ogladanej na różnych przeglądarkach. Mam FF zapchanego dodatkowymi narzędziami i rzeczywiście obrazek trzeba podnieść do góry, aby obejrzeć go w całości. Ale padaczkę o nazwie Internet Explorer mam "czystą" i tam ten "problem" nie występuje. Podobnie jest w Google Chrome.

Więc kto ma rację?

Co ci pomoże podniesienie obrazka wyżej kiedy okno przeglądarki jest niskie?

I ostatnie pytanie - co na twój "problem" radził Firebug?