PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z stopką Kuneny



piotrusbor
24-02-2011, 09:55
Witam

Chcę usunąć wpis w stopce na stronie http://www.akces.eu/forum.html
Chodzi mi dokładnie o wpis od forum tzn. Kunena
Trochę powyżej mojej stopki.
Naszukałem się wczoraj i dzisiaj i nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Może ktoś wie w jakim pliku on się znajduje ?
Pozdrawiam

trb
24-02-2011, 10:54
Mam inną wersję forum i u mnie po prostu zmieniasz link w ustawieniach backendu.
Spróbuj poszukać w plikach na ftp na
"katalog główny/components/com_kunena/template/nazwa skórki/ itd.."

Przeglądniecie kilkunastu/kilkudziesięciu plików z wyszukaniem frazy "kunena.com" to kilka minut

piotrusbor
24-02-2011, 11:08
No właśnie tak szukałem i nic ...znajduje cos oczywiscie ale to nie te linijki kodu :zagubiony:

trb
24-02-2011, 11:15
/forum/credits.html sprawdź ten plik... to w podglądzie robala się pokazało

piotrusbor
24-02-2011, 11:24
Tyle też wiem, bo sprawdzałem, ale niestety takowego nie ma na serwerze ;/

alex51
24-02-2011, 12:35
Kolego @piotrusbor, możesz podać powód, dla którego chcesz usunąć w stopce informację o używanym przez Ciebie bezpłatnym komponencie forum Kunena? Jeśli wyjaśnienie będzie satysfakcjonujące i zgodne z prawem, to sposób na usuniecie tego linku też się znajdzie.

piotrusbor
24-02-2011, 12:42
Według licencji opartej na GNU GPL na jakiej został napisany zarówno system Joomla! jak i większość dodatków, mam w pełni takie prawo więc chcę z niego skorzystać. Licencja to przecież jasno określa. Ale to chyba nie miejsce w tym dziale do jego przytaczania :P. Chcę uzyskać przejrzystość strony bez linków zewnętrznych. To może Panie moderatorze podpowie Pan jakies rozwiązania.

alex51
24-02-2011, 12:46
Skoro kolega jest tak dobrze zorientowany w aspektach prawnych, to równie sprawny powinien być w przeszukiwaniu Google, choć łatwiej byłoby znaleźć kod odpowiedzialny za wyświetlanie tego linku w pliku components /com_kunena /kunena.php. Wystarczy usunąć część // Credits.

piotrusbor
24-02-2011, 12:51
Dzięki kolego POMOGŁO :up:

alex51
24-02-2011, 12:58
Wiem, że podany sposób jest skuteczny, bo inaczej nie zabierałbym tu głosu. :)
Niemniej moim skromnym zdaniem pozostawienie informacji w stopce jest pozytywnym gestem w stronę autorów. Różnie w innych komponentach sprawa stopki jest prezentowana, np. w komponentach Phoca można usunąć stopkę po wpłaceniu drobnej gratyfikacji dla autora. Skoro jednak licencja na coś pozwala, to nie widzę sensu w dyskusji na tematy etyczne w tym względzie.
Pozdrawiam
Aleksander