PDA

Zobacz pełną wersję : Złe wyświetlanie strony po instalacji.



dnc
25-02-2011, 14:17
Zainstalowałem stronę testową.
Po jej uruchomieniu działa tylko strona admina. Kiedy próbuję wejść na stronę frontową, wyświetla mi się tylko tekst z linkami. Nie ma wygenerowanego szablonu z grafiką i skryptami. Okazało się, że na stronie wpisywany jest nieprawidłowo folder gdzie znajdują się pliki m.in ze skryptami i grafiką. Szukałem gdzie to mogę zmienić ale nie znalazłem. Zastanawia mnie to dlaczego nie jest podawany w kodzie strony prawdiłowy folder z plikami. "Zamiast "autoinstalator/joomla16/..." mam autoinstalator/..." gdzie 3 kropki oznaczają foldery z plikami joomla 1.6?

---------- Post dodany 25-02-2011 o 14:17 ---------- Poprzedni post był 24-02-2011 o 21:27 ----------

OK. Już sobie poradziłem. Okazało się, że katalog nie nazywał się joomla, ale jommla. Nie wiem skąd ten błąd. Może przy jego tworzeniu? Joomla woli byc pisana poprawnie :D
Ale mam kolejny problem. Otóż:
Wchodząc na stronę administracyjną mam link do strony frontowej. Kiedy go kliknę wyskakuje błąd 404. Ale kiedy do adresu dodam końcówkę index.php wtedy strona wyskakuje. Spotkał się już ktoś z tym?
Dodam, że dodałem do katalogu głównego pliki index.htm by strona miała gdzie startować teoretycznie.

alex51
25-02-2011, 14:22
Usuń więc ten dodany plik index.html.

dnc
25-02-2011, 14:31
Może źle się wyraziłem .Sądziłem, że stronatestowa się nie wyświetla bo nie ma tego pliku. Wieć go dodałem i nadal nic. Mam takie podejrzenia, że on nie wyświetla się poniważ coś go blokuje z katalogu głównego. Mam tam plik .htaccess, ale on odpowiada tylko za generowanie komunikatów błędów.

alex51
25-02-2011, 14:34
Pliki index.html dodaje się do katalogów, by uniemożliwić podgląd ich zawartości. W głównym folderze, w którym są umieszczone katalogi i pliki Joomla! (zwykle jest to katalog public_html czasam www, np. w ovh) nie można mieć pliku index.html.

dnc
25-02-2011, 14:39
Ale to i tak nie rozwiązuje problemu bo go usunałem i bez zmian. Nie wiem czy mogę podać adres strony bo to tylko testy by zoabaczyć co i jak?

alex51
25-02-2011, 14:41
Zawsze jest wskazane, by podać adres strony.

dnc
25-02-2011, 15:11
http://www.mzg.pl/autoinstalator/joomla16/administrator/index.php - do strony admina i jak się naciśniena frontpage to jest błąd.
A jak się wklei taki adres: http://www.mzg.pl/autoinstalator/joomla16/index.php to działa.