PDA

Zobacz pełną wersję : 1.5 czy 1.6?



Mary$
25-02-2011, 03:35
Witam,
ja mam do zaproponowania taki temat dyskusji: Czy już przechodzić, oferować klientom Joomla! 1.6 czy póki co odpuścić i jeszcze bawić się z Joomla! 1.5?

To może na początek wtrącę swoje 5 groszy:
Z chęcią bym się już przerzucił na 1.6 (czekam z niecierpliwością na oficjalne tłumaczenie), ale obawiam się bezpieczeństwa, tak jak to jest z nowymi produktami mogą być luki... Natomiast w 1.5 brakuje paru funkcji, które przydałby się w niektórych projektach. No i oczywiście pozostaje sprawa wszelkich dodatków do 1.6, już trochę jest...

Elian
25-02-2011, 08:45
Cóż... Podstawowym problemem jest to tłumaczenie - widać to już na pierwszy rzut oka i klienci nie koniecznie mogą być zadowoleni z takiego obrotu sprawy.
Co do bezpieczeństwa, to nie wiem - z doświadczenia wiemy, że pierwsze wydanie nowej wersji ma luki, które są potem łatane w kolejnych aktualizacjach skryptu.

Ja osobiście używam J1.6 na mojej stronie i nie narzekam - jest ona jak na razie nie wielka, ale sądzę, że bugi bezpieczeństwa zostaną załatane zanim się konkretnie rozrośniemy.
Co do dodatków, to instalowałem już kilka i jestem zadowolony :)

Ale uwaga: jestem początkujących użytkownikiem Joomla - raczej siedziałem do tej pory w skryptach forów, więc moja opinia może być błędna.

loocek
25-02-2011, 09:09
Ja osobiście używam J1.6 na mojej stronie i narzekam - jest ona jak na razie nie wielka, ale sądzę, że bugi bezpieczeństwa zostaną załatane zanim się konkretnie rozrośniemy.

Tzn. na co narzekasz?? Coś złego już się stało? Ktoś coś już zrobił, miałeś włamanie?? Skrypt wyświetla poufne informacje?? :)

Elian
25-02-2011, 14:19
Miało być "nie narzekam" - już poprawiłem :)

Jak na razie (odpukać) nie mam żadnych problemów z bezpieczeństwem :)

ppilus
25-02-2011, 14:53
Odnośnie używania 1.6 to wszystko zależ od funkcjonalności jaka jest przewidywana.
Jeżeli będziesz mieć wszystkie dodatki, których potrzebujesz na stronie w wersji dla 1.6 to czemu nie ?

Gall Anonim
25-02-2011, 18:18
Decyzja należy do Ciebie i funkcjonalności których Oczekujesz - ja na razie staram się pracowac na 1.5 - tak sobie myślę że będzie jeszcze przez jakiś czas sporo łatek do 1.6
Pzdr