PDA

Zobacz pełną wersję : Języki i back to top



12345koleszka
25-02-2011, 17:27
Siema poczukuję komponentu/dodatku a mianowicie chodzi mi o coś takiego jak jest na stronie extension joomla, gdy zjedziemy na dół strony to wtedy po prawej stronie wyskakuje takie okienko "back to top" i gdy klikniemy to przenosi nas do góry.

A druga sprawa to jęzeyki chodzi mi o takie małe okienko nie wiem koło topa lub jakiś moduł normalny gdzie będzie zmiana na język angielski i polski strony.

Oraz zwiększanie i zmniejszanie czcionki na stronie :D

Bardzo bym był wdzieczny.

PeFik
25-02-2011, 21:07
byłeś na JED i nie szukałeś, co za wstyd, przecież "tylko" tam są, ale z ciebie leniwy koleszka.

1) J2Top
2) języki chodzi ci o moduł autotłumaczący za pomocą google, czy sam masz wpisać swoje tłumaczenie
3) Front-end Font Size Adjuster

p.s. opisałem większość z tych rzeczy w książce patrz stopka


Bardzo bym był wdzieczny. to zacznij czytać.

12345koleszka
25-02-2011, 21:21
1. Już dawno znalazłem J2Top ale jest nie fajny. Wziołem Macy Return To Top.
2. To też już znalazłem, ale jest zbyt duży a chciałbym żeby było 2 lub 3 ikonki np. flaga polska, niemiecka i angielska, takie małe.
3. To sprawdze, znalazłem jestcze Font Zoomer ale nie wiem gdzie wstawić tą część kodu, jakbyś mógł pomóc to było by fajnie


http://www.raven-worx.net/joomla-cms/fontzoomer.html

PeFik
25-02-2011, 22:34
ad 2) a ten znów swoje.... ikonki są ważniejsze niż podszyta nim funkcjonalność, ah te dzieci
ad 3) jakoś mi się nie chce tłumaczyć ci podstaw, gdyż "FontZoomer is a module" a więc traktuj go jako moduł + dopisz kod do index.php szablonu. Korzystasz z google translatora czasami?

12345koleszka
26-02-2011, 08:58
ad 2) ah te dzieci


Nie znasz mnie i nie wiesz ile mam lat więc nie chlap i nie oceniaj.

palyga007
26-02-2011, 09:07
@12345koleszka
Regulamin mówi wyraźnie

Jeden problem jeden temat, a ty poruszasz, aż trzy problemy w jednym temacie.
Sugerowane rozwiązania zostały podane.
W razie kolejnych pytań proszę stosować się do założeń regulaminu.
W mojej opinii temat został wyczerpany.

@Pefik
Czasami warto się ugryźć w język... :)

Zamykam.