PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - Wyszukiwanie wg parametrów - cena



sake1
25-02-2011, 19:51
Witam

Czy ktoś może wie co i jak trzeba zmieniać aby "Wyszukiwanie wg parametrów" po cenie, wyszukiwało po cenie brutto a nie po cenie netto.

palyga007
26-02-2011, 00:36
W bazie przechowywane są ceny netto. Także nie za bardzo widzę możliwość wykonania czegoś takiego.

sake1
26-02-2011, 11:13
Wg mnie to tak na szybko wymyślone, to jakaś operacja (iloczyn podatku i cenny netto) i porównanie jej z wartością z formularza w zapytaniu MySQL ale nie wiem czy da się coś takiego zrobić.

palyga007
26-02-2011, 13:35
no tak tylko, żeby zrobić coś takiego to należałoby (o ile się nie mylę)
1.pobrać ceny wszystkich produktów z bazy
2.pomnożyć pobrane ceny razy podatek
3. Przeszukać tak powstałą tablicę.

Także 1 linijką kodu się tego nie zrobi o ile jest w ogóle sens bawić się w coś takiego.

sake1
26-02-2011, 15:36
Potrzebuję jeszcze podpowiedzi, w którym pliku znajduje się takie zapytanie, wyszukiwanie?

palyga007
26-02-2011, 15:48
@sake1
Jeśli mogę zapytać to jaka jest twoja znajomość PHP?
Jeśli dobra to sam sobie znajdziesz ten plik, a jeśli słaba to go nawet nie szukaj bo sorki ale.. pewnie i tak sobie z tym nie poradzisz.

sake1
26-02-2011, 16:48
Na co dzień nie programuję w PHP ale coś wiem, już nie jedną linijkę napisałem i modyfikowałem kod w Joomli i jej rozszerzeniach.

W kat. administrator\components\com_virtuemart\html\shop. parameter_search_form.php
ale tu wg mnie nie ma zapytania które wyszukuje wg ustawień w formularzu

stawiam że tutaj
administrator\components\com_virtuemart\classes\ps _product_type_parameter.php
ale na razie jeszcze nie zrozumiałem dokładnie tego kodu

sake1
08-04-2011, 15:33
Pytanie nadal aktualne!

Czy ktoś może wie co i jak trzeba zmieniać aby "Wyszukiwanie wg parametrów" po cenie, wyszukiwało po cenie brutto a nie po cenie netto.

Czy nikomu nie przeszkadza/potrzebne wyszukiwanie po cenie netto chociaż w sklepach przeważnie są ceny brutto.