PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder - przypominanie hasła



libia
26-02-2011, 01:36
Witam
Kilka dni temu zainstalowałam CB na stronie. Miałam kilka problemów ale udało sie skonfigurować tak aby w miarę wszystko działało no wraz ze spolszczeniem. Problem pojawił się przypadkiem kiedy użytkownik chciał odzyskać/przypomnieć hasło. Wypełnia rubryki tzn login i adres mail. Strona informuje go że wiadomość została wysłana, a tymczasem do użytkownika na pocztę nic nie dochodzi. Sprawdzałam to na przykładowych kontach i jest podobnie, mimo że inna korespondencja dochodzi. Po kilka razy sprawdzałam ustawienia ale nie wiem czy to wina CB czy trzeba coś zmienić w innych komponentach. Dodam że mam zainstalowane forum kunena które jest prawidłowo zintegrowane z CB. Jednak i tam przypominanie hasła nie działa.

Inny problem jaki odkryłam to nagłówki w mailach przychodzących ze strony tzn w trakcie rejestracji. Mam ustawione że linki rejestracyjne mają przychodzić z adresu admin@mojastrona.pl
Tymczasem w wiadomościach jest coś takiego:
Od:mój_login_do_panelu_administracyjego@nazwa_fir my_hostingowej.pl
w imieniu:admin@mojastrona.pl
do:uzytkownik@firma_hostingowa.pl
Czy jest możliwość wprowadzenia zmian aby w nagłówkach adresu nadawcy nie było konta domyślnego tzn mój_login_do_panelu_administracyjego@nazwa_fir my_hostingowej.pl
w joomli mam ustawione obsługa poczty funkcja pocztowa php, bo pod poczta smtp wyrzuca błędy
Pisałam do administratora firmy hostingowej i powiedziano mi że problem leży w kodzie skryptu, a wg nich wszystko będzie dobrze działać jeśli będzie ustawione na poczta smtp

Szukałam rozwiązań w necie przez 3 dni i nie znalazłam podobnego problemu

libia
28-02-2011, 12:01
Nadal pracuję nad rozwiązaniem problemu, ponieważ po kilku dniach korespondencji z firmą hostingową nic nie wynika, działa to na zasadzie odbijania piłeczki.
Firma hostingowa twierdzi że konfigurując w joomli pocztę na funkcja pocztowa php, zawsze w nagłówkach wiadomości będzie widoczny domyślny adres serwera tzn mój_login_do_panelu_administracyjego@nazwa_fir my_hostingowej.pl. Twierdzą że rozwiązaniem problemu będzie ustawienie na pocztę SMTP. Tymczasem przy takim ustawieniu CB i aicontactsafe wyrzuca błąd i w ogóle wiadomości nie dochodzą. Nie jestem ekspertem a raczej raczkuję w tym temacie ale wszystko wskazuje na to że musi być funkcja pocztowa php bo przynajmniej z formularza kontaktowego wiadomości dochodzą do odbiorcy.

W desperacji założyłam konto na darmowym hostingu, zainstalowałam joomle, te same komponenty, to samo ustawienie (pod tamte parametry serwera) i na ironię wszystko chodzi bez zarzutów. Wnioskuję teraz że z darmowymi serwerami nie ma tyle problemów co z płatnymi :up:

czajna
10-03-2011, 22:17
Mam ten sam problem, a korzystam z usług ovh. Rozwiązałeś może swój problem?

libia
11-03-2011, 00:08
niestety, musiałam odłączyć moduł CB-login, a zainstalowałam mod_yoo_login.
mam obecnie takie ustawienia
joomla-serwer: automatyczne logowanie, obsługa poczty: funkcja pocztowa php (mimo że dostawca hostingowy odradzał)
jako moduł do logowania, rejestracji przypominania loginy/hasła włączony jest mod_yoo_login
kunena forum: zakładka integracja: logowanie i rejestracja - joomla, prywatne wiadomości -> community builder (użyteczny tylko od zaplecza)
w kunena rejestracja i logowanie nie było możliwości innego ustawienia poza joomla lub CB które nie działało prawidłowo, więc ustawiłam na joomla
przy takim ustawieniu, wszystko gra, ale nadal przy rejestracji i przypominiu poczta wysyłana jest z domyślnego konta, tzn mój_login_do_panelu_administracyjego@nazwa_fir my_hostingowej.pl
doinstalowałam dodatek osolCaptcha, by ograniczyć tworzenia fikcyjnych kont
ubolewam nad tym że przy ustawieniach z joomla, proces rejestracji jest bardzo ograniczony, a zależało mi na bardziej rozbudowanym