PDA

Zobacz pełną wersję : SobiPro już 28 lutego



PiotrWrona
26-02-2011, 18:34
Ja wiecie lub nie 28 lutego ma ukazać się SobiPro RC1. Jest to nowa wersja komponentu sobi2 przystosowana pod joomle 1.6. Nowy Komponent da nam do dyspozycji między innymi:
tworzenie niezależnych katalogów produktów (nie będą potrzebne klony)

Każdy z katalogów będzie mógł mieć własny szablon, własne cenny, własne pola wpisów.

Jeden z większych plusów Nowego sobipro to możliwość za awansowanego wyszukiwania. Każdy katalog może wyszukiwać według własnych opcji.

Polecam zapoznać się z demo i przygotować się na poniedziałkowe instalowanie nowego genialnego komponentu pod joomle 1.5 i 1.6

https://demo.sobi-pro.eu/

mjmartino
26-02-2011, 20:01
RC1 to Realise Candidate co nie znaczy że jest wersją stable a do wersji finalnej mogą wejść jeszcze zmiany.
Generalnie dzięki za info.

PiotrWrona
26-02-2011, 20:19
Nie jest to wersja stabilna la na pewno lepsza od wersji Beta a komponent jest na tyle ciekawy że warto wypróbować.

PeFik
27-02-2011, 14:08
Dzięki za newsa, fajnie wiedzieć takie rzeczy, tym bardziej że na stronie projektu w dziale Newsy cisza w tym temacie, aż wstyd normalnie, ja rozumiem że dyskusja na forum, ale ....

PiotrWrona
27-02-2011, 14:40
Twórcy Sobi więcej niusów umieszczają na swoich profilach na Facebooku i Ttweeterze

PiotrWrona
28-02-2011, 16:16
Właśnie testuję SobiPRO i powiem wam że dzięki temu komponentowi będzie można zrezygnować z kilku innych. Dla mnie bomba. Oby do wersji stabilnej.

http://sobipro.sigsiu.net/download/sobipro/52-SobiPro-Full

neo_fox
01-03-2011, 20:22
Statusem RC za bardzo bym się nie sugerował. Duża ilość komponentów do Joomla!, nawet tych bardzo popularnych, w wersji "stable" nie jest nawet w przybliżeniu tak stabilna jak SobiPro w wersji RC.
Nie żebym się przechwalał :podstep: ale dostaliśmy sporo takich opinii z J-World już odnośnie wersji beta.

U nas RC oznacza tyle tylko że SobiPro musi być jeszcze "dopieszczone" i kilka małych błędów musi zostać poprawionych. Chwilowo przykładowo wiem że edytor szablonów nie działa poprawnie.
Poza tym pod PHP 5.2.9, SobiPro nie działa wcale ze względu ..... na bug w tej wersji PHP :blink:
Natomiast nie mam żadnych wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa. Było nie było prawie cała strona http://sobipro.sigsiu.net/ jest oparta na SobiPro :D

Zmian w strukturze bazy danych czy strukturze kodu raczej też nie będzie. Tylko poprawki.
Następne zmiany będą w wersji 1.1

PiotrWrona
01-03-2011, 22:01
Chwilowo przykładowo wiem że edytor szablonów nie działa poprawnie.


Nawet bardzo nie poprawnie....

Radku mam takie pytanie bo nie mogę znaleźć tego w SobiPRo czy można włączyć dodawanie wpisów tylko dla użytkowników zarejestrowanych? Szukałem w ACL ale nie widzę takiej funkcji.

neo_fox
01-03-2011, 22:15
Pewnie że można:

3753

PiotrWrona
01-03-2011, 22:28
Dzięki Radku właśie przed sekundą udało mi się to ustawić ale i tak dzięki za radę. Twój komponent w moim najnowszym projekcie naprawdę za oszczędzi sporo pracy. Już nie mogę się doczekać jakiś ciekawych modułów i dodatków......


Jednym słowem kawał świetnej roboty.

nikszal
01-03-2011, 22:48
Ja mam inne pytanie. Jak bardzo błędy w System Check:

Web Server
Name and Version - Cannot determine the Apache version. Please ensure that you are using at least Apache 2.0.0.

PHP Settings / Info
System Command - System program execution should be enabled

MySQL Settings / Info
Version - The recommended MySQL version is 5.1.0 but the installed version is 5.0.91

wpływają na pracę komponentu?

neo_fox
01-03-2011, 22:50
Jednym słowem kawał świetnej roboty.

Dzięki :D

neo_fox
01-03-2011, 22:51
wpływają na pracę komponentu?

nie. Możesz spokojnie zignorować ;)

PeFik
02-03-2011, 12:38
Cześć Radek, wiadomo pi razy oko, czy RC2 będzie jeszcze w marcu i co z płatnościami wbudowanymi?

Dodałem info o SobiPro i na blogu i GavickMagazine, bo na prawdę warto, grzechem było by nie wpomnieć.

PiotrWrona
02-03-2011, 13:47
Radku jeszcze jedno pytanie. Można ustawić by wpis był wyświetlany przez x dni ale czy da się ustawić by już te wpisy nie wyświetlane były automatycznie kasowane ?

neo_fox
02-03-2011, 14:10
Cześć Radek, wiadomo pi razy oko, czy RC2 będzie jeszcze w marcu i co z płatnościami wbudowanymi?


To praktycznie zależy od tego ile, i jak poważnych, problemów z RC1 się pojawi. Na razie jest ich niewiele.
Co do płatności to na razie jest tyko przelew bankowy i zwykły PayPal. Ale interface do aplikacji jest w stosunku do Sobi2 znacznie bardziej rozwinięty także napisanie innych Aplikacji do tego celu nie powinno być wielkim problemem.



Dodałem info o SobiPro i na blogu i GavickMagazine, bo na prawdę warto, grzechem było by nie wpomnieć.


Widziałem i wielkie dzięki Ci za to :up:

neo_fox
02-03-2011, 14:10
Radku jeszcze jedno pytanie. Można ustawić by wpis był wyświetlany przez x dni ale czy da się ustawić by już te wpisy nie wyświetlane były automatycznie kasowane ?

Na razie nie.

PiotrWrona
02-03-2011, 15:47
Na razie nie ale planujecie taką funkcję w kolejnej wersji lub jakiś dodatek do tego ?

neo_fox
02-03-2011, 16:39
Prawdopodobnie, ale jeszcze nie wiem jak dokładnie i kiedy

PeFik
02-03-2011, 17:18
Automatyczne kasowanie wpisów ma swoje plusy : mniejsza baza danych, ale i minusy: ponieważ użytkownik & administrator ma wgląd w archiwum, jak na allegro,ebay w listę wszystkich historycznych transakcji

Grumens
02-03-2011, 21:17
Czy istnieje spolszczenie do SobiPro? Nigdzie nie znalazłem. Na swoje potrzeby przetłumaczyłem google translatorem, ale wolałbym tłumaczenie profesjonalne.

PiotrWrona
02-03-2011, 22:04
Automatyczne kasowanie wpisów ma swoje plusy : mniejsza baza danych, ale i minusy: ponieważ użytkownik & administrator ma wgląd w archiwum, jak na allegro,ebay w listę wszystkich historycznych transakcji

Tu się z tobą zgodzę. Ale mi SobiPro przypadł na tyle do gustu że jeden z katalogów chciałbym użyć jako mini ogłoszenia. Więc ta funkcja na pewno kiedyś się przyda.
Mam nadzieję że twórcy kiedyś też pomyślą o dodatku do sobipro integrującym go z JomSocial (Wyświetlanie ostatnich wpisów użytkownika w profilu lub wyświetlanie losowych wpisów z danej kategorii) jeśli coś takiego powstanie i będzie w rozsądnej cenie ja będę pierwszy po zakup.


Czy istnieje spolszczenie do SobiPro? Nigdzie nie znalazłem. Na swoje potrzeby przetłumaczyłem google translatorem, ale wolałbym tłumaczenie profesjonalne.
Spolszczenia na chwilę obecną brak z tego co wiem. Ja jak będzie się mi nudzić zrobię coś i wrzucę na forum to będziesz mógł sobie dopracować.

skicek
03-03-2011, 12:00
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przeniesienia danych z sobi2 do sobipro ?
w komponencie nie znalazłem nigdzie takiej opcji.

PiotrWrona
03-03-2011, 13:33
Jeszcze nie ma takiej możliwości ale Twórcy zapewniają że ma coś takiego powstać.

PeFik
03-03-2011, 16:49
do Sobi2 jest integracja z JomSocial, więc z pewnością ta sama firma zrobi dla SobiPro jak wyjdzie stabilne wydane, już ja o to zadbam, jako fan JS i SP

PiotrWrona
03-03-2011, 16:51
do Sobi2 jest integracja z JomSocial, więc z pewnością ta sama firma zrobi dla SobiPro jak wyjdzie stabilne wydane, już ja o to zadbam, jako fan JS i SP

Tak ale ta pod sobi2 nie jest najciekawsza a że sobipro jest czymś wyjątkowym to i ta integracja przydała by się bardziej rozbudowana. Ale o to się nie martwię bo Ekipa SobiPro na pewno się postara

PeFik
03-03-2011, 16:57
Ciekawe czy będą wyścigi tłumaczy, kto szybciej przetłumaczy SobiPro i wystawi na allegro po 9,99, albo drożej i będą się licytować o 1 PLN.
Ba mogę się założyć, że za 1-2-3-4 tygodnie znów na allegro zaroi się od ofert autorski system ogłoszeń za jedyne xxx zł, aukcja .... wiecie na czym, hehehe.

---------- Post dodany o 15:57 ---------- Poprzedni post był o 15:56 ----------


Tu się z tobą zgodzę. O dzięki, miło mi.

neo_fox
09-03-2011, 14:11
Czy istnieje spolszczenie do SobiPro?

Teraz jest: http://sobipro.sigsiu.net/download/languages/101-Polish-Language :)

PiotrWrona
09-03-2011, 14:56
Radku jesteś wielki :DD

Grumens
10-03-2011, 10:49
Teraz jest: http://sobipro.sigsiu.net/download/languages/101-Polish-Language :)
Dziękuję serdecznie :)

benio07
11-03-2011, 11:42
Na joomla 1.6 mam taki błąd
403 - An error has occurred.

UNAUTHORIZED_ACCESS

neo_fox
11-03-2011, 23:16
Na joomla 1.6 mam taki błąd
403 - An error has occurred.

UNAUTHORIZED_ACCESS

http://www.sigsiu.net/forum/sobipro-public-community-board/error-403-whenever-i-tried-to-access-sobipro/msg96670/#msg96670

kaliagawa
27-03-2011, 18:07
Witam
Chciałbym wypróbować sobipro ale podczas instalacji napotykam się na takie błędy (joomla 1.5.22) wie ktoś w czym problem ?




JInstaller::install: Błąd SQL DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_sobipro_category` ( `id` int(11) NOT NULL, `position` int(11) DEFAULT NULL, `description` text, `parseDesc` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2', `introtext` varchar(255) NOT NULL, `showIntrotext` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2', `icon` varchar(150) DEFAULT NULL, `showIcon` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2', PRIMARY KEY (`id`) ) DEFAULT CHARSET=utf8;
SQL = CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_sobipro_category` (
`id` int(11) NOT NULL,
`position` int(11) DEFAULT NULL,
`description` text,
`parseDesc` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2',
`introtext` varchar(255) NOT NULL,
`showIntrotext` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2',
`icon` varchar(150) DEFAULT NULL,
`showIcon` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2',
PRIMARY KEY (`id`)
) DEFAULT CHARSET=utf8;
Komponent Zainstaluj: Błąd SQL, brak lub niezrozumiały plik .sql DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_sobipro_category` ( `id` int(11) NOT NULL, `position` int(11) DEFAULT NULL, `description` text, `parseDesc` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2', `introtext` varchar(255) NOT NULL, `showIntrotext` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2', `icon` varchar(150) DEFAULT NULL, `showIcon` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2', PRIMARY KEY (`id`) ) DEFAULT CHARSET=utf8;
SQL = CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_sobipro_category` (
`id` int(11) NOT NULL,
`position` int(11) DEFAULT NULL,
`description` text,
`parseDesc` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2',
`introtext` varchar(255) NOT NULL,
`showIntrotext` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2',
`icon` varchar(150) DEFAULT NULL,
`showIcon` enum('0','1','2') NOT NULL DEFAULT '2',
PRIMARY KEY (`id`)
) DEFAULT CHARSET=utf8;
Error Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering

neo_fox
01-04-2011, 23:23
Witam
Chciałbym wypróbować sobipro ale podczas instalacji napotykam się na takie błędy (joomla 1.5.22) wie ktoś w czym problem ?

Prawdopodobnie w tym że twój dostawca usług albo daje Ci kiepski serwer albo limituje połączenia: http://www.sigsiu.net/faq/what_does_-mysql_server_has_gone_away-_mean.html

PeFik
02-04-2011, 12:31
juz jest kolejna RC2, zatem nim zaczniesz człeku młody marudzić - pobierz nowa wersje.