PDA

Zobacz pełną wersję : [Phoca Gallery] Problem z instalacją na serwerze z bazą danych MySQL 5.5.8.



BelHeI
27-02-2011, 10:38
Witam,

jakiś czas temu, na moim serwerze[business starter z home.pl] zrobili aktualizację baz danych MySQL do wersji 5.5.8.
Ten zabieg, przyniósł wiele problemów dla użytkowników Joomla!.
Joomla! musiałem zainstalować z poziomu autoinstalatora na serwerze, bo ręcznie, po FTP, wywalało błędy, że nie istnieje baza danych MySQL, która fizycznie była utworzona, lecz w wersji 5.5.8.

Próbuję jakoś omijać owe problemy związane z nowszą wersją MySQL, lecz nie potrafię poradzić sobie z poprawną instalacją Phoca Gallery.
Podczas instalacji Phoca Gallery, wyskakuje taki o to komunikat:
http://wklej.to/m4DXG

Analizowałem owy problem z obsługą techniczną home.pl i zaproponowali mi taką o to radę:

Jest to zwiazane z nieaktualnoscia aplikacji joomla.

Na stronie projektu znajduje sie juz odpowiednie zgloszenie jakie jest realizowane przez developerow aplikacji. Zgloszenie znajduje sie pod adresem:
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/tracker/?action=TrackerItemEdit&tracker_item_id=24691

Dotyczy ono braku kompatybilnosci aplikacji z aktualna stabilna wersja bazy danych MySQL 5.5.8.

Tymczasowym rozwiazaniem proponowanym przez autorow aplikacji jest zmiana w plikach instalacyjnych .sql skladni tworzacej tebele. Zmiana jaka nalezy wprowadzic to zamina wpisow TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM.

A więc postanowiłem skorzystać z tymczasowego rozwiązania i zmienić plik "install.sql", który znajduje się w komponencie Phoca Gallery. ale owy plik jest pusty i nie mam możliwości zamiany wpisów TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM.


Co mam w takim przypadku zrobić?

mjmartino
27-02-2011, 15:44
Poszukaj na forum było w tym tygodniu poruszane kilka krotnie!

BelHeI
27-02-2011, 18:59
Aha, czyli nic nie da się z tym zrobić, chyba, że zmiana hostingu... :/

mjmartino
27-02-2011, 20:06
Aha, czyli nic nie da się z tym zrobić, chyba, że zmiana hostingu... :/
ehh .. nic nie czytasz .. nic
SQL jest w katalogu \controllers\phocagalleryinstall.php <-tutaj i tutaj zmień na ENGINE
Było na forum pisałem i dalej jest wystarczy poszukać ..
Pozdrawiam.