PDA

Zobacz pełną wersję : Templatka z 1.5 w 1.6?



BelHeI
27-02-2011, 12:58
Witam,

czy jest możliwość instalacji templatki dla Joomla! 1.5 do 1.6?

Pozdrawiam.

a_m
27-02-2011, 13:02
Po opisywanych gdzie niegdzie (linki również znajdziesz na forum) przeróbkach, ale wtedy to będzie już szablon dla J! 1.6

BelHeI
27-02-2011, 13:13
A można prosić o owe linki?
Dodam, że możliwość migracji przy jUpgrade odpada, gdyż nie działa na serwerach home.pl.

PeFik
27-02-2011, 14:14
zawsze można to zrobić tak: robisz pełną kopię strony, przenosisz na inny serwer lub localhost, robisz migracje i jeśli działa i spełnia twoje wygórowane oczekiwania, przenosisz na home.pl
Poza tym home homowi nie równy, okazuje się że są lepiej i gorzej wyposażeni.

A co do szablonów, zależy jaki użyjesz, jeśli kupiony, masz szansę że albo już jest, albo w ciagu tygodni będzie wersja pod 1.6, tak jak to robią znane firmy z branży.
A jeśli to jakiś prosty lub samoróbka, to za kilkadziesiąt piw ktoś ci przerobi, albo sam to zrobisz, jak się uprzesz.

JUpgrade już jest w wersji 1.0, skargi na home do home, a nie tu na forum, bo to nic nie zmienia, :P

BelHeI
27-02-2011, 14:50
A JUpgrade nie zrobi konwersji szablonu do 1.6?

Co do home.pl, to już nie jednokrotnie pisałem Im, ale za każdym razem mówią, że problem jest po stronie twórców aplikacji i nie wspierają tego typu problemów.

PeFik
27-02-2011, 16:58
Skoro Home nie pomoże to może ty im podziękuj. Pytanie kluczowe, czy aby na pewno potrzebujesz migrować? Choć 2 powody.

Oraz wracając do pytanie pierwszego o jaki szablon dokładnie ci chodzi, bo tak hipoteza goni hipotezę.

BelHeI
27-02-2011, 18:26
Po co chcę migrować? Chcę przede wszystkim, zachować szablon i szukam właśnie sposobów, jak to zrobić.

Dokładnie o ten szablon:
http://www.templatki.com/component/remository/?func=fileinfo&id=1965

P.S.
A co do home, to mam jeszcze trwającą umowę i nie mogę zmienić hostingu[a za dwa płacić nie będę ;p].

PeFik
27-02-2011, 18:31
to nie rozumiem, w czym problem, napisz do autora tego szablonu z pytaniem czy planuje wydać zaktualizowaną wersje, a jeśli nie to możesz do przekonać, że warto. Nim zmigrujesz jeszcze trochę czasu to potrwa, czyż nie.

BelHeI
27-02-2011, 18:56
A jak twórca szablonu "club dance" nie będzie robił konwersji, to można zrobić ową konwersję poprzez JUpgrade?

PeFik
27-02-2011, 20:41
spróbuj na localhoście będziesz wiedział, a nic nie stracisz oprócz 10-15 min.

tomeekm
16-04-2011, 10:30
Witam!
Mam pewien problem, przerobiłem szablon z J! 1.5 do J1.6 i działa on poprawnie tylko jeśli skopiuje pliki do katalogu z ustawionym domyślnie szablonem (pliki domyślnego szablonu usuwam). Instalacja przerobionego szablonu przebiega poprawnie i kończy się komunikatem, "szablon zainstalowany poprawnie" W czym może być problem?

palyga007
16-04-2011, 11:12
Albo jest za wcześnie, albo ja nie potrafię ogarnąć co Ty piszesz...
Spróbuj to napisać jeszcze raz. Bo ja nie rozumiem. Zainstalowano poprawnie a ty szukasz problemu... to gdzie ten problem?

tomeekm
16-04-2011, 16:24
Eh, może i ja za wcześnie pisałem :)
Chodzi o to, że mam ustawiony domyślny szablon pod nazwą np. szablon_1. Instalacja mojej templatki o nazwie szablon_2 tak jak pisałem kończy się komunikatem "szablon zainstalowany pomyślnie" ale po ustawieniu jej na domyślną wyświetla się tylko górna część. Poprawnie działa jeśli z katalogu o nazwie szablon_1 (który ustawiony jest jako domyślny) usunę wszystkie pliki i tam skopiuje pliki z templatki o "szablon_1" wszystko jest ok. Czyli co trzeba zrobić aby działał on bezpośrednio po pomyślnej instalacji i ustawieniu go jako domyślny. Korzystam z najnowszej wersji JAMP :)
Pzdr :)