PDA

Zobacz pełną wersję : Pisanie artykułu - po enterze od razu nowy akapit



egze
27-02-2011, 13:30
Witam,
jestem nowicjuszem i mam następujący problem: pisząc artykuł chcę przejść do następnej linijki, a wtedy edytor rozpoczyna nowy akapit i jak gdyby przeskakuje o linijkę niżej, tak, jakbym wcisnął enter dwa razy. Kod źródłowy wygląda wtedy tak:


<p>test</p>
<p>test 2</p>
<p>test 3</p>

Nie wiem gdzie to wyłączyć, ani co z tym zrobić. Jest tak od początku, od kiedy zainstalowałem joomlę. Szukałem tu na forum i na wiki.joomla.pl, ale nic z tego. Ktoś ma jakiś pomysł?

aha, używam wersji 1.5.20, o ile to ma znaczenie

pelirrojo
27-02-2011, 13:42
też jestem nowicjuszem i nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj zamiast enteru przycisnąć enter+shift

egze
27-02-2011, 13:47
Jesteś genialny! Ale mimo wszystko da się to jakoś wyłączyć? Upierdliwe jest wciskanie za każdym razem enter+shift...

edit: jeszcze jedno, jak wklejam tekst, to oczywiście również w miejscu, gdzie powinien być zwykły enter pojawia się akapit... Nie mam cierpliwości do poprawiania każdego entera, więc proszę o jakąś podpowiedź

pelirrojo
27-02-2011, 15:30
czy to się da wyłączyć? ..nie wiem, ja po prostu daje enter +shift jak chcę pisać linijkę niżej,
co do wklejanego tekstu to zawsze przepuszczam go przez notatnik, który usuwa wszelkie dotychczasowe formatowanie

Jola
27-02-2011, 19:38
Witam,
jest coś takiego jak ustawienia edytora, a tam wybór: Nowe linie - domyślnie element p.
Jeśli wybierzesz element br - będziesz miał wymarzone przejście do nowej linii.