PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś już zainstalował jakiś komponent na joomla 1.5



dawkak
18-10-2006, 09:56
Mam pytanie czy komuś się udało zainstalować jakiś komponent czy nawet templatke na joomli 1.5 Beta. Ja próbuję i żaden niechcę się zainstalować.



Zainstalowałem jeszcze raz od nowa wszystko i udało się. Zainstalowałem mod gg, skype i działa, joomlastats także z tym, że niektóre miniaturki się nie wyświetlają ale reszte jest ok.
bot_optymization także.

Z templatkami jest różnie
lite-blue-grey nie działa
tc95 zainstalowane i wyświetla się tylko część wyskakują jakieś tam błędy (kwestia poprawienia pliku index chyba)
auto corporate z lekkimi błędami
simply blog właściwie bez błędów
JF K3 Blue całkowicie bezbłędnie
wds motoryzacja nawet się nie zainstalowała
247extender "wjechała" idealnie z e r o błędów
solartransport idealnie

Małe spostrzeżenie jeżeli templatka jest naprawde dobrze zrobione nie będzie z nią problemów no może przy niektórych drobne poprawki z innymi można dać sobie spokój

Z templatkami chyba narazie starczy


Później napiszę jak z innymi komponentami

yacenty
18-10-2006, 10:31
Udalo sie:)
noah i jakis szablonik,
probowalem tez sobiego i niestety nie dalo rady :(
przy instalacji szablonu wywalil chyba ze 30 ostrzezen ale zainstalowal i szablonik dziala

pozdrawiam
YacentY

nexus246
19-10-2006, 14:03
Z tym instalowaniem to troche chyba nie ma sensu. Zmienia się API i nie ma kompatybilności z wcześniejszymi wersjami Joomli.

yacenty
19-10-2006, 14:11
wlasnie sprawdzilem, zainstalowal sie, dal sie skonfigurowac ale niestety nie da sie z niego korzystac :( wycofuje to co napisalem wczesniej

dawkak
19-10-2006, 20:53
joomlaxplorer działa

joomap działa ale wyrzuciło jakiś drobny błąd ale nie na stronie ale w panelu administracyjnym

pony gallery mimo iż się zainstalował bez błędu niemożna nawet utworzyć kategorii(zaliczam że nie działa)

obiwan13
20-10-2006, 00:48
Witam

Próbowałem cokolwiek zainstalować do nowej wersji, ale cały czas pojawia się taka informacja: You Must Enable Legacy Mode In Global Config To Complete This Task
Czy wszyscy mają taki komunikat, a jeśli nie to czym może n być spowodowany??
Najbardziej dziwi mnie to, że dodatki nie są kompatybilne z nową wersją bo w ten sposób to co do tej pory zostało zrobione przepadnie :(

zwiastun
20-10-2006, 01:16
A to na pewno błąd? A może po prostu komunikat, co trzeba koniecznie włączyć w konfiguracji globalnej czy ogólnej czy podstawowej, żeby to zadanie, które Joomla ma wykonać, zostało wykonane?

e-maniek
20-10-2006, 01:29
niedługo umre

dawkak
20-10-2006, 09:20
Żeby coś zainstalować trzeba w ustawieniach zaznaczyć na YES
w site-configuration-server obydwa na tak i wtedy można instalować

Enable Legacy Mode Yes Enable XML-RPC Yes

zapomniałem podać że robie to na próbnej stronie www.pautos.ovh.org możecie sobie zobaczyć jak to wygląda teraz

safemode
15-11-2006, 09:56
Oczywiście, że dla wiekszości szablonów i komponentów trzeba włączyć tryb zgodności ze starszą wersją.

Ale nie wszystkie komponenty zadziałają.
Z testowanych przeze mnie, niestety muszę wymienić Virtuemart :(
Nie działa ani w trybie zwykłym ani w trybie LEGACY...

Ale podobno trwają intensywne prace nad wersją kompatybilną z 1.5.

dawkak
16-11-2006, 10:36
a którą wersje testowałeś ta nieby jest zgodna z 1.5 (ja tej nietestowałem) http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,129/Itemid,35/

safemode
16-11-2006, 15:22
Bzdura, nie jest zgodna.
Zainstalować się i owszem, daje ale używać się nie da.
Dopiero od wersji 1.1 VM, która jest w fazie wczesnych testów, można używać VM z J1.5.
Zresztą zobacz tutaj.
http://virtuemart.net/index.php?option=com_content&task=view&id=224&Itemid=57

Pozdrawiam.

jaromiko
25-06-2007, 23:19
Żeby coś zainstalować trzeba w ustawieniach zaznaczyć na YES
w site-configuration-server obydwa na tak i wtedy można instalować

Enable Legacy Mode Yes Enable XML-RPC Yes

zapomniałem podać że robie to na próbnej stronie www.pautos.ovh.org (http://www.pautos.ovh.org) możecie sobie zobaczyć jak to wygląda teraz


Mam pytanie gdzie to trezba zmienic probowałem w joomli 1.5 beta czy jakos tak i wogole tego niema ;) niech koleg aposci napriva odpowiedz admin@apsyda.com

jaromiko
25-06-2007, 23:20
Szukam forum dyskusyjnego dla joomla 1.5 itd co doradzicie ojcowie ;)

PanYeti
13-01-2008, 14:12
Żeby coś zainstalować trzeba w ustawieniach zaznaczyć na YES
w site-configuration-server obydwa na tak i wtedy można instalować

Enable Legacy Mode Yes Enable XML-RPC Yes


W Global Configuration nie ma takiej opcji a nigdzie indziej nie ma czym pokręcić.

foruser
14-01-2008, 10:28
Trochę jednak działa:
www.donderland.pl (http://www.donderland.pl)
Ukłony.

chloe
24-01-2008, 14:36
Probowalam wlaczyc Legacy mode stosujac sie do instrukcji z tej strony: http://www.mydigitallife.info/2007/11/29/how-to-enable-legacy-mode-in-joomla-15/
jednak po wlaczeniu legacy na joomla 1.5 z templatka dj-0013 zamiast strony glownej wyszla mi pusta strona z bledem: Fatal error: Cannot redeclare sefreltoabs() in (...)ftp/domena/templates/dj-0013/index.php on line 4

Czy to znaczy, ze ta templatka nie dziala przy Legacy mode? :/

foruser
24-01-2008, 14:41
Cześć.
Jeżeli chodzi o Legacy, to nie brał bym tego jako jakieś panaceum na wszystko.
Jest tak, że raz działają rzeczy ze starych systemów, raz nie działają.
Wszystko zależy od konstrukcji templatki.
Musisz poszperać dalej...
Jest już trochę templatek dla J1.5...

Powodzenia.

exciter
16-03-2008, 23:51
Pomoże ktoś??? Fatal error: Cannot redeclare sefreltoabs() in /srv/www/vhosts/bla.bla.bla/httpdocs/templates/dj-0013/index.php on line 4

Legacy mode nic nie pomaga

foruser
17-03-2008, 00:06
A co próbowałeś zainstalować?

exciter
17-03-2008, 11:28
Jak to co :) templatkę dj-0013 i mam ten sam problem co chloe :( a bardzo zależy mi na tej templatce

foruser
17-03-2008, 11:45
U mnie ta templatka chodzi dobrze.

exciter
17-03-2008, 11:57
Kurdę a ja nie wiem co u mnie jest grane :( wywala komunikat Fatal error: Cannot redeclare sefreltoabs() in srv/www/vhosts/bla.bla.bla/httpdocs/templates/dj-0013/index.php on line 4 Próbowałem już z legacy mode ale to nie pomaga za kazdym razem wywala komunikat

foruser
17-03-2008, 11:59
A którą masz wersję Joomla?

exciter
17-03-2008, 12:14
Joomla! 1.5.1 Production/Stable [ Seenu ] 8-February-2008

exciter
19-03-2008, 01:35
ma ktoś jakiś pomysł? Co zrobic aby ta templatka działała?

Szibena
19-03-2008, 13:36
VM 1.1 już jest i działa z J! 1.5.

Martinesss
20-03-2008, 11:44
Ma ktoś już zainstalowany na 1.5 jakiś dodatek do komentarzy artykułów najlepiej już PL.

They
20-03-2008, 23:59
witam

mi nie dziala komponent seyret 0.2.7.8 -nowa wersja dla joomli 1.5.1
niestety w instalacji pojawia biala strona i brak polaczen.

sprobowalem wlaczyc tryb system legacy i nie pomoze.

Macie jakies rozwiazanie ?

0fmymind
26-04-2008, 23:09
Miałem ten sam problem z błędem. Wyskakuje on przeważnie na darmowych serwerach, a dlaczego? Otóż instalator nowej joomli w wersjach 1.5.x nie sprawdza CHMOD-ów (jeżeli nie wiecie co to chmod to poszukajcie na forum), czyli musicie sami je ustawić przez FTP. Do których folderów? Musicie poszukać bo już nie pamiętam, ale do tych samych co w Joomla 1.0.x, tylko pare nie bo takich w tej wersji już nie ma. CHMOD-y ustawcie najlepiej na 644. Jeżeli macie jakieś pytanie to piszcie na PW

kurtz
26-04-2008, 23:51
na 777 ? a skąd ta teoria ?

waderski
27-04-2008, 10:06
Czytam tego posta i nie wiem co czytam, chyba iloraz inteligencji muszę sobie znowu zmierzyć.
Przeczytajcie tego pouczającego posta:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=17992&highlight=wi%C4%99cej
A tak na marginesie na tej stronie:
http://extensions.joomla.org/ pojawia się dziennie po kilka dodatków NATIVE dla 1.5 Tempo imponujące, nawet się takiej dynamiki nie spodziewałem.
Chmody wszystkiego na 777 ??? na własnym komputerze czemu nie ale na zewnętrznym serwerze ? BANZAI !!!!!

crazyluki
27-04-2008, 11:04
0fmymind: tragedia - skąd Ty bierzesz te pomysły?

0fmymind
27-04-2008, 14:51
sorki:) z tymi chmodami mi sie pomylilo :D zamiast 644 napisalem 777. ale ze mnie glupek. a dlaczego wszystkie foldery? nie wiem, nie mialem czasu za bardzo zeby patrzec ktore zmienilem, ale napisalem ze lepiej nie zmieniajcie. napisalem zeby poczekac az ktos napisze. a pomysly biore z glowy :)

PS: nie wiedzialem ze takie zainteresowanie wzbudze :D

crazyluki
27-04-2008, 15:14
wzbudziłeś zainteresowanie bo 3 razy coś źle napisałeś, a kłamstwo wielokrotnie powielone jak sam wiesz staje się prawdą. i musieliśmy stanowczo zareagować, by inni nie powielali Twego błędu:)
pozdrawiam
Łukasz

PanYeti
27-04-2008, 18:28
wzbudziłeś zainteresowanie bo 3 razy coś źle napisałeś, a kłamstwo wielokrotnie powielone jak sam wiesz staje się prawdą. i musieliśmy stanowczo zareagować, by inni nie powielali Twego błędu:)
pozdrawiam
Łukasz
Co mu zrobiliście??? :eek:

kurtz
27-04-2008, 19:41
Co mu zrobiliście??? :eek:zdjęliśmy mu skalp a potem nabiliśmy na pal, jak Azję.

żeby całkowicie zamknąć temat praw dostępu, po długiej konsultacji trwającej od kilku dni, wszystkich i zarazem nikogo, a najbardziej tych których bezmyślność innych w oczy już kole ,,,

decyzją rady programowej, postanawia się co następuje :

temat ustawień praw dostępu do folderów i plików uznaje się za zakończony, publikacją poniższego odnośnika.

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/

powyższe opracowanie przedstawia prawa dostępu do katalogów i plików instalatora Joomla! oraz większości dodatków.

zdarza się, że niektóre dodatki, w szczególności komponenty wymagają innych ustawień. informacje nt. najczęściej znajdują się w załączonym pliku Read Me!

zarządzenie wchodzi w życie z dniem publikacji. kolejne pytania i nowe teorie dot. postawionego tematu, będą ignorowane.


guzik mających proszę o zamknięcie tematu.

sprawdziłem w szukajce wg. słów kluczowych dot. problematyki. po dodaniu tematu postu, wyszukiwarka forumowa klasyfikuje cały temat na 1 szym miejscu.

PanYeti
27-04-2008, 23:00
howgh...
pozostanie ofmymind ;)