PDA

Zobacz pełną wersję : [Problem] Integracja j_p- po integracji nie można logować się na forum



CataractuS
18-10-2006, 14:01
Witam, od dość długiego czasu zarządzam forum storzonym dla grupy znajomych. Forum to phpBB by Przemo 1.12.5, stoi na moim własnym serwerze na prywatnym IP. Tak ok miesiąc temu rozpocząłem próby wykorzystania Joomli do stworzenia obok forum niedużego portalu. Używam Joomli 1.0.11 pl + integracja (początkowo RC1). Na początku wszystko działało bez zarzutu.

Jednak ok 2 tygodnie temu mój serwer zaliczył poważną awarię i byłem zmuszony przeinstalować OS. Wcześniej miałem Debiana, teraz jest Gentoo, Apache2.0 (na Debianie był 2.2), PHP5 + MySQL 4.0.27 (tak samo jak wcześniej) Adresy IP itp. pozostały takie same. Jednak na nowym serwerze integracja Joomli z moim forum nie działa, tzn. po integracji nie można zalogować się na forum. Rejestracja działa, kasowanie użytkowników też, logowanie do joomli również, ale na forum już się nie udaje.

Próbowałem instalacji wszystkiego od nowa w następujące sposoby: 1.forum->przywrócenie bazy->Joomla->integracja (najpierw z RC1, potem jeszcze raz z RC2 i ostatnio z RC3).
2.Joomla PE z forum phpBB-> przywrócenie bazy i plików.
3.Joomla->czyste forum->integracja->obrazki+style+załączniki z starego forum->tabele userów z starej bazy -> wszystko działa. Po przywróceniu struktury forum w ciągu od 30 minut do 3 godzin logowanie siada.

Przeprowadzałem również próby z częściowową integracją (łątając tylko cząść plików), przy niezałatanych plikach components/com_login/login.html.php i modules/mod_login.php da się jeszcze logować na forum (są błędy ale nieprzeszkadzające) czasami również załatanie index.php z joomli powoduje odrazu problem.

Przy próbach czystej instalacji (bez przywracania bazy) wszystko działa jak należy. Stąd podejrzewam, że problem leży w samej bazie...
Na forum używam stylu NoseBleed z zmienionymi kolorami. Na testowym nie pojawiały się problemy.
Zauważyłem również, że logowanie po integracji działa zwykle przy częściowym przywracaniu bazy (tylko tabele od układu forum, treści, userów i albumu). Ale to też działa tymczasowo bo w pewnej chwili logowanie przestaje działać.

Ps. zwykle wraz z problemami z logowaniem pojawiają się w bazie tabele phpbb_config_old i phpbb_config_saved. Ale przy próbach na świeżym forum po wczytaniu zawartości tych kolumn z kopii zapasowej nie było problemów z logowaniem.

Ps2. Przy kolejnych próbach zawsze czyściłem zawartość katalogów cache, tak po wczytaniu bazy jak również przy różnych zmianach w ustawieniach.

stone
18-10-2006, 20:20
To co mi na pierwsze przychodzi do głowy to 'www' w adresie. Sprawdź czy jak masz je wpisane to działa. Jak nie będziemy myślec dalej

CataractuS
18-10-2006, 22:50
hmm...
Serwer narazie dostępny jest tylko pod adresem IP, conajwyżej problem może robić gdzieś niewłaściwie postawiony slash. Ale wydaje mi się, że wtedy bez integracji również byłyby problemy z logowaniem.

----------------- EDIT --> 21:10 19.10.2006----------------
Znalazłem problem :)

Zmienna RG_EMULATION ustawiona na 0 w pliku globals.php joomli powodowała problemy z logowaniem na forum.
Przed testami z integracją zawsze ustawiałem wszystko na "zielono". Dziś podczas testów po instalacji nie chciało mi się tego poprawiać i wszystko działało jak należy, a potem to poprawiłem i... wszystko siadło.

Problem sam się rozwiązał... poniekąd ;)

stone
20-10-2006, 08:53
Hmm, to ciekawe, bo teoretycznie powinno chodzić na 0. Dzięki za info, sprawdzę to.

CataractuS
24-10-2006, 11:56
Wczoraj przetestowałem wersję RC4 pomostu i wszystko działa jak należy :) wielkie dzięki za rozwiązanie tego problemu, teraz moge spokojnie wyłączyć register globals ;) i pozbyć się paru innych problemów. Ale to już moje problemy :D

stone
24-10-2006, 22:09
I tak trzymać:), w razie problemów pisz.